Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Zulos napisał:

Do statystyk - w sobotę zameldowaliśmy się na Macelj jednak wcześniej bo o 18.50. Od bramek autostradowych w Cro do wjazdu do Slo równe 55 min…?

bdb wynik. Szybko czas zleciał.. szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szybkie podsumowanie drogi od Granicy z SLO jechaliśmy autostrada do Karlovac.

Tam odwiedziliśmy mini atrakcje z rybkami w akwariach. Aquatica czy jakoś tak.

Później 1 na Knin, za Kninem Tomtom zwariował i kazał jechać przez jakieś wiochy zamiast główną droga na Drniš , a z Drniš 56, na Split.

W drodze z Chorwacji do Włoch również pojechaliśmy na Drniš i Knin, droga 50 na Sejm, Rijeke. Co ciekawe ta trasę jechałem na Sygicu i też w tym samym miejscu chciała żebym zjechał na te wiochy nauczony doświadczeniem ??

 

Nie posłuchałem jej i trasa była przyjemniejsza.

Granicę przekroczyliśmy w mieście Starod i przez Kozine do Triestu. Droga przez Słowenię mimo że nocą bajeczna pod względem jakości i oznakowania jezdni.

 

Dla marud które wolą autostradę wolałem wydać te pieniądze na kempingu a widoki które zobaczyliśmy nie zapomniane. Auto nie spaliło nie wiadomo ile więcej paliwa, skrzynia automat więc biegami się nie na machałem. Ponownie wybrałbym tą samą trasę . Przejazd jedynką to był pikuś w porównaniu do serpentyn na dojeździe do Sejnu.

 

IMG20220826184734.jpg

IMG20220826202022.jpg

IMG_20220819_184750_570.jpg

IMG20220819174206.jpg

IMG20220826154413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ventyl napisał:

Szybkie podsumowanie drogi od Granicy z SLO jechaliśmy autostrada do Karlovac.

Tam odwiedziliśmy mini atrakcje z rybkami w akwariach. Aquatica czy jakoś tak.

Później 1 na Knin, za Kninem Tomtom zwariował i kazał jechać przez jakieś wiochy zamiast główną droga na Drniš , a z Drniš 56, na Split.

Myślałem, że przejdziecie całą trasę jedynką

 

2 godziny temu, Ventyl napisał:

W drodze z Chorwacji do Włoch również pojechaliśmy na Drniš i Knin, droga 50 na Sejm, Rijeke

A tu z kolei myślałem, że Jadranką będzie przeprawa, wtedy uniknąłbyś tej atrakcji:

2 godziny temu, Ventyl napisał:

Przejazd jedynką to był pikuś w porównaniu do serpentyn na dojeździe do Sejnu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co dobre się skończyło, dzięki wszystkim za wskazówki.

Małe podsumowanie

Zrobiliśmy około 3600km  najdalej na południe dotarliśmy do Dubrownika.

Zobaczyliśmy Plitvickie  Dubriwnik, Mostar, Wodospady Kravica, Ston, Omis, Split, św. Jure Szybenik, Zadar, Park Paklenica z Manitą Peć, Eger.

Z kempingów to Korana, Prapretno, Galeb, Solaris Szybenik, Paklenica i Eger.

Chorwacja mnie mile zaskoczyła poza małymi niewypałami był Ok max32 stopni w dzień noc koło 23, więc jakoś przeżyłem :-), pamiętam ileś lat temu Istrię i odpowiednio 40 dzień 29 noc.

Z kempingów poza Solarisem polecam wszystkie cisza spokój, z Solaris uciekaliśmy szybko po jednej nocy obsługa zapewniała, że od 22 do 6 rano nie ma ruchu samochodowego, a jedyne sensowne miejsce znaleźliśmykoło recepcji, niestety do 24 jeździły auta i trąbiły aby otworzyć im bramę plus głośne śmiechy i gra w piłkę również do 24, pamiętam, że na istri nie dało się wjechać autem w nocy.

Wodospady Kravica to też nieporozuminie jedno wielki kąpielisko, oraz Zadar po zobaczeniu innych miejscowości nas również nie powalił, ale po za tym reszta naprawdę godna polecenia, nawet polubiłem kalmary :-).

Co do jazdy to chyba mieliśmy szczęście i korki były zawsze w drugą stronę Zagrzeb beż problemu granicą z Węgrami i w jedną i drugą stronę max10 min.

 

Edytowane przez AA73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AA73 napisał:

Chorwacja mnie mile zaskoczyła poza małymi niewypałami

No właśnie w Chorwacji (choć oczywiście nie tylko) często się zdarza, że miejsca oczywiste rozczarowują i zrażają do tego kraju, za to miejsc nieoczywistych, które dostarczają mnóstwa pozytywnych doznań jest od groma i dlatego warto tam wracać, żeby takie miejsca odkrywać.

3 godziny temu, AA73 napisał:

Co do jazdy to chyba mieliśmy szczęście i korki były zawsze w drugą stronę Zagrzeb beż problemu granicą z Węgrami i w jedną i drugą stronę max10 min.

Znaczący problem korkowy, czyli granica z Węgrami i Słowenią, w przyszłym roku powinien się zdezaktualizować wraz z wejściem Chorwacji do Schengen.

Pozostaną oczywiście korki na bramkach i zatykająca się Jadranka zwłaszcza w sobotę. Ale w wakacje wszędzie się stoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AA73 napisał:

Z kempingów to Korana, Prapretno, […]

O to się może gdzieś widzieliśmy w przelocie bo na obu tych kempingach byliśmy w drugiej połowie sierpnia.

Zjazd na Prapratno, moim zestawem, bez strat, w niedziele o 16 uważam za największe karawaningowe osiągniecie swojego życia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vrs napisał:

O to się może gdzieś widzieliśmy w przelocie bo na obu tych kempingach byliśmy w drugiej połowie sierpnia.

Zjazd na Prapratno, moim zestawem, bez strat, w niedziele o 16 uważam za największe karawaningowe osiągniecie swojego życia. 

 

Nie żartuj :) zjazd w dół w tym miejscu to czysta przyjemność :). Wyjazd również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maarec napisał:

Nie żartuj :) zjazd w dół w tym miejscu to czysta przyjemność :). Wyjazd również.

Tak pod warunkiem, że nie stoją auta wzdłuż drogi ja z przyczepą 2,5m zjechałem ale koło przyczepy już było na krawędzi betonu. Policja była codziennie i pisała mandaty ale to nic nie dawało.

 

 

10 godzin temu, vrs napisał:

O to się może gdzieś widzieliśmy w przelocie bo na obu tych kempingach byliśmy w drugiej połowie sierpnia.

 

 

Korana byliśmy 12 do 14 Prapratno 14 do 19 sierpnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2022 o 20:29, vrs napisał:

Niestety słoik już pusty…

 

… ale mam jeszcze kilka :]

U nas dostępny niemal w każdym większym sklepie, bardzo często w Biedrze więc sobie nie żałuj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gusia-s napisał:

U nas dostępny niemal w każdym większym sklepie, bardzo często w Biedrze więc sobie nie żałuj ?

Ten nasz jest inny, łagodniejszy. 
Chyba większość rynku już przebadałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vrs napisał:

Ten nasz jest inny, łagodniejszy. 
Chyba większość rynku już przebadałem

Nie mówię o naszym a o ichniejszym chorwackim konkretnie z Podravki.

A jak lubisz to polecam zupę ajvar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.