Skocz do zawartości

Wenecja Kamperem


MGora

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, MGora napisał:

Z przyczepką..... Powiem szczerze, że sam kamper wygląda tak, że mamy nadzieję, że cofać to za często nie będziemy :D Duży to przeskok z osobówki.

Na 4 jest bagażnik, a dwa chcemy do środka schować. W tym kamperze jedno łóżko się składa tak, że jest wielka przestrzeń bagażowa. Na miejscu wyjmiemy i pospinamy linkami.

To prawie tak wygląda jak się złoży jedno łóżko.

Wg mnie nie ma najmniejszych szans, abyś zabrał 6 rowerów. Gdzie krzesełka, stół i inne duperele. W środku nie dasz rady przewieźć 2 rowerów. W 6 osób to będzie męka, a nie urlop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1 godzinę temu, olas1 napisał:

Wg mnie nie ma najmniejszych szans, abyś zabrał 6 rowerów. Gdzie krzesełka, stół i inne duperele. W środku nie dasz rady przewieźć 2 rowerów. W 6 osób to będzie męka, a nie urlop. 

w tego typu garażu jest opcja na 3-4 rowery... Oczywiście nie ma opcji na utrzymanie limitu 3500kg. Polecam rowery wynajmować na campingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maarec napisał:

w tego typu garażu jest opcja na 3-4 rowery... Oczywiście nie ma opcji na utrzymanie limitu 3500kg. Polecam rowery wynajmować na campingu.

3-4 rowery to nie 6 rowerów :)

o wadze nie wspomnę nawet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, olas1 napisał:

3-4 rowery to nie 6 rowerów :)

o wadze nie wspomnę nawet 

myślałem, że ten kamper ma jeszcze bagażnik na tylnej ścianie. Haka do towarówki też pewnie nie ma. Jeżeli ma hak to sugeruję pamiętać o viatolu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 6 na pokładzie - zdecydowanie rowery odpuszczajcie! Wynajem na kempingu będzie tańszy niż ewentualny mandat za przekroczenie masy + konieczność pozbycia się nadmiarowego ładunku:-)

6 rowerów to jest prawie 100 kg + masa załogi = zostaje tylko wziąć kostiumy kąpielowe i szczoteczki do zębów (choć to też można kupić na miejscu)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, olas1 napisał:

Wg mnie nie ma najmniejszych szans, abyś zabrał 6 rowerów. Gdzie krzesełka, stół i inne duperele. W środku nie dasz rady przewieźć 2 rowerów. W 6 osób to będzie męka, a nie urlop. 

Jest bagażnik na 4 rowery i w środku jest duża przestrzeń do ładowania. Są 3 podwójne łóżka i dodatkowo (opcja rezerwowa i raczej dla dzieci) składa się ta kanapa gdzie jest stół. O spanie aż tak się nie boję. Jesteśmy zaprawieni w bojach i co roku od kilkunastu lat pływamy na spływy kajakowe - w porównaniu ze spaniem w ciasnym namiocie bez karimat to kamper jawi się jak hotel 5 gwiazdkowy :)

Tutaj link do tego, który wynajęliśmy:

http://kampery.bialystok.pl/ci-horon-79m/

Na zdjęciu z drabinką widać na dole taką brązowa ściankę. Tam, pod tym łóżkiem już leży stół + 4 krzesła i jest miejsca tyle, że spokojnie zapakujemy swoje torby. A jak się podniesie to łóżko to przestrzeń bagażowa jest aż do łóżka wyżej - tam chcieliśmy schować na czas podróży dwa dodatkowe rowery. Jedyny kłopot to jak wspominacie waga. Dlatego zanim gdziekolwiek wyruszymy zajedziemy się na miejscu, w Białymstoku się zważyć - będzie czas zareagować. Wysłaliśmy też zapytanie do wynajmującego o aktualną wagę pojazdu, żeby sobie to lepiej przeliczyć i się przygotować.

Przyczepki niestety nie da się podpiąć. Na załączonych zdjęciach widać, że haka brak - pewnie przez bagażnik na rowery?

5 godzin temu, w79 napisał:

A swoją drogą to planujecie  po drodze spanie? Z południa Polski to żaden problem, ale Wy macie cała Polske, z dziećmi na pokładzie.

W stronę do Włoch nie. Jedziemy na 3 kierowców, więc powinniśmy sobie poradzić. Ewentualnie zrobimy sobie jakieś przerwy na stacjach paliw. Google maps pokazuje, że to około 15 godzin, z przerwami w 20 powinniśmy się zmieścić, a jak nie to mamy zapas i na 24h. Powrót planujemy zatrzymać się na noc Bratysława/Budapeszt i w sobotę po śniadaniu wracać do domu.

Z informacji, które uzyskałem, a mogą się przydać innym nowicjuszom (jak ja :) ). Jadąc "w ciemno" do MdiV można zameldować się na miejscu na krócej niż tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MGora napisał:

Tutaj link do tego, który wynajęliśmy:

http://kampery.bialystok.pl/ci-horon-79m/

No to on ma zewnętrzny bagażnik. Myślałem, że chcecie 4 sztuki załadować do bagażnika w kamperze. Ale jak to dolne wyrko podniesiesz, aby załadować tam bagaże to da się jeszcze korzystać z łóżka? 

Na stronie producenta podana jest waga 3200kg z tego co widzę, więc... nie ma szans. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, olas1 napisał:

No to on ma zewnętrzny bagażnik. Myślałem, że chcecie 4 sztuki załadować do bagażnika w kamperze. Ale jak to dolne wyrko podniesiesz, aby załadować tam bagaże to da się jeszcze korzystać z łóżka?

Tak, da się spać. Tam jest prostokątna przestrzeń na całą szerokość samochodu oraz podwójnego łóżka i jest to dość głębokie. Spokojnie miękka torba podróżna lub plecak się zmieści.  Żeby to lepiej zobrazować to wygląda to tak, że zgrzewka wody na stojąco to może i nie (pewny nie jestem), ale na płasko to na 100% i to ze sporym zapasem. Chcieliśmy złożyć to łóżko tylko na czas transportu rowerów, ale...

5 minut temu, olas1 napisał:

Na stronie producenta podana jest waga 3200kg z tego co widzę, więc... nie ma szans. 

To mnie martwi, więc tak jak napisałem wcześniej - na pewno się zważymy przed wyjazdem i ...najwyżej zrezygnujemy z rowerów i większych zakupów.

Najważniejsze, żebyśmy bezpiecznie dotarli. Resztę można kupić/wypożyczyć na miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, olas1 napisał:

Na stronie producenta podana jest waga 3200kg z tego co widzę, więc... nie ma szans. 

Wspominaliście wcześniej, że waga podawana, a rzeczywista to może się znacząco różnić i dlatego będziemy się przed wyjazdem ważyć, ale pozwolę sobie jeszcze wkleić ten link

https://camperymtm.pl/listings/horon-79-m-alkowa-2/

To chyba taki sam kamper. Tutaj podają wagę " MASA POJAZDU GOTOWEGO DO JAZDY (KG) +/-5% 2992kg"

Dodatkowo na 4 zdjęciu widać ile pod rozłożonym łóżkiem jest miejsca bagażowego.

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podają, ale to golas, bez solara, markizy - solar 20kg, markiza 70kg to sobie dolicz, klima jeszcze...

Nasz kamper 2780 wazy pusty
woda ja tankuje 100L,

paliwo 120L

Waga kierowcy 100 kg

waga pasażerki 50kg

rowery, bagażnik 50 kg

krzeselka, stolik pierdoly 20kg

i do Dmc mamy bliziutko w 2 osoby (dmc3300)

Edytowane przez maxiek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MGora napisał:

Wspominaliście wcześniej, że waga podawana, a rzeczywista to może się znacząco różnić i dlatego będziemy się przed wyjazdem ważyć, ale pozwolę sobie jeszcze wkleić ten link

https://camperymtm.pl/listings/horon-79-m-alkowa-2/

To chyba taki sam kamper. Tutaj podają wagę " MASA POJAZDU GOTOWEGO DO JAZDY (KG) +/-5% 2992kg"

Dodatkowo na 4 zdjęciu widać ile pod rozłożonym łóżkiem jest miejsca bagażowego.

   

mój kamper ma w papierach 2730kg, po doposażeniu waży ok 2900, jeździmy w 4 i na styk z rowerami zmieści się w 3500kg (bez rowerów 3340kg z nami w środku). Nie masz co kombinować z ważeniem - strata czasu, jak bez rowerów, bez wody (max 20l do spłuczki), bez zapasów napoi zmieścicie się w 3600kg  to będzie cud. Na Austrię nie tankuj do pełna - tak, żeby tylko przejechać. W nocy teoretycznie mniej ważą. Nie pakujcie ciężarów typu dmuchane materace, woda w zgrzewkach czy ziemniaki. Jadąc kamperem zaopatrzenie robi się na miejscu :), oczywiście przed wjazdem na camping. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będziecie przeładowani - a na pewno będziecie - to jest jeszcze inne rozwiązanie: trasa przez Słowację, Węgry i Słowenię. Omijacie Austrię, a poza nią w tych krajach, które wymieniłem, szansa na ważenie bliska zeru.

No ale wyjdzie Wam znacznie dalej i dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady.

 

Otrzymałem jeszcze od wypożyczalni taka informację.

" Samochód zatankowany do pełna waży 2935kg + ewentualnie woda. Na pasażerów i ładunek zostaje ponad 500kg"

Jeżeli chcemy spróbować jechać z rowerami, to bez ważenia się chyba jednak nie obejdzie. Zrezygnujemy raczej z zakupów i weźmiemy tyle co na drogę.

Wolimy jednak zmieścić się w limicie i raczej nie dodawać sobie dodatkowych, nieprzyjemnych wrażeń podczas pierwszego wyjazdu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.