Skocz do zawartości

Wenecja Kamperem


MGora

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, MGora napisał:

Czyli właściwie ten przepis jest martwy. Chyba, że ktoś po urlopie potrzebuje L4 ;)

Nie jest martwy, po prostu sytuacja jest dowodem na to , ze mieszkańcy naszego kraju nie dorośli  do zaufania im przez państwo, a działają tylko sankcjonowane nakazy...od taka polska specyfika:). Płacąc za test w Austrii, pani zapytała mnie do jakiego kraju się wybieram. Potem wskazał test jaki powinienem wybrać i pouczyła,  że w Polsce wynik jest ważny jedynie prze 48h. Cóż, przykre to że obywatel innego kraju wie więcej niż my sami, ale jakoś mnie to nie dziwi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

12 godzin temu, w79 napisał:

Nie jest martwy, po prostu sytuacja jest dowodem na to , ze mieszkańcy naszego kraju nie dorośli  do zaufania im przez państwo, a działają tylko sankcjonowane nakazy...od taka polska specyfika:). Płacąc za test w Austrii, pani zapytała mnie do jakiego kraju się wybieram. Potem wskazał test jaki powinienem wybrać i pouczyła,  że w Polsce wynik jest ważny jedynie prze 48h. Cóż, przykre to że obywatel innego kraju wie więcej niż my sami, ale jakoś mnie to nie dziwi... 

Niech jeszcze wprowadzą obowiązkowe testowanie dla dzieci po codziennym powrocie ze szkół i będzie komplet racjonalnych działań naszego wspaniałego rządu w sprawie epidemii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy jaki jest sens odbywania kwarantanny po przekroczeniu np po powrocie z Niemiec do Polski? Czemu w takim przypadku mamy odbywać kwarantannę, a po powrocie z Biedronki do domu już nie? Rozumiem, że na granicy istnieje większe ryzyko zarażenia się niż w sklepie? Przecież nasze przepisy i wymysły to istne kuriozum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy jaki jest sens odbywania kwarantanny po przekroczeniu np po powrocie z Niemiec do Polski? Czemu w takim przypadku mamy odbywać kwarantannę, a po powrocie z Biedronki do domu już nie? Rozumiem, że na granicy istnieje większe ryzyko zarażenia się niż w sklepie? Przecież nasze przepisy i wymysły to istne kuriozum. 

… a jaki jest sens wyganianie kibiców z kortów o 21 w Paryżu. Godzina policyjna wydaje się jeszcze gorszym pomysłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, witus napisał:


… a jaki jest sens wyganianie kibiców z kortów o 21 w Paryżu. Godzina policyjna wydaje się jeszcze gorszym pomysłem.

No wiadomo. Po 21 godzinie wirus atakuje ze zdwojoną siłą, taki on mądry i zna się na zegarku ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dudek_t napisał:

Niech jeszcze wprowadzą obowiązkowe testowanie dla dzieci po codziennym powrocie ze szkół i będzie komplet racjonalnych działań naszego wspaniałego rządu w sprawie epidemii. 

Wbrew pozorom byloby to bardzo racjonalne. Nie wiem jak teraz, ale w GB w zimie, rodzice dostawali po 2 testy tygodniowo, zeby badac dzieci. System swietnie sie sprawdzil i nie zamykano szkol jak u nas, a dzieci mialy normalne lekcje. No ale jak to w Polsce zobowiazc  ludzi do testowania dzieci. Daje glowe, ze znalezliby sie tacy, ktorzy sprzedaliby testy, albo ukryliw wyniki pozytywne gdyby nie mieli z kim zostawic dzieci.

8 godzin temu, jacek00 napisał:

Niech mi ktoś wytłumaczy jaki jest sens odbywania kwarantanny po przekroczeniu np po powrocie z Niemiec do Polski? Czemu w takim przypadku mamy odbywać kwarantannę, a po powrocie z Biedronki do domu już nie? Rozumiem, że na granicy istnieje większe ryzyko zarażenia się niż w sklepie? Przecież nasze przepisy i wymysły to istne kuriozum. 

Nie chodzi tutaj o racjonalniac, ale o stosowanie sie do przepisow-i to bylo klu dyskusji. Wlasnie rzad oglosil, ze w kosciolach bedzie moglo przebywac wiecej osob niz w innych obiektach... I jakaw tym racjonalnosc... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2021 o 18:41, w79 napisał:

Nie chodzi tutaj o racjonalniac, ale o stosowanie sie do przepisow-i to bylo klu dyskusji. Wlasnie rzad oglosil, ze w kosciolach bedzie moglo przebywac wiecej osob niz w innych obiektach... I jakaw tym racjonalnosc... ? 

No ale przecież jak wjeżdzasz autem do PL to na kwarantannę nie wpadasz. Wpadają tylko Ci co przybywają transportem zbiorowym:
 

Cytat

Od 28 grudnia 2020 r. obowiązkowej kwarantannie podlegają osoby, które przekroczyły granicę Polski (stanowiącą zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną granicę UE) samolotem, autobusem lub innym środkiem transportu zbiorowego – przez 10 dni, licząc od dnia następującego po dniu przekroczenia granicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał:

No ale przecież jak wjeżdzasz autem do PL to na kwarantannę nie wpadasz. Wpadają tylko Ci co przybywają transportem zbiorowym:
 

 

Niestety nie, od marca jest zmiana:

Obostrzenia na granicach wewnętrznych UE/Schengen w związku ze stanem epidemii SARS-Cov-2. Aktualne informacje dla podróżnych.

Od 30 marca br. posiadanie negatywnego wyniku testu w kierunku Sars-Cov-2, nie zwalnia z obowiązku kwarantanny, podróżnych przekraczających granice zewnętrzne UE. Pozostałe kategorie zwolnień przy przekraczaniu tej granicy pozostają aktualne.

Ponadto, wprowadzone zostały kolejne obostrzenia na  granicach wewnętrznych UE/Schengen:

- osoby przekraczające morski odcinek granicy Rzeczypospolitej Polskiej korzystające z regularnych połączeń promowych oraz odcinek lądowy granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Czeską, Republiką Litewską, Republiką Federalną Niemiec lub Republiką Słowacką, (niezależnie od środka transportu, którym się przemieszczają lub pieszo):

  • w celu udania się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu na terytorium RP są zobowiązane poddać się kwarantannie poprzez zgłoszenie za pośrednictwem infolinii do Głównego Inspektora Sanitarnego, nr na infolinię sanepidu  +48 22 25 00 115. Osoby te, jeżeli posiadają negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 h są zwolnione z kwarantanny;
  •     w celu innym niż w pkt 1 mają obowiązek posiadać negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 , wykonany w okresie 48 h przed wjazdem;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Ponadto, wprowadzone zostały kolejne obostrzenia na  granicach wewnętrznych UE/Schengen:

- osoby przekraczające morski odcinek granicy Rzeczypospolitej Polskiej korzystające z regularnych połączeń promowych oraz odcinek lądowy granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Czeską, Republiką Litewską, Republiką Federalną Niemiec lub Republiką Słowacką, (niezależnie od środka transportu, którym się przemieszczają lub pieszo):

  • w celu udania się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu na terytorium RP są zobowiązane poddać się kwarantannie poprzez zgłoszenie za pośrednictwem infolinii do Głównego Inspektora Sanitarnego, nr na infolinię sanepidu  +48 22 25 00 115. Osoby te, jeżeli posiadają negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 h są zwolnione z kwarantanny;
  •     w celu innym niż w pkt 1 mają obowiązek posiadać negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 , wykonany w okresie 48 h przed wjazdem;

Skąd to jest? Dziś patrzyłem na jakiś stronach gov.pl i było napisane tak jak napisałem powyżej - info tylko o transporcie zbiorowym. Skoro na naszych rządowych stronach jest bajzel to co się dziwić ludziom? :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał:

 

Skąd to jest? Dziś patrzyłem na jakiś stronach gov.pl i było napisane tak jak napisałem powyżej - info tylko o transporcie zbiorowym. Skoro na naszych rządowych stronach jest bajzel to co się dziwić ludziom? :D

Strona Straży Granicznej , odsyłacz z www.gov.pl -wyraźnie pisze ze tam są aktualne informacje:) :

Kto może wjechać do Polski?

Aktualną informację dotyczącą osób uprawnionych do przekroczenia polskiej granicy znajdą Państwo na stronie Straży Granicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dzień dobry czy starszym kamperem euro 4 nie ma problemu podróżować po Włoszech 

Planuje pierwsza wyprawę kamperem  do Włoch ( Wenecja ) 

jestem zupełnym laikiem jak najlepiej dotrzeć z Warszawy jaki wybrać kemping co z winietami opłatami za przejazdy gdzie wykupić 

ogolnie byłbym wdzięczny za podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KrisBW napisał:

Dzień dobry czy starszym kamperem euro 4 nie ma problemu podróżować po Włoszech 

Planuje pierwsza wyprawę kamperem  do Włoch ( Wenecja ) 

jestem zupełnym laikiem jak najlepiej dotrzeć z Warszawy jaki wybrać kemping co z winietami opłatami za przejazdy gdzie wykupić 

ogolnie byłbym wdzięczny za podpowiedzi 

Dzien dobry....

Najlepsza droga to A1 do Czech, Ostrawa/Brno/Wieden/Udine lub Brenero (zalezy gdzie chcesz po drodze jechac) Spokojnie zrobisz to z jednym noclegiem po drodze w Austrii. Rozumiem ze kamper do 3,5t? Winiety w Czechach i Austrii kupisz na granicy lub przez internet . Czeska lepiej przez internet bo pierwsza stacja benzynowa na terenie tego kraju jest w remoncie. Co do austryjackiej to 14 dni wczesniej, jesli on line i nie na firme.

Kempingi polecam na lagunie weneckiej - rodzaj, cena , standard....do wyboru. Najpopularniejsze to Marina di Venezia, Union Lido, Casavio, Paradiso,Mediteraneo, itp.....sa tez niskobudzetowe bez basenow itp...

Szukaj w sieci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich,

planuję w tym roku swoją pierwszą podróż kamperem. Padło na Włochy, również Kamping Marina di Venezia. Jedziemy w lipcu 2 osoby dorosło i trójka dzieci. Będziemy jechać przez Czechy i Austrię. Planuję zrobić sobie kilku godziną przerwę w Austrii. Stąd moje pytanie, może ktoś zna po drodze godny polecenie Kamping w Austrii na jedną noc. Aby odpocząć i zrobić sobie serwis kampera? Z górny dziękuję za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.