Skocz do zawartości

Wbicie haka do dowodu?


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

no to co nabyłeś? :bzik: pochwal się :ok:

 

Będą wrażenia z jazdy z przyczepą to opiszę :ok:, a na razie to hak nawet nie jest zamontowany tylko leży w garażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli niedozwolony do stosowania na SKP , ja mam taki za 12000 PLN

ale jest tak idiotyczny że nawet go nie wyciągam z szafy

Niestety na SKP przyrządy kontrolne czasami bywają idiotyczne i uciążliwe w stosowaniu , ale to nieważne , byle miały atest i kosztowały krocie :]

 

Taaa... z tymi atestowanymi ustrojstwami to chyba jakieś jaja dzikie są :ok:

Założyłem sobie hak, ale nie miałem czasu elektryki już podpiąć. Więc kiedyś po pracy na parkingu przed SKP na szybko podłączyłem szybkozłączkami do instalacji auta... Wjechałem na stanowisko, diagnosta jakimś takim magicznym urządzeniem sprawdził, że wszystko OK i pojechałem do domu. A w domu przyczepa podpięta i... choinka :ok: :ok:

Miałem pozamieniane gdzieś kabelki (teraz już nie pamiętaj jakie).

Podpiąłem spokojnie i od tej pory wszystko OK, różne przyczepy podpinam, zawsze jest OK.

Ale do dziś nie mogę się nadziwić, jak to elektroniczne cudo pokazało, że gniazdo jest sprawne :bzik::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do dziś nie mogę się nadziwić, jak to elektroniczne cudo pokazało, że gniazdo jest sprawne :bzik::ok:

 

Bo prąd w gnieździe był , a że nie w tych "palcach" co trzeba to juz magiczne urządzenie nie wykryło hehehe

 

Ps. Ważne , że ma atest zgodny i już , a czy prawidło działa...to juz tego nie ma kto sprawdzić. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz nie mogę oficjalnie pociągnąć żadnej małej bagażówki bez hamulca :krzykacz:

 

zawsze możesz się udac do WK celem uzupełnia wpisu z homologacji pojazdu i wtedy w adnotacji w dowodzie wpisza odręcinie z pieczęcią i to nic nie kosztuje. Nie trzeba zmieniac DR. :ok: Sam tak mam i jest to zgodne z prawem .

 

Bardzo to ciekawe co piszesz, myślałem że znowu wymiana dowodu potrzebna więc olałem... Ale skoro tak to super. Powiedz tylko, ta homologacja to skąd? Ja to mam mieć? A jak nie mam to skąd wezmę i za ile...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Powiedz tylko, ta homologacja to skąd? Ja to mam mieć?

 

No przecież sam napisałeś że dostałeś zaświadczenie i tam było 400 kg.

 

Diagnosta wydając zaświadczenie o montażu haka ma obowiązek wpisać dane O1 , O2 jeśli nie ich w dowodzie rejestracyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Powiedz tylko, ta homologacja to skąd? Ja to mam mieć?

 

No przecież sam napisałeś że dostałeś zaświadczenie i tam było 400 kg.

 

Diagnosta wydając zaświadczenie o montażu haka ma obowiązek wpisać dane O1 , O2 jeśli nie ich w dowodzie rejestracyjnym

 

Zaświadczenie zostało w WK...

Inne pomysły? :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczenie zostało w WK...

Inne pomysły?

 

Rany ręce mi opadają , a kto Ci wpisuje dane do dowodu rejestracyjnego ?

Chyba wydział komunikacji , nie ?

Wystarczy że babka z okienka wyjmie teczkę Twojego pojazdu i przepisze te dane z zaświadczenia które tam leży , pytanie dlaczego nie zrobiła tego wtedy gdy go dostała i wpisywała Ci hak , ale to już inna bajka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekkow,

Przy okazji wbijania haka, wymieniałem cały dowód rejestracyjny, bo miałem nieaktualne dane teleadresowe, być może dlatego tam też w między czasie namieszali... Teczka powiadasz, ale ja to robiłem w zeszłym roku, czy to coś zmienia? Czy teczuszka moja cały czas tam leży?

Chcę się dokładnie dowiedzieć, bo to co się swego czasu działo we Wrocławskim WK to ręce opadają, teraz jest już chyba spokój, ale i tak nie mam zamiaru tam 10 razy biegać... :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja to robiłem w zeszłym roku,

 

Dla świętego spokoju podjedz na tę stację i poproś o wypis z badania HAKA - dostaniesz to gratis

 

Chcę się dokładnie dowiedzieć, bo to co się swego czasu działo we Wrocławskim WK to ręce opadają

 

Właśnie dlatego weż wypis z badania , przy okazji sprawdzisz czy na tym badaniu masz ustalone DMC przyczepy bez hamulca , jeśli nie to poproś o poprawkę / korektę badania / - też powinni zrobić gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam wypis z badania, tak jak pamiętałem, 400kg bez hamulca... To jeszcze teraz tylko wizyta w WK i będzie cacy, mam nadzieję że ruch taki jak wtedy kiedy przyczepę rejestrowałem, czyli pusta plaża... :krzykacz:

Swoją drogą, w DR bagażówki ojca jest wpisane "max ładowność - 400kg", żadnych innych mas, ale to dowód z 82r... czy można to traktować jak DMC? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.