Skocz do zawartości

Adria Altea 542 UK 2007,czyli czas zaczac nowa przygode


Oizo76

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wydaje mi sie. Kupowałem go 3 lata temu i nie było z tym żadnego problemu. Za to problematyczna była kwestia związana z podłączeniem butli. Okazało się że np Campingaz (który najpierw kupilem) ma podłączeniem tylko na króciec. Na gwint miał tylko Cadac. 

Generalnie bardzo polecam, chociaż nie wiem czy teraz nie kupiłbym troszkę większego i na wyższych nogach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, w79 napisał:

Nie wydaje mi sie. Kupowałem go 3 lata temu i nie było z tym żadnego problemu. Za to problematyczna była kwestia związana z podłączeniem butli. Okazało się że np Campingaz (który najpierw kupilem) ma podłączeniem tylko na kruciec. Na gwint miał tylko Cadac. 

Generalnie bardzo polecam, chociaż nie wiem czy teraz nie kupiłbym troszkę większego i na wyższych nogach...

Ja też nie chcę nikogo w błąd wprowadzać, ale jakiś czas temu tak w Niemczech było. Właśnie patrzę do zeszłorocznego katalogu Bergera i widzę że już są 2 opcje: 30 o 50 mbar. Więc jakiś postęp jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwszy w tym roku campingowy wypad juz za nami.

Juz zeszlego roku chcielismy Wielkanoc spedzic na campingu,no ale wiadomo ze trwala jeszcze "pandemia".

Tergo roku juz nie chcielismy przegapic,wczesniej juz zabukowalismy piekny camping w Walii-czyli miejscu ktore uwielbiamy.Jako ze dzieciaki mialy w szkole tydzien wlnego,wyjechalismy na 9 nocy.

Cudowny camping-podgrzewany basen,piekne parcele z doprowadzona woda i odplywem na szara wode.

Co zas do przyczepy,okazal sie ze nie dziala spluczka-czyli standardowo przepalona/niedzialajaca pompka-to juz zamowilem i ogarne na nastepnym wyjezdzie.

Jak co zime,cos sie dokupuje-wiadomo.My dokupilismy "przedsionek do przedsionka" ;)

Jako ze przesionek ktory posiadam pozwala na dolaczenie roznych modulow,zdecydowalem sie wlasnie na dodatkowy przedsionek,dzieki temu ze jest on otwarty,moge sobie spokojnie grilowac nawet jak pada.Fajna sprawa i jeszcze wiecej miejsca.Doszedl tez malutki ekspres na kawe-wiem ze niektorzy uznaja to za glupote,ale jest naprawde maly a w uzyciu byl caly czas-my kawa,dzieciaki gorace czekolady.

lSXN9L.jpg


F7ws2Q.jpg


9QujZu.jpg


FwSyx3.jpg


WZLnow.jpg


NdMmNX.jpg


Pd7MET.jpg


uby5jI.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Oizo76 napisał:

Tergo roku juz nie chcielismy przegapic,wczesniej juz zabukowalismy piekny camping w Walii-czyli miejscu ktore uwielbiamy.Jako ze dzieciaki mialy w szkole tydzien wlnego,wyjechalismy na 9 nocy.

Mega fajny camping, gdzie to jest dokładnie? Jeździłem kiedyś ( jak jeszcze mieszkałem w UK) po tamtejszych campingach albo bardziej "holiday parkach' albo spałpo się u Walijskiego farmera na polu.  Widoki przednie i tylko za tym mógłbym tęsknić ;) Express do kawy jak najbardziej potrzebny , ja pije "parzoną" , Żona za to lubi z ekspresu - więc rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mapce jest nazwa campingu.Generalnie tam wiekszosc miesc jest wykupiona na caly sezon,no i przewazaja przyczepy stacjonarne/domki.

Miejsc pod przyjedne przyczepy jest tylko ...10 :) I naprawde trzeba bukowac z duzym wyprzedzeniem,teraz sie nie dziwie-bo widoki i sam camping pierwsza klasa.Dla dzieciakow robore robil podgrzewany i "kryty"(ale teraz z racji pogody mial podniesione boczne sciany)basen.Choc to nie jest typ campingu gdzie mozna poimprezowac :)

Sa w okolicy borsuki i nawet wyzarl nam jeden chleb z przedsionka :)

Dioblik-no jak piszesz,sa roznego rodzaju campingi-od megarozbudowanych holiday parkow po miejsca u farmerow .W zeszlym roku bylismy na takim holiday parku i ...nigdy wiecej,nie nasz klimat.Preferujemy inne miejsca,choc takie gdzie jednak jest minimum-czyli elektryka i minimalna infrastruktura pode przyczepy.Ten niby tez holiday park-ale w zupelnie innym stylu niz ten na ktorym bylismy.wrocimy tu z pewnoscia.

jMrjtA.jpg


6Yfr9E.jpg

 

Co zas do ekspresu-to jest to jakis najtanszy(ale najwazniejsze ze najmniejszy) ekspres DOLCE GUSTO by De'Longhi Piccolo XS...zaplacilismy chyba £30 czyli 150zl na amazonie.

jest na kapsuly-kupujemy duzo tansze zamienniki chyba w aldi.On spienia mleko,ale takie z kapsuly.Naprawde zdaje egzamin-i choc w domu mam normalny ekspres i taka kawe lubie,to ten maluch wraz z kapsulami robi swietnie swoja robote,kawe mam szybko a sam ekspresik malutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 23:15, Oizo76 napisał:

Jako ze przesionek ktory posiadam pozwala na dolaczenie roznych modulow,zdecydowalem sie wlasnie na dodatkowy przedsionek,dzieki temu ze jest on otwarty,moge sobie spokojnie grilowac nawet jak pada.Fajna sprawa i jeszcze wiecej miejsca.Doszedl tez malutki ekspres na kawe-wiem ze niektorzy uznaja to za glupote,ale jest naprawde maly a w uzyciu byl caly czas-my kawa,dzieciaki gorace czekolady.

lSXN9L.jpg


F7ws2Q.jpg

Co to za przedsionek?

Widać, że trochę wiało, jak dmuchaniec się na wietrze zachowuje?

Kemping pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowuje się świetnie.Mozna jeszcze dopiąć dodatkowe pasy sztormowe,ale nie było potrzeby.

Jest to Vango Varkala II Connect 420(są 4 rozmiaty),na zdjęciu z dodatkowym modułem przedsionka.Mam jeszcze dodatkowy moduł,sypialnie na 2 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minelo zaledwie piec dni kiedy wrocilismy z urlopu w Walii,aby na majowke powrocic...oczywiscie do Walii :)

Tym razem w towarzystwie "namiotowych" znajomych pojechalismy na farme-wokol owce,krowy ...oraz  zejscie na piekna plaze.

Niestety,tym razem pogoda nie byla tak laskawa,szkoda ,bo chcielismy poogniskowac na plazy.No coz,bywa i tak-na gorsza pogode tez sa sposoby.

Przy okazji wymienilem niedzialajaca pompke w spluczce.Sprawa banalna,zakupiony jakis zamiennik na amazonie-koszt £17

IYRfyk.jpg
f2wxag.jpg

Na gorsza pogode  gry to sprawdzona opcja

vpbpN1.jpg
Tw00rx.jpg

Nie wyobrazamy sobie sniadania bez upieczonych z rana buleczek z aldi :) 

zGQD0w.jpg

po dodaniu modulu do przedsionka zrobilo sie miejsce na buty,kosz na smieci,oraz cadaca bbq-teraz nawet jak pada moge spokojnie grilowac i leb mam suchy ;)

nqL7I0.jpg

 

No i sama miejscowka

nqL7I0.jpg
4rt4Ef.jpg
n1X0tM.jpg
FYFKuc.jpg
Y9COP6.jpg

oraz cos dla spokoju duszy ;)

QeEwXV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam ponownie,za nami kolejny wyjazd-jako ze dzieciaki w uk mialy ferie,ruszylismy wiec na camping.

Nasze ukochane miejsce to Walia,ale tym razem pojechalismy na przeciwlegle wybrzeze,nad Morzem Polnocnym-rejon Yorkshire.

Naprawde mily,czysty camping-bez fajerwerkow,niepotrzebnych glupot itd.Mielismy parcele doslownie 30 metrow od skarpy za ktora byla juz plaza i swietny  widok,fajnie bylo pobserwowac statki,kutry,morskie koparki .

Noca swietnie bylo widac latarnie we Fromborough,wiec udalismy sie tam autem aby zobaczyc ja z bliska-obok byly piekne biale klify,zatoka fok.

Udany wyjazd,babcia Adria spisala sie bezproblemowo,przy okazji wyjazdu dokladnie wysprzatana i juz przygotowana na kolejny wyjazd ;)

 

2hhFoq.jpg
FRjA91.jpg
yZjewc.jpg
Yc26WR.jpg
aSARvl.jpg
ame0Od.jpg
KeW2rR.jpg
As2yD7.jpg
16lzPb.jpg
M2rv0V.jpg
u6rGXK.jpg
nrSBvm.jpg
9BSh9m.jpg
E5hqVb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Oizo76 napisał:

tym razem pojechalismy na przeciwlegle wybrzeze,nad Morzem Polnocnym

To niewątpliwy plus UK, że do wielkiej wody wszędzie blisko ;)

Szkoda, że od nas tak daleko. Byłem ostatnio w Szkocji i tam mnóstwo miejsc do dzikiego kempingowania, czy tak jest w całej UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, peja76 napisał:

Super wyjazd:winner:, moja żona też musi mieć na plaży lornetkę, niby statki ogląda:blink: Ach te kobiety :D

Ojej,ile ona marudzila o tej lornecte podczas tego wyjazdu...w koncu w jakims nadmorskim miasteczku w sklepie z uzywanymi rzeczami znalezlismy lornetke za jakies smieszne grosze,a okazalo sie ze to calkiem fajna japonska lornetka super zenith 12x50

5 godzin temu, filipert napisał:

To niewątpliwy plus UK, że do wielkiej wody wszędzie blisko ;)

Szkoda, że od nas tak daleko. Byłem ostatnio w Szkocji i tam mnóstwo miejsc do dzikiego kempingowania, czy tak jest w całej UK?

No tak,z ktorej strony nie patrzec wybrzeze :) Tu bylo fajnie,Walie kochamy ale jest jeszcze Kornwalia,czyli takie angielskie "lazurowe wybrzeze"-tam jest cudownie,tyle ze akurta od nas dosyc daleko,a jest jeszcze Lake district...naprawde w Uk campingowanie to jak religia,jest to niesamowicie popularne no i liczba kampingow,farm-jest tego ogrom,tylko jezdzic...tylko skad brac czas ? ;)

Co zas do Szkocji-nie bylem jeszcze,tez mamy kawalek-ale co do Szkocji to mam plan,a mianowicie zrobic trase NC 500,czyli takie szkockie Route66.Trasa wokol Szkockiego wybrzeza,ponoc niesamowita sprawa-i to jest moje marzenie.Jeziora,fiordy,gory,gorzelnie whisky...jest co ogladac i to wypad na minimum tydzien,ale raczej chcialbym miec na to co najmniej 10 dni.wspaniala sprawa.

 

oUE9wJ.jpg

No i masz racje,w szkocji mozna sie zatrzymywac na dziko,ale jak to dokladnie wyglada to nie wiem,bo na tyle nie zglebialem tematu.

Edytowane przez Oizo76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.