Skocz do zawartości

Akcyza,podatek,cło...


Rafnowicki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Złożyłem swego czasu zapytanie do Urzędu Celnego i po około 2 miesiącach dostałem odpowiedź,że samochody kempingowe znajdują się w tej samej taryfie,co samochody osobowe.Teraz mam już kamperka i jestem na etapie tłumaczenia oryginalnych dokumentów i opłacie WAT-25.Z tego,co usłyszałem w Wydziale Komunikacji to mój kamperek nie będzie samochodem osobowym ani samochodem ciężarowym specjalnym,tylko samochodem specjalnym i akcyza ma go nie obejmować.Skąd taka interpretacja,czy może ostatnio coś się w przepisach zmieniło?Jak załatwię rejestrację autka,to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego,co usłyszałem w Wydziale Komunikacji

 

Miałem identyczna sytucję przy rejestracji swojego kampera w Katowicach. W wydziale komunikacji mylą auto kampingowe z przyczepą kampingową, która rzeczywiście nie podlega akcyzie. Temat wieloktrotnie maglowany i na tym forum i na innych :

na kampera jest akcyza jak za inny pojazd do przewozu ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pochwalę się,że "drogę krzyżową" związaną z akcyzą mam już za sobą.Zarejestrowałem mój samochód kempingowy i akcyzy nie zapłaciłem :jump::) Nie zapłaciłem,ponieważ akcyzą są objęte samochody osobowe,a mój kamperek jest niewątpliwie samochodem specjalnym.Jeśli ktoś wcześniej akcyzę za kamperka zapłacił,to tylko z powodu złej woli i interpretacji urzedników oraz nieprecyzyjnych wytycznych .

Podstawą do walki z urzędnikami jest nie tyle definicja,co to są samochody osobowe,a co samochody specjalne lecz wytyczne Ministra Infrastruktury,który takiego podziału dokonał.To to ministerstwo decyduje,czy "słoń to wierzchowiec",czy nie,chociaż wierzchem można na nim pojeździć.Taki podział możemy znaleźć w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej nr 192 z roku 2003 strona 17 i 19.www.infor.pl/skany/spis.php?rodzaj=dzu&rok=2003&num=192&poz=1878&str=0019

W całej naszej drodze nie dajmy się zwieźć,że gdzieś tam jest 8703 lub M1.To jest ich problem,jak sobie ponazywali działy,do których przypisano samochód kempingowy,nie zmienia to jednak faktu,że słoń nie jest wierzchowcem.Czasami trzeba pomóc urzędnikom i dostarczyć ksero z Dziennika Ustaw czy przegląd ze stacji diagnostycznej,ale warto.

Jak przyjdzie do mnie urzędnik z Urzędu Celnego,to zrobi to bezprawnie,jednak na podstawie swoich błędnych wytycznych.W takim przypadku należy bronić swoich racji w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooooooooo - bodzio-Ł - JESTEŚ GOŚĆ! Gdy pisałem o takim wariancie w listopadzie 2006 to nikt w taką możliwość nie wierzył.A TY jesteś jednak przykładem na to ,że każdego można załatwić zwykłą LOGIKĄ.Pozdrawiam - Robin :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam chciałbym zapytać o calkowity koszt takiej operacji(akcyza,rejestracja,książka pojazdu,podatki,i co tam tylko jeszcze nasze urzędy sobie wymagają). Noszę się z zamiarem kupna kamperka,Pewnie będzie on pełnoletni ale nie mam zbyt wielkiego kapitału.Ostatnimi czasy opokazało się sporo autek sprowadzonych. Sprzedający zapewniają,że koszt to tylko 700 do 900 zł Dla tego chciałbym zweryfikować te informacje aby się nie naciąć na zbyt wielkie dodatkowe koszty.

Za wszystkie podpowiedzi i wskazówki z góry dziękuję

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego jak książka pojazdu .(autko będzie z początku lat 80) ?Przeraża mnie chodzenie ppo tych wszystkich urzędach :ok: . a jeśli chodzi o akcyzę to do poj 2000ccm,3.1 %,a powyżej 13% od wartości na umowie?. czy ma znaczenie czy autio przyjechało na kołach czy lawecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
ak nie dasz się nabrać na akcyzę,to przy rejestracji zapłacisz 500 pln za złomowanie (recykling)
za złomowanie nie płacisz, czyli jak za samochód specjalny, w moim urzędzie nic takiego nie płaciłem, specjalny to nie osobowy, arecykling płacimy za osobowe, tak mi powiedziano :hehe:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czemu mam jakieś takie dziwne wrażenie,że naszego narodu nie wykończył ni hitler,ni stalin a największym wrogiem Polaków jest "ich" własne państwo??????????

Czy to jest normalne,że żaden inny kraj tak nie tępi swoich jak mafia urzędniczo-polityczna w Polsce?? :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.