Skocz do zawartości

Akcyza,podatek,cło...


Rafnowicki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przy sprowadzonej przyczepie spokojnie wyrobisz się w 350 zł opłat. Co do kampera to podobno trzeba zapłacić normalną akcyzę tak jak w autach osobowych.

Koszta utrzymania przyczepy to przegląd 80 zł na rok, ubezpieczenie w okolicach 50-100 zł, no i propan-butan :bevil:, ale to już zależy tylko od Ciebie.

Koszty kamperka to przegląd 100 zł na rok i ubezpieczenie nawet do 1000 zł na rok :palacz: - no i oleje, klocki i pewnie inne duperelki :piwko:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że przyczepka do 750kg to tylko OC sie płaci w zależności od zniżek :) Ja na Niewiadowie mam 50zł w samopomocy, a na Ace Airstream ok 30zł w PZU przy 60%zniżkach (dziwne wahadełki, chyba jak skończy mi się w samopomocy będe tylko w pzu). A tak same trzymanie przyczepki niemal nic nie kosztuje... pare razy do roku umyć bo nawet nieużywana szybko się brudzi i wtedy szpeci widok a reszta kosztów to koszta związane z wyjazdami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
chyba że przyczepka do 750kg to tylko OC sie płaci w zależności od zniżek :) Ja na Niewiadowie mam 50zł w samopomocy, a na Ace Airstream ok 30zł w PZU przy 60%zniżkach (dziwne wahadełki, chyba jak skończy mi się w samopomocy będe tylko w pzu). A tak same trzymanie przyczepki niemal nic nie kosztuje... pare razy do roku umyć bo nawet nieużywana szybko się brudzi i wtedy szpeci widok a reszta kosztów to koszta związane z wyjazdami:)

 

Witaj szary11.... ja właśnie uciekłem z PZU, ale to z powodu OC samochodu :D Po 10latach ubezpieczenia w innej firmie dali mi tylko 30% (bo często zmmieniałem samochody :D ) i to było rok temu, a teraz poszedłem i zamiast dostać kolejne 10%, to dali mi zwyżkę za klasę pojazdu :D

Czyli za to, że mam duży samochód to mogę nim zrobić duże szkody w małym samochodzie i dlatego jest zwyżka :sciana: a wycenili moje OC na ten rok na 894zł :D , ale jak z chłopakami zarejestrowaliśmy klub caravaningowy udało mi się wynegocjować w HDI ASEKURACJA (przedtem SAMOPOMOC) dodatkową zniżkę dla klubowiczów :D a konkretnie to mamy 10% na OC i 15% na AC :D i teraz przeszedłem do nich i ma te dodatkowe 10% na OC moja składka na cały rok wyniosła 440zł więc zaszalałem i wykupiłem dodatkowo NNW i ASISTANCE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDI ma ciekawe propozycje :) Mam swojego ubezpieczyciela w tej firmie to zawsze mi minimum 10% niżej wyliczy niż w najtańszej firmie jaką znajde:-) Coroku się targuje i daje skutki :) Za samochód płace 540zł z NW (silnik 1.8) razem ze zwyżką za nieukończone 25lat. Druga najtańsza firma proponowała mi 610zł (nazwa zbyt egzotyczna by zapamiętać). Dodam, że mam max zniżki (60%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanko,czy orientujecie się w temacie opłat,jakie należy poczynić kupując samochód kempingowy za granicą,np.w Niemczech?Jak to wygląda w przypadku zakupu kamperka nowego a jak z używanym?

Jestem po oględzinach używanego 3-letniego i w moim Urzędzie Celnym dowiaduję się,że samochody kempingowe są zaliczane do grupy samochodów osobowych i tak samo traktowane (grupa 87.03) i od takiego 3-latka będę zmuszony zapłacić 13,6% od pojemności powyżej 2000cm+dodatkowo 12% za auto powyżej 3 lat,czyli 25,6% od wartosci zakupu!!!!!! :lol:

Nie wiem jeszcze,co będzie chciał ode mnie Urząd Skarbowy,ale narazie jestem zbulwersowany tym Janosikowaniem,chyba,że źle interpretują kategorię i kamperek jest zaliczany do innej grupy????

Prosze o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadziłem kampera we wrześniu.Niestety, kampery są zaliczane nie tyle do samochodów osobowych ale do samochodów do przewozu osób czyli grupa 8703. W tej samej grupie są samochody osobowe - niestety akcyza jak napisałeś. Urząd Skarbowy w Polace odwiedzisz w celu uzyskania zaświadczenia VAT-24 za jedyne około 100 złotych. W Niemczech zapłasisz za tablice i ubezpieczenie około 150 euro w zależności od rejonu Niemiec.

Co do akcyzy to sednia cena spprowadzanych do Polski samochodów według umów czy rachunków to 150 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie " kamper na firmę" podalem nr dyrektywy unijnej która zalicza kampery do grupy samochodów specjalnych http://europa.eu.int/eur-lex/lex/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0116:PL:HTML

A od samochodów specjalnych nie ma akcyzy.Zakwalifikowanie kampera do samochodów osobowych na zsadzie ,że "zasadniczo służą do przewozu osób" jest nieporozumieniem.Przecież karetka pog. czy sam.pożarniczy też służą do przewozu osób a samochodami osobowymi nie są. Przewóz osób to tylko i .... tylko przewóz osób.I nic więcej.A kamper to tak jak w/w pojazdy coś zypełnie innego.I SPECJALNIE zostal skonstruowany do innych celów.Osoby przewozi się w samochodach osobowych lub w autobusach.Filozofowanie urzędników to mało.Muszą podać podstawę prawną. Pozdrawiam - Robin :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.