Skocz do zawartości

Wbicie haka do dowodu?


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

To taka pobożna teoria. Praktyka pokazuje co innego, z tego co piszesz to spotkało mnie tylko zapłacenie 35 zł i otrzymanie zaświadczenia.

Swoją drogą jeżeli masz coś wspólnego ze sklepem internetowym haki24 to powinniście zmienić kuriera lub zwrócić uwagę na lepsze pakowanie wysyłanego towaru. Hak który otrzymałem miał zmasakrowana naklejkę znamionową (tabliczki nie było). Naklejka uległa uszkodzeniu ponieważ jeden z elementów "latał" luźno po opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie jak nie mam wpisanego haka w dowodzie rejestracyjnym.

 

Przy pierwszej kontroli drogowej zatrzymają dowód rejestracyjny i przechodzisz procedurę. Albo masz papiery i tabliczkę, diagnosta potwierdzi że jest ok i wyda papiery do WK albo będziesz zmuszony zdemontować hak, żeby móc odebrać dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej kontroli drogowej zatrzymają dowód rejestracyjny i przechodzisz procedurę. Albo masz papiery i tabliczkę, diagnosta potwierdzi że jest ok i wyda papiery do WK albo będziesz zmuszony zdemontować hak, żeby móc odebrać dowód.

 

W momencie gdy nie ma wpisu że jest zarejestrowany hak holowniczy a zaświadczenie straciło ważność lub jeszcze nie został wykonany przegląd haka to w trakcie rutynowej kontroli stracimy dowód rejestracyjny, mandat za wykroczenie a w ekstremalnych przypadkach może dojść że laweta zabierze przyczepę.

Po zatrzymaniu dowodu czeka nas duży przegląd samochodu. Uważam że koszty w trakcie złamania przepisów są nie adekwatne do wykonania przeglądu haka i dokonanie wpisu.

Taka sama procedura jest gdy samochodem ciągniemy większą przyczepę niż zezwala homologacja samochodu. Proszę nie mylić z homologacją haka holowniczego bo to są dwa różne parametry które ustala producent samochodu a nie haków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka pobożna teoria. Praktyka pokazuje co innego, z tego co piszesz to spotkało mnie tylko zapłacenie 35 zł i otrzymanie zaświadczenia.

Swoją drogą jeżeli masz coś wspólnego ze sklepem internetowym haki24 to powinniście zmienić kuriera lub zwrócić uwagę na lepsze pakowanie wysyłanego towaru. Hak który otrzymałem miał zmasakrowana naklejkę znamionową (tabliczki nie było). Naklejka uległa uszkodzeniu ponieważ jeden z elementów "latał" luźno po opakowaniu.

 

Sprostowanie.

Hak holowniczy jest bardzo trudnym towarem do pakowania również dostaje przesyłki-haki które są zapakowane w karton 5-warstwowy który w trakcie transportu potrafi się rozpaść więc nie ma 100% zabezpieczenia haków a nikt nie bawi się we wkładki styropianowe bo jest to bardzo kosztowne.

Od jakiegoś czasu jedna z firm pakuje w paczki z wkładką grubego kartonu a do tego zabezpieczają w rękaw z foli termokurczliwej i tak w trakcie transportu potrafi się rozpaść.

Każda paczka która odemnie wychodzi jest jeszcze dodatkowo zabezpieczona folią bombelkową lub folią strecz-ową.

Coraz częściej haki składają się z wielu detali które są zabezpieczone opaską które może się przyczynić że uszkodzą np tabliczkę znamionową.

Prawda jest taka że zawsze można zgłosić problem że jest uszkodzony towar lub tabliczka jest nie czytelna a nie że odrazu źle pakuję towar.

Hak to jest konstrukcja stalowa który waży do 18 do 35 kg w zależności od auta i zawsze może dojść do uszkodzeń.

Nikt tego nie robi złośliwie więc proszę o więcej wyrozumiałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o zwrócenie uwagi na problem. Widząc że naklejka może się uszkodzić można naciąć folię i włożyć kawałek kartonu który rozwiązał by problem. Ale już nie istotne, na szczęście trafiłem na luźnego diagnostę. Żeby nie było że tylko krzyczę dodam że konkurencja odmawiała mi sprowadzenia tego haka mimo że mieli w ofercie a u was tego problemu nie było :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Piotrekbb, czy jestes pewien ze niemczory nie sprawdzaja pieczatki o haku w dowodzie?

Pytam sie bo nam sytuacje podobna, nie mam pieczatki w DR o haku w moim aucie.

Auto zostalo zamowione w fabryce odrazu z hakiem, i bylo dla mnie jasne ze skoro fabryka go zamontowala to jest z nim wszysko ok,

a tu sie okazuje... ze nie do konca tak "papiery" sie zgadzaja :(

Edytowane przez Borys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borys - powinieneś pójść do salonu i poprosić grzecznie o dokument stwierdzający, że auto posiada hak. Auto z hakiem nie wyszło z fabryki, tylko został on zamontowany w salonie. Powinni CI byli dać dokument ze stacji diagnostycznej na podstawie którego podczas rejestracji zostałaby naniesiona pieczątka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dali.. od odebrania auta z salonu minelo juz troche czasu i nikt nie wie gdzie wspomniany dokument może być.

Czyli jutro od ranka atakuje OSKP a potem Wydzial Komunikacji

Dzieki za popdpowiedzi :dzieki:

Edytowane przez Borys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjade do nich dzis, w sumie to oni nawalili, zamowilem auto zamontowanych firmowo hakiem (jest taka opcja w Oplu),

i rzeczywiscie, auto ma hak zamontowany - nie dopinany czy dokrecany, tylko howany pod tylny fartuch zderzaka za pomoca specjalnej dzwigni

stad moje podejrzenie ze jest on montowany odrazu w zakladach a nie u dealera.

Ale zadnego dokumentu formalizujacego jego dpouszczenie do uzytkowania na niego nie dostalem :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałeś , bo to jest Twój obowiązek a nie dilera samochodu

 

Poza tym to jeśli samochód nie posiadał dowodu rejestracyjnego / nie był jeszcze przez Ciebie zarejestrowany / to salon miał związane ręce i nie mógł zrobić nic . Jedyną jego winą , było to , że nie poinformował cię o abyś zalegalizował / wpisał do dowodu / hak

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, W temacie. Ja ściągnąłem autko z Niemiec razem z hakiem. Hak mam wyjmowany. Na przeglądzie "0" chyba tego nie zauważyli bo w dokumentach nie mam żadnej adnotacji o haku, przez co do dowodu też urząd mi go nie wbił. Kupując samochód ja też nie wiedziałem, że wyposażony jest w hak, więc na przeglądzie "0" nic nie wspominałem. Na kolejnych trzech przeglądach technicznych diagnosta też nie zauważył mocowania haka, dopiero w tym roku miałem zamontawany hak i go zauważył, a ja nie miałem go w dowodzie. Powiedział, że muszę go zdemontować i założyć polski. Czy jest jakiś sposób żeby tego nie robić, a oficjalnie uzyskać dokument żeby urząd wklepał do dowodu, jeżeli tak to kto taki dokument ma prawo wydać ? W niemeickich papierkach chyba nie ma nic o haku, chyba, nie wiem.Podpowiedźcie mi co robić ? Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.