Skocz do zawartości

Wenecja Kamperem


MGora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.

Ze znajomymi i dzieciakami (w sumie 6 osób) wybieramy się po raz pierwszy Kamperem na wakacje. Kamper już wynajęliśmy - chyba nazwa to CI 79M (jeżeli to coś Wam mówi)

Upatrzyliśmy sobie Marina di Venezia ze względu na atrakcję dla dzieci, fajną plażę i bliskość tramwaju wodnego do samej Wenecji. Na miejscu chcemy być 29 maja (sobota), a w kolejną sobotę chcemy być już w domu.

Problem polega na tym,  że rezerwacja parceli jest możliwa tylko na cały tydzień. Czy to normalna praktyka, że trzeba na minimum tydzień wynajmować?

Planowaliśmy zostać tam do środy, max czwartku i wracając zahaczyć na 2 dni Budapeszt lub Bratysławę.

Czy są jakieś ciekawe miejsca (z podobnymi atrakcjami) żeby można było rezerwować krótszy pobyt?

Jak wygląda korzystanie z takiej parceli? Czy jak byśmy znaleźli jakieś miejsce dalej, to możemy np. rano zwinąć majdan i podjechać na parking do Punta Sabbioni, albo jakiś bliżej samej Wenecji, zostawić Kamper na parkingu i skorzystać z tramwaju?

Czy w ogóle praktykuje się wyjazdy Kamperem z takich miejsc, czy jak się zajedzie , rozstawi to raczej nie powinno się już ruszać z miejsca?

Czy są jakieś godziny wjazdów i wyjazdów?

To nasz pierwszy taki wyjazd i traktujemy to jako przygodę, która mam nadzieję nam się spodoba :)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1.To jeden z największych i najpopularniejszych kempingów w okolicy. Zwyczajowo wynajmuje się tam parcele na tydzień. Nie daleko są inne kempingi np. MEDITERRANEO, tam można na krócej. 

2.Z Mariny do Wenecji spokojnie dopłynięcie z Punta Sabbioni, chociaż w razie tłumów polecam dakszy przystanek

3.Jesli dostaniecie już Pitch, to raczej ciężko jest go zmienić podczas pobytu. Oczywiście możecie wyjechać, nikt Wam nie zajmie waszej kwaterki. 

Generalnie dobry wybór na pierwszy raz z dziecmi:) 

Jak coś to pytaj, jestem fanem tego miejsca i co roku zostawiam w okolicy przyczepę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero dojazalem ze wybierasz się pod koniec maja. Myślę że nie trzeba wtedy wogóle rezerwowac

56 minut temu, MGora napisał:

ogóle praktykuje się wyjazdy Kamperem z takich miejsc, czy jak się zajedzie , rozstawi to raczej nie powinno się już

Tutaj zaraz rozegra się wojna zwolenników przyczep i kamperów. Sam mam przyczepę, więc często jeżdżę np. na większe zakupy albo dalsze miejsca. Jadąc kamperem, musisz zaladowc cały majdan tak jak na podróż. Myślę że tam nie ma potrzeby żeby ruszać kampera. Na przystań blisko, a sklepy są Ne kempingu. Jeśli chcesz do tańszego marketu możesz jechac na rowerze, autobusem albo iż buta. Z resztą nawet przed wejściem na kemping jest nieźle wyposażony sklep. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Sprawdziłem ten MEDITERRANEO. Ciekawe miejsce, da się wynająć niektóre na mniej dni, ale te powyżej 70 m2 (to chyba mało trochę jak na Kamper?) kosztują niewiele mniej niż za tydzień w Marinie.

Na plus Mariny to bliskość do tego tramwaju w Punta Sabbioni. Kamperem raczej tam nie pojedziemy, więc pozostaje wycieczka z buta a MEDITERRANEO to jednak dwa razy dalej. Z dziećmi może być średnio :)

No nic, chyba musimy trochę zmienić nasze plany, wynająć na tydzień, a jak się będziemy nudzić, to ewentualnie się po prostu wcześniej zwinąć.

 

A jeszcze zapytam w związku z tym.

6 minut temu, w79 napisał:

Teraz dopiero dojazalem ze wybierasz się pod koniec maja. Myślę że nie trzeba wtedy wogóle rezerwowac

Czy jak nie zarezerwujemy i pojedziemy "w ciemno" to jest wtedy możliwość wynajmowania na krócej niż tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MGora napisał:

zy jak nie zarezerwujemy i pojedziemy "w ciemno" to jest wtedy możliwość wynajmowania na krócej niż tydzień

Tak, zawsze tak było że przy rezerwacji na miejscu można było brać pitch na ile się chce.Napisz do nich maila dla potwietdzenia. No i ustal czy się otworzą, bo jak na razie ogłosili opoznienie w związku z Cividem. Na pewno nie otworzą się na majowke. 

To kemping typu moloch i nie każdy takie lubi. Meditt jest mniejszy u bardziej przytulny, a przy wejściu masz auto ust do Punta Sabbioni. Ale na pierwszy wyjazd też poleciłbym MdV:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MGora napisał:

Ze znajomymi i dzieciakami (w sumie 6 osób) wybieramy się po raz pierwszy Kamperem na wakacje. Kamper już wynajęliśmy - chyba nazwa to CI 79M (jeżeli to coś Wam mówi)

Sześć osób w kamperze:mlot:, będzie to przygoda, pilnujcie wagi i powodzenia.

Napiszcie po powrocie jak ważenia:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, w79 napisał:

Tak, zawsze tak było że przy rezerwacji na miejscu można było brać pitch na ile się chce.

To chyba pojedziemy "w ciemno". Tym bardziej, że jak się patrzy na ten półwysep to tam co chwilę podobne kempingi. Jak sądzisz, raczej w tym terminie raczej nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem miejsca?

Na miejscu planujemy być koło południa w sobotę. Czy są jakieś godziny wjazdów/wyjazdów w takich miejscach? Czy to jest po prostu od np. 14.00 do wieczora?

 

36 minut temu, peja76 napisał:

Sześć osób w kamperze:mlot:, będzie to przygoda, pilnujcie wagi i powodzenia.

Dzięki za zwrócenie uwagi. Znalazłem informację, że sam kamper waży prawie 3t (2992kg - wg. specyfikacji).  6 osób to już będzie między 300-350 kg. + 6 rowerów i robi się.... pod limit.

Są w miastach jakieś wagi, gdzie można sprawdzić się przed wyjazdem? Wolelibyśmy uniknąć problemów.

Też nam się wydaje, że 6 osób to sporo, na szczęście to tylko 4 dorosłych i chcemy jednak wziąć mały namiot - na wszelki wypadek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MGora napisał:

Dzięki za zwrócenie uwagi. Znalazłem informację, że sam kamper waży prawie 3t (2992kg - wg. specyfikacji).  6 osób to już będzie między 300-350 kg. + 6 rowerów i robi się.... pod limit.

Oj, widzę że to prawdziwe początki. Uzupełnij profil, otwórz flaszkę i do lektury forum... ? Znajdziesz sporo tematów o wadze i przyczep i Kamperów i o tym jak informacje producenta o wadze mają się do realiów. Nie wiem gdzie mieszkasz, na południu Polski znam kilka wag a najlepiej zwazyc się na skupię złomu lub na sądzie węgla. Po drodze może Was czekać ważenie w Austrii. Nie chcę straszyć, bo mnie przez jakieś 5 lat spotkało to tylko dwa razy, ale jednak... 

 

21 minut temu, MGora napisał:

chyba pojedziemy "w ciemno". Tym bardziej, że jak się patrzy na ten półwysep to tam co chwilę podobne kempingi. Jak sądzisz, raczej w tym terminie raczej nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem miejsca?

Z pewnością znajdziecie miejsce. Laguna wenecka jest usłana kempingami, poza sezonem nie będzie żadnego problemu z miejscem. Co do godzin to oczywiście jest sjesta, wtedy na pewno nie wjedziesz. Zobacz na kemping, ale wydaje mi się że przerwa jest gdzieś do 15.30-16.00.W czasie sjesty jest równiez zakaz jazdy samochodem po.kempingu,a dobrym zwyczajem jest nie chalasowanoe wtedy i nie przeszkadzanie innym np. wyłączone są atrakcje na basenach, a czasem nawet całe baseny. Sjesta rzecz święta. Z resztą nie szykujcie się na nocne posiadowy bo to raczej też nie jest mile widziane, chyba że na plaży albo w miejscach publicznych.. 

21 minut temu, MGora napisał:

dorosłych i chcemy jednak wziąć mały namiot - na wszelki wypadek ;)

Taki namiot na pitchu jest dodoatkwo płatny przeważnie 

Edytowane przez w79 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobię jak piszecie. Poczytam forum, szczególnie o tej wadze i znalazłem u siebie jakieś miejsca gdzie ważą ciężarówki całą dobę, więc pewnie i kampera można.

Na coś jeszcze warto zwrócić uwagę?

Z tym namiotem dodatkowo płatnym to wiem, czytałem o tym, ale dla własnego komfortu warto lepiej wziąć i jak coś dopłacić ;)

Dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez MGora (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MGora napisał:

Ok, zrobię jak piszecie. Poczytam forum, szczególnie o tej wadze i znalazłem u siebie jakieś miejsca gdzie ważą ciężarówki całą dobę, więc pewnie i kampera można.

Na coś jeszcze warto zwrócić uwagę?

Z tym namiotem dodatkowo płatnym to wiem, czytałem o tym, ale dla własnego komfortu warto lepiej wziąć i jak coś dopłacić ;)

Dziękuję za pomoc :)

6 rowerów też słabo to widzę, gdzie to załadować,  pewnie 6 krzesełek, dwa stoły, większość rzeczy x6, przyczepka wam by się przydała taka do 750kg, wtedy na kategorię B możecie śmigać, wszystko zabierzecie i do tego bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał:

6 rowerów też słabo to widzę, gdzie to załadować,  pewnie 6 krzesełek, dwa stoły, większość rzeczy x6, przyczepka wam by się przydała taka do 750kg, wtedy na kategorię B możecie śmigać, wszystko zabierzecie i do tego bezpiecznie.

Z przyczepką..... Powiem szczerze, że sam kamper wygląda tak, że mamy nadzieję, że cofać to za często nie będziemy :D Duży to przeskok z osobówki.

Na 4 jest bagażnik, a dwa chcemy do środka schować. W tym kamperze jedno łóżko się składa tak, że jest wielka przestrzeń bagażowa. Na miejscu wyjmiemy i pospinamy linkami.

To prawie tak wygląda jak się złoży jedno łóżko.

CI Horon - YouTube

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MGora napisał:

Z przyczepką..... Powiem szczerze, że sam kamper wygląda tak, że mamy nadzieję, że cofać to za często nie będziemy :D Duży to przeskok z osobówki.

Na 4 jest bagażnik, a dwa chcemy do środka schować. W tym kamperze jedno łóżko się składa tak, że jest wielka przestrzeń bagażowa. Na miejscu wyjmiemy i pospinamy linkami.

To prawie tak wygląda jak się złoży jedno łóżko.

CI Horon - YouTube

 

Gdzie będziecie cofać, na autostradę i do przodu, na polu odhaczycie przyczepkę i niech sobie stoi, taka do 750kg to nawet nie będzie wystawać za tego klamota a naprawdę będzie wygodniej, bezpieczniej i spokojniej, pytanie czy kamper ma hak???.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale nie problem się w sumie dowiedzieć. Tylko czy to coś zmienia w kwestii wagi? I tak chyba 3,5t nie możemy przekroczyć, co nie?

Na razie wydaje się nam, że spokojnie się w kamper zmieścimy. Zazwyczaj lataliśmy tanimi liniami i bagaż podręczny na tydzień, a nawet 10 dni w zupełności nam wystarczał - wszędzie były pralki. Teraz ze względu na odwołane już 3 wyjazdy, sporych strat finansowych i nerwów, że znowu się nie udało postanowiliśmy spróbować inaczej. Taniej to nie wyjdzie, ale większa pewność, że się w końcu uda gdzieś wyjechać. No i zawsze coś nowego. Przygoda i dla nas, i dla dzieciaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MGora napisał:

Tego nie wiem, ale nie problem się w sumie dowiedzieć. Tylko czy to coś zmienia w kwestii wagi? I tak chyba 3,5t nie możemy przekroczyć, co nie?

Na razie wydaje się nam, że spokojnie się w kamper zmieścimy. Zazwyczaj lataliśmy tanimi liniami i bagaż podręczny na tydzień, a nawet 10 dni w zupełności nam wystarczał - wszędzie były pralki. Teraz ze względu na odwołane już 3 wyjazdy, sporych strat finansowych i nerwów, że znowu się nie udało postanowiliśmy spróbować inaczej. Taniej to nie wyjdzie, ale większa pewność, że się w końcu uda gdzieś wyjechać. No i zawsze coś nowego. Przygoda i dla nas, i dla dzieciaków.

3.5t dotyczy kampera, jak dołożycie przyczepkę 750kg to wystarcza ci kategoria B ( wtedy masz zestaw pojazdów). Odciążysz mocno kampera, w razie ważenia będziecie mieć wszystko ok a nawet jak nie to przełożycie cięższe rzeczy do przyczepki i pojedziecie dalej, a tak to :pupa:.

Sam rozglądam się za kamperem i wiesz mi ze te 3t to tylko w papierach, w rzeczywistości mają więcej.

Co wam dojdzie to większe opłaty drogowe ale to są małe koszty.

Zrobisz jak uważasz ale ja bym takie kroki poczynił.

Zobacz ile waży blaszak przerobiony na kampervana, a nie miał jeszcze wszystkiego założonego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.