Skocz do zawartości

Wbicie haka do dowodu?


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego Polski :hmm:  diagnosta ma sprawdzić czy hak jest poprawnie zamontowany, czy oświetlenie będzie działało

i już, na tej podstawie wydaje zgodę na jego wbicie w dowód. Tym bardziej że jest to hak fabryczny.

Zresztą jeżeli taki hak jest fabryczny (mam tak samo) to wpis był na pewno tylko diagnosta to zawalił i go nie wpisał.

Musisz sprawdzić w papierach niemieckich auta, powinna tam być jakaś adnotacja :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2011r. byliśmy z przyczepą w Krakowie. zorientowałem się, że kończy się przegląd samochodu. Podjechałem na stację diagnostyczną w Wieliczce. Pan diagnosta popatrzył na tablice rejestracyjną z innego województwa i z pewną nieufnością przystąpił do swoich czynności. Aby rozwiać jego wątpliwości wytłumaczyłem, że jesteśmy z przyczepa kempingowa na urlopie i właśnie kończy się przegląd, czekamy na zjazd do kopalni, więc przyjechałem do niego.  Popatrzył na auto, następnie na dowód rejestracyjny i mówi mi, że w dowodzie nie ma wbitego haka ! Faktycznie nie było... Samochód kupowałem już z hakiem, przyczepy jeszcze nie miałem, więc do głowy mi nie przyszło sprawdzić wpis ! Pytam: co dalej ? Ano pan diagnosta, za dodatkową opłatą (z taryfikatora - nie lewizna), przeprowadzi przegląd haka, wyda zaświadczenie i można holować. Tak też się stało. Po powrocie udałem się do swojego Wydziału Komunikacji, przedstawiłem zaświadczenie i bez żadnych problemów uprzejma pani wbiła hak do dowodu.

Ot i cała procedura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, chyba tak zrobię jak napisał ADRIAn, ale ciekawe dlaczego diagnosta nie zaporoponował mi (za dodatkową opłatą) przeglądu haka i wydanie zaswiadczenia. Zaryzykuję jeszcze raz bez wbitego haka w dr i pojadę na kilka dni wypocząć, zajmę sie tym po pwrocie. Mam nadzieję, że się uda, bo ponoć misiaki mogą zabrać dowód. Pozdrowionka Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, chyba tak zrobię jak napisał ADRIAn, ale ciekawe dlaczego diagnosta nie zaporoponował mi (za dodatkową opłatą) przeglądu haka i wydanie zaswiadczenia. Zaryzykuję jeszcze raz bez wbitego haka w dr i pojadę na kilka dni wypocząć, zajmę sie tym po pwrocie. Mam nadzieję, że się uda, bo ponoć misiaki mogą zabrać dowód. Pozdrowionka Piotr

Może diagnosta miał znajomego który takie haki montował :hmm:

Jedź i wbij ten hak w dowód trwa to chwilkę, bo w razie "W" możesz mieć kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na samym zaświadczeniu od diagnosty można jechać? W urzędzie trochę to może potrwać, kolejki itd, a czasu mało. Może jak bym o tym nie wiedział to był bym spokojniejszy :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na samym zaświadczeniu od diagnosty można jechać? W urzędzie trochę to może potrwać, kolejki itd, a czasu mało. Może jak bym o tym nie wiedział to był bym spokojniejszy :-)))

Zadzwoń do urzędu lub zapytaj diagnosty, być może samo zaświadczenie wystarczy  tak jak to zrobił ADRIAn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę sprawdzić tą tabliczkę, bo jak nie mam to totalna klapa, nici z wyjazdu i koszty nowago haka, chyba, że zmienić diagnostę i dać trochę do rę...(do tej pory diagnozowałem różne wózki na tej samej stacji diagnostycznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do haków i instalacji gazowych jest w W. K. osobne okienko. Zwykle jest puste lub co najwyżej jedna osoba zalatwia formalności, które trwaja do 5 minut, łacznie z wypełnianiem papierów.

Wazne, aby miec wszystkie kwity: Dowód Rejestracyjny, D. Osobisty, Zaświadczenie z SKP, OC, Kartę Pojazdu. I o dziwo tu nic nie płacimy. Natomiast w SKP koszt 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy, jutro zaczynam działać, napiszę z pierwszej ręki co załatwiłem i jak, może komuś te informacje też się przydadzą, bo jak hak jest bez papieru niemieckiego i bez tabliczki to może być ciekawe doświadczenie (wolał bym żeby nie było ciekawie) :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak , bie mam zilelonego pojecia na jakiej postawie kazal ci wymienic hak na polski( posdtawa prawna) niech poda. Przeglad haka koaztuje 35zl na haku ma byc znak homologacyjny jak rowniez tabliczka. Diagnosta spraqdza warunki yechniczne dla haka i po klopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.