Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

hej dołożę dwa egzotyki do listy :)

 

a pro po fajnie jakby ktoś zrobił jakąś listę z tymi danymi ? :) a może jest ? .....wiem wiem że to kupa roboty .... ale tak tylko myślę :)

 

 

 

 

AUDI 80 B4 kombi 2.6 V6 quattro r.93 ( 150km 225Nm )

masa własna 1470 kg

DMC-2020 kg

przyczepa z hamulcem 1350 kg , bez hamulca 640 kg

 

 

 

SUBARU JUSTY 1.2 4x4 5 drzwi ( 74km 100Nm )

masa własna 800 kg

DMC-1350 kg

przyczepa 800 kg z hamulcem , bez hamulca ----------

 

 

 

postaram się też pościągać parę danych z aut znajomych powoli tak przy okazji z czasem ....

Edytowane przez slawko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dołożę dwa egzotyki do listy :) a pro po fajnie jakby ktoś zrobił jakąś listę z tymi danymi ? :) a może jest ? .....wiem wiem że to kupa roboty .... ale tak tylko myślę :)

 

 

 

Jest w pierwszym poście :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega bodzioklb ma vw sharan 2.8 benzyna +lpg 204 km w dowodzie ma 1530 kg cepka z hakiem (ciekawe )

 

 

tabliczke a wlasciwie naklejke tez mam wg ktorej: dmc zestawu /4000kg/ minus dmc auta /2470kg/ =1530kg cepka

 

z tego co sie orientowalem... 2.8 maja wlasnie takie dmc cepki lub...

zrywa sie naklejke i jedzie do OSKP - a tam wg katalogow wychodzi podobno 1800kg lub 2000kg... robi sie badanie i pomyka do WK aby wprowadzic zmiany :D

 

czy koledzy diagnosci moga to sprawdzic?

 

Sharan V6 2001 2800ccm manual FWD - ile ma wg tabel?

 

mam na oku hobby 635 - ale z takim holownikiem a wlasciwie z aktualnym wpisem w DR... nie da rady :/

post-728-0-76959100-1304881787_thumb.jpg

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zwrocilem sie z zapytaniem do dealera VW o max dopuszczalna wartosc pozycji O.1 dla modelu jaki posiadam... dostalem odp telefonicznie ze po osobistej wizycie i zaplaceniu 70zl dostane listownie wyciag ze swiadectwa homologacji z wartoscia 2000kg... i badz tu panie madry skoro jest 2000kg to czemu wpisywali mniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio witamy w Polsce , a bardziej pozdrawiam diagnostów którzy robią pierwszy przegląd po sprowadzeniu auta :czerwona: Dla nich zapis z tabliczki to święta świętość, a ze producent inaczej homologuje to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś ma do dyspozycji Nissana Almerę N16 silnik benzyna 1.8 115KM 2003r to ile moze pociągnąć. W dowodzie nic nie mam wbite w necie nie mogę znaleźć. Dodam że niedawno został założony hak "dedykowany" do almery, ale nikt w dowód nie spojrzał. Najlepsze że samochód od razu był na przegladzie i diagnosta niczego nie wpisał, opróćz lakonicznego "hak" i podpis z pieczątką.

 

Czy to możliwe żeby nie można było tym ciągnąć niczego? Na co dzień jeżdżę lanosem 1.4 75KM i ten ma w dowodzie wbitą przyczepę z hamulcem do 900kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a może ktoś posiada Nissana almerę tino 2.2Di i jakie ma wpisy w dowodzie jakie cepki można ciągnąć bo u mnie wpisane mw 1505 dmc1940 przyczepa z chamulcem tylko 1200 bez 750kg trochę mało na takią masę własną te 1200 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam tak :czy istnieje cholownik, którym można ciągnąć p-pę DMC 1350kg i aby zestaw nie przekroczyl 3500kg. i jak wygląda na terenie RP sprawa aut4*4 bo one mają wbitą większą masę p-py , jak to się ma do MW cholownika, kyora musi być większa od DMC p-py.

Edytowane przez Baltazar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam tak :czy istnieje cholownik, którym można ciągnąć p-pę DMC 1350kg i aby zestaw nie przekroczyl 3500kg.

 

 

np. nowy Passat Variant z silnikiem 1,6 TDI, DMC obu pojazdów 3470 kg, Golf Variant z silnikiem 2,0 TDI, DMC obu pojazdów 3380 kg i jeszcze sporo by tego znalazł,

 

 

a co do drugiej części pytania to, go trochę nie rozumiem, holownika MW musi być zawsze większe od DMC przyczepy; czy to jest 4x4, czy napęd na przód, czy na tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam tak :czy istnieje cholownik, którym można ciągnąć p-pę DMC 1350kg i aby zestaw nie przekroczyl 3500kg. i jak wygląda na terenie RP sprawa aut4*4 bo one mają wbitą większą masę p-py , jak to się ma do MW cholownika, kyora musi być większa od DMC p-py.

 

 

np Audi A4 :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.