Skocz do zawartości

Opony do przyczepy


roadwarrior23

Rekomendowane odpowiedzi

Opony będą kupowane trzy. Wstyd się przyznać ale opony na których jeździłem miesiąc miały 21 lat.... Zapasu nawet nie sprawdzam biorę po prostu trzy. Tylko stoję przed dylematem jakie kupić. Najtańszych nie wezmę a Chińczyków nie biorę nawet pod uwagę. Tylko premium 3 opony to już prawie 2 tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

29 minut temu, Michał Konopka napisał(a):

Opony będą kupowane trzy. Wstyd się przyznać ale opony na których jeździłem miesiąc miały 21 lat.... Zapasu nawet nie sprawdzam biorę po prostu trzy. Tylko stoję przed dylematem jakie kupić. Najtańszych nie wezmę a Chińczyków nie biorę nawet pod uwagę. Tylko premium 3 opony to już prawie 2 tys...

Dwa lata temu kupiłem te i nie narzekam. Nie premium i nie wyszło 2 tyś. 

Kupione z polecenia tu na forum. Mamy gdzieś obszerniejszy temat o oponach.

image.thumb.png.d743617d9880350861a087e3581cafb7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Michał Konopka napisał(a):

Wstyd się przyznać ale opony na których jeździłem miesiąc miały 21 lat...

Kiedyś na ,, Michalinach " 13( felgi od Punto ) jezdziłem 15 lat , chodziły w N126E i w N126N ; zakupiłem za grosze lekko używane we Francji jak mi strzeliła po drodze do Hiszpanii 2 letnia oryginalna 12-tka i latały do Bułgarii , Grecji i Chorwacji i pewnie by latały dalej ale ktoś mi doradził napakować 4 Atm to będę miał mniejsze spalanie i do Chorwacji wytrzymały ale w drodze powrotnej poleciało płótno i na jednej zrobiła się S-ka , nawet nie wiedziałem , dopiero w domu wyszło ( miałem szczęście , że nie strzeliła po drodze ) ale dwa łożyska na kole przez to też poleciały :laugh: :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian Seasonproof C 205/65 R15 102/100 T C - Voida.pl

Jeśli nosność pasuje. 

DOT 2021 do przyczepy brałbym osobiście bez obaw. W magazynie nie sparciało, nie stało pod obciążeniem. 

Nawet 2x2023 i 1x2021 i już jest prawie premium (średniak z aspiracjami), i niemal za połowę tego co napisałeś

A do tego całosezon, jak ci się zimą zamarzy, jak znalazł. Mały minusik że niestety kierunkowa (gdyby przyszlo użyć zapasu, niby 50% szans że będzie kręciłą się w dobrą stronę, ale załóż zapas tak, jakby miał trafić na prawą stronę, realnie większe prawdopodobieństwo złapania kapcia/rozwalenai opony na prawej stronie).  

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Nokiany bym uważał - to była firma i się zmyła ; bieżnik cacy a pękają wzdłuż po okręgu , miałem w Peugeocie i 4 letnie poszły do utylizacji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, janm napisał(a):

to była firma i się zmyła ;

Jest sporo narzekania że znacząco jakość się pogorszyła ale też nadal jest sporo pozytywnych opinii. Nie wiem czy kwestia jakości nie jest uzależniona zatem od miejsca wyprodukowania. Jeśli by tak było to nie świadczyłoby dobrze o firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi jeżdżą na nokianach od kilku lat, żadnych problemów. W każdym razie wcześniej wspominane Matadory(brandowane Viking) MPS400 mam w busie od lat, a w tym roku wlatują do przyczepy, sprawdzonych koni się po prostu nie zmienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupiłem wzmacniane 195/70 r14 Barum Vanis ze wzgledu na parametry (101/99 = max 825 kg). Miałem świeże 2 letnie Maxxisy ale wagowo były na styk z DMC przyczepy, którą kupiłem. W tym rozmiarze nic ciekawego nie znalazłem.. na oponach nigdy nie oszczędzam, na dłuższe postoje posezonowe ściągam koła. 

Edytowane przez harrygeo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Eastnomad napisał(a):

jest sporo narzekania że znacząco jakość się pogorszyła

W mojej Audi 5letnie opony muszę wymienić bo mają boki tak popękane...mimo że bieżnika sporo.

Michelin CROSSCLIMATE ...

 

Na Nokianach dawniej jeździłem i byłem zadowolony - od paru ładnych lat przesiadłem się na Vredesteiny i też jestem zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Misio napisał(a):

Na Nokianach dawniej jeździłem i byłem zadowolony

Ja w poprzednim aucie jeździłem na Nokianach i przez 5 sezonów nie narzekałem, zostały na szósty i już dało się odczuć że mieszanka nie jest wystarczająco elestyczna (inne mają podobnie). Jedynie co to były dość głośne.

Z drugiej strony są tacy co np. na Bridgestone narzekają że słabe na mokrym a też używałem i miałem bardzo dobre zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Konopka napisał(a):

Ale ta nośność to liczyć, że nam jedna opona ma np. 825 to będzie 825+825=1650 i do tego DMC max?

tak, na tych oponach  nie powinieneś ważyć więcej niż 1650 kg (nie DMC bo ono to się z prawdziwą wagą często mija). Ja mam DMC 1700kg ale opony kupiłem z nośnością 950kg co daje mi 200kg zapasu jak bym przeładował przyczepę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.