Skocz do zawartości

Opony do przyczepy


roadwarrior23

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lbuster napisał(a):

A to nie można trochę zmniejszyć/zwiększyć oponki, by uzyskać "standard"?

Fabrycznie są tam felgi 17” więc to już swoje robi profil 215/60 i do tego index 109/107T. Teoretycznie można popracować z profilem ale akurat ja raczej staram się trzymać parametrów określonych przez producenta. Teraz i tak jest tych opon w takim rozmiarze więcej więc nie ma co narzekać. A po drugie nawet jeśli miałoby kosztować więcej nawet te kilkaset złotych to i tak niewiele w stosunku do kwestii bezpieczeństwa jeśli brać mielibyśmy coś wątpliwej jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

33 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

Fabrycznie są tam felgi 17”

Takie krowy już wkładają do przyczep :look: No to to już trochę wyjaśnia cenę opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał(a):

Takie krowy już wkładają do przyczep :look:

Takie są w standardzie w pakiecie jubileuszowym 60years.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.03.2024 o 12:08, BuryKocur napisał(a):

chryste - Ty chcesz kupić opony na wyścigi formuły 1?

Bo zwykłe wielosezonowe jak np. w/w matadory to ok. 300 zł/szt

Pzdr

Wł.

Już kupione :) https://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroyal-rainmax-3-205-65-r15-102-100-t-c#472597155 ale ja akurat w cenie 400 zł za sztukę z 2023 roku :) Niedługo będę zmieniał bo w tej chwili jest na serwisie hamulcy :) Tylko nie wiem jeszcze jakie ciśnienie tam dać?

Edytowane przez Michał Konopka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał Konopka napisał(a):

Tylko nie wiem jeszcze jakie ciśnienie tam dać?

looknij w książeczkę serwisową - ja dopompowałem do swoich po 3,5 atm i wygląda, że jest OK.

Zrobiłem z przyczepką w piątek kilkanaście kilometrów - na badania diagn. + na wagę - i wygląda, że ciśnienie w kołach jest OK.

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, golob napisał(a):

Sprawdziłem dla mojej cepki i jakieś dziwnie małe wartości wylicza :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BUMERANG napisał(a):

Sprawdziłem dla mojej cepki i jakieś dziwnie małe wartości wylicza :hmm:

Mi nic nie wylicz, bo w ogóle nie ma mojego rozmiaru opon :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BUMERANG napisał(a):

Sprawdziłem dla mojej cepki i jakieś dziwnie małe wartości wylicza :hmm:

U mnie zawyza, podaje 4.47, a producent cepy podaje 4.25... W sumie to chyba lepiej miec wieksze cisnienie niz za niskie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Mi nic nie wylicz, bo w ogóle nie ma mojego rozmiaru opon :) 

Kalkulator ma juz sporo lat i nie ma 17", w sumie można by do nich napisać żeby pomyśleli o aktualizacji i dodaniu rozmiaru 17" który ostatnimi laty zrobił się dość popularny a kiedyś w ogóle przyczepy nie miały takich rozmiarów (na 18" chyba nic fabrycznie nie wychodzi do przyczep?)

10 godzin temu, BUMERANG napisał(a):

Sprawdziłem dla mojej cepki i jakieś dziwnie małe wartości wylicza :hmm:

w moich przyczepach pokrywało się bardzo dobrze z danymi producentów (jakies różnice typu 0.1bar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Analog82 napisał(a):

U mnie zawyza, podaje 4.47, a producent cepy podaje 4.25... W sumie to chyba lepiej miec wieksze cisnienie niz za niskie :) 

Nie! ciśnienie musi być właściwe jeśli jest małe opona wyciera się na zewnątrz, jeśli duże to na środku. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Hermogenes napisał(a):

Nie! ciśnienie musi być właściwe jeśli jest małe opona wyciera się na zewnątrz, jeśli duże to na środku. Pozdrawiam Hermogenes

Mam na mysli ze z dwojga zlego lepsze wyzsze cisnienie. Oczywistym jest ze powinno byc wlasciwe, po cos to producenci podaja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.