Skocz do zawartości

Adria Altea 542 UK 2007,czyli czas zaczac nowa przygode


Oizo76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 5 tygodni później...

Bede to sprawdzal,bo jutro pierwszy powazny wyjazd-pisze powazny,bo wczesniejszy to byl tylko wekendzik.

teraz 8 nocy w Walii,jestem mocno podekscytowany.

dokupione troszke gratow,nowy przedsionek -mam nadzieje ze bedzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za mna juz kilka wyjazdow,przyczepa sprawdza sie swietnie,nowy przedsionek robi robote.

 

Ostatnio na kampingu pol przyczepy stalo pod drzewem,z ktorego leciala jakas lepka spadz...no i pol przyczepy nieco sie kleilo.

Postanowilem ja dokladnie umyc-co z racji tego,ze przyczepa jest na parkingu,jest nieco utrudnione.

Juz wczesniej zmienilem wyblakle nakljeki na froncie,oraz dodalem nakklejki na boku przyczepy.Usunalem tez stare,naklejki na tyle przyczepy  po poprzednim wlascicielu.

srodek ktorym mylem zrobil rewelacyjna robote,nawet pozolkle plastiki od lampy bocznej oraqz tylnej (gorny stop) wybielaly.

 

teraz babcia prezentuje sie duzo lepiej ;)

 

oQ2bkn.jpg


a9MeaH.jpg

 


uwzgfw.jpg


pOTwL0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BIGL napisał:

O kurde - jak nowa . Dobra robota ?

Dziekuje.

Niestety,na parkingu nie mam jak uzyc karchera,na umycie calej przyczepy starczyly 4 wiadra wody.

 

sam srodek rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coz,zakup przyczepy to byla wspaniala decyzja.Korzystamy ile mozemy,wlasnie wrocilismy z dwutygodniowego kampingu w lasach Norfolk.

Jak juz pisalem wczesniej,Grandland calkiem daje sobie rade z ta przyczepa.

w1TmTZ.jpg

Przedsionek sprawuje sie wysmienicie,a jego modulowa konstrukcja to super sprawa.


iidOaZ.jpg

Kino z projektora wyswietlane na przyczepie ktora byla akurat bez wlascicieli ;)


0AliS1.jpg

"eskluzywna" sofa z lidla-dzieciaki uwielbiaja.
QjXIZp.jpg

Dokupilem opcjonalna sypialnie do przedsionka-juz raz sie przydala i pewnie jeszcze nie raz bedziemy uzywac.Fajna opcja dla gosci.


gnO3PZ.jpg

;)
D0PRkz.jpg

 

Najwazniejsze,przyczepa sprawuje sie bez najmniejszych problemow,wszystko dziala-to naprawde fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2021 o 12:08, Oizo76 napisał:

 

Juz wczesniej zmienilem wyblakle nakljeki na froncie,oraz dodalem nakklejki na boku przyczepy.

Gdzie kupowałeś nakljeki?

Edytowane przez sosek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Prawie rok po zakupie zdecydowalem sie na przeglad przyczepy.

W UK takie przeglady nie sa obowiazkowe,to tylko dobra wola uzytkownika.Dziwne to moim zdaniem,bo to przeciez jezdzi po drogach,niesprawan przyczepa moze spowodowac zagrzenie.

No ale jest jak jest.zamowilem czlowieka z dojazdem na parking gdzie stala przyczepa.Generalnie sprawdzanie trwalo 2.5 godziny-sprawdzone opony,hamulce,instalacja gazowa,oraz szczelnosc.

Co sie okazalo.

Hamulce ok,szczelnosc tez,instalacja gazowa ok-natomiast nie dziala piecyk gazowy.Nigdy go nie uzywalimy,zawsze na wyjazdach mielismy podpiecie do pradu.Bede staral sie kogos poszukac,aby dojechal i to naprawil-bo moze byc tak,ze jednak ten piecyk sie przyda.

wymienione weze butla-reduktor bo byly po terminie.

No i opony,po zdjeciu pokazalo sie to...

A5QKOW.jpg

 

Tak myslalem ze beda do wymiany,wczesniej nie moglem odczytac z ktorego sa roku-okazalo sie ze z 2013 :blink: Nowe opony zalozone juz kilka dni temu.

 

Zamontowalem tez dodatkowy zamek fiammy.


JzmODJ.jpg

 

No i tak czuje,ze za miesiac juz gdzies wyjedziemy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Oizo76 napisał:

A5QKOW.jpg

Jak rok produkcji opon?

37 minut temu, Oizo76 napisał:

 

JzmODJ.jpg

 

Czyżbyś podniósł przyczepę na podporach aby zdjąć koła? Bo nie widać ani żadnego podnośnika ani kobyłek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 31.03.2021 o 16:04, w79 napisał:

Albo wyciagnieta butla, a najlepoej zewnetrzne podejscie gazu. Ja tak podpinam mojego Cadaca:) 

A tak tylko z ciekawosci zapytam - masz dysze w Cadac'u  30 mbar?

Pytam, bo sam sie nakombinowalem (a chyba ze 2 lata zetrwalo az moj blad zauwazylem) zeby 30 mbar grilla znalezc. Wkoncu jeden dopadlem z dodatkowa dysza i wymienilem - a przedetem dziwilem sie, ze grilluje (ja juz grilluje), grilluje i ugrillowac nie moge (no dobra, gorace bylo) :D

Edytowane przez portier (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, portier napisał:

A tak tylko z ciekawosci zapytam - masz dysze w Cadac'u  30 mbar?

Pytam, bo sam sie nakombinowalem (a chyba ze 2 lata zetrwalo az moj blad zauwazylem) zeby 30 mbar grilla znalezc. Wkoncu jeden dopadlem z dodatkowa dysza i wymienilem - a przedetem dziwilem sie, ze grilluje (ja juz grilluje), grilluje i ugrillowac nie moge (no dobra, gorace bylo) :D

On jest standardowo na 30, wiem że była również wersja 50

https://www.cadacinternational.com/pl/safari-chef-30-lp/#

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, w79 napisał:

On jest standardowo na 30, wiem że była również wersja 50

https://www.cadacinternational.com/pl/safari-chef-30-lp/#

 

To może standard zmienili, bo przynajmniej w Niemczech były (i wydaje mi się że nadal są) standartowo 50 (jakieś 3 lata temu innych nie potrafiłem znaleźć). A przyczepa wiadomo ma 30 mbar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.