Skocz do zawartości

Adria Altea 542 UK 2007,czyli czas zaczac nowa przygode


Oizo76

Rekomendowane odpowiedzi

No rozumiem,we mnie naprawde duza obawa jest,jak moj samochod sobie poradzi z ta przyczepa...jutro instalacja haka.

 

czyli takie gniazdko powinno wyjasnic sprawe,a koszt w przeliczeniu to 75zl...

https://www.ebay.co.uk/itm/Berker-Modular-Twin-USB-Socket-Phone-Tablet-iPad-Camper-Motorhome-Caravan/143951854948?hash=item218432fd64:g:vh8AAOSw7thbfyLu

nie wiem czemu,ale nie znosze ...w samochodzie mam jeszcze dwa gniazda 12v...ale mam tez fabryczne gniazdo pod normalna wtyczke 22v,wiec nawet ich nie uzywam.

 

filipert,dziekuje...a czegoz to Ci brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, Oizo76 napisał:

No rozumiem,we mnie naprawde duza obawa jest,jak moj samochod sobie poradzi z ta przyczepa...jutro instalacja haka.

 

czyli takie gniazdko powinno wyjasnic sprawe,a koszt w przeliczeniu to 75zl...

https://www.ebay.co.uk/itm/Berker-Modular-Twin-USB-Socket-Phone-Tablet-iPad-Camper-Motorhome-Caravan/143951854948?hash=item218432fd64:g:vh8AAOSw7thbfyLu

Pisałem Ci że to nic nie warte. Mam takowe. Jeśli liczysz na ładowanie tym urządzeń to zapomnij. To telefonu przez noc nie potrafi naładowac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Oizo76 napisał:

filipert,dziekuje...a czegoz to Ci brakuje?

Zamieniłbym mojego francuza na Twój pokoik z piętrusem. Podoba mi się, że pomimo podobnego układu u Ciebie jest spora przestrzeń w przyczepie, u mnie łazienka jest pewnie szersza i szafa ubraniowa ma 70cm głębokości co bardzo wyraźnie dzieli przyczepę.

Jaka masz szerokość?

19 minut temu, Oizo76 napisał:

Zatem odpuscze,uzyje zatem zwyklych ladowarek,gniazdek ma duzo,wlascicle dolozyl chyba z 15 gniazd.

Jak jest tyle gniazd, to zdecydowanie bym też odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, filipert napisał:

Bardzo fajna przyczepa, niech dobrze służy. Jak patrzę na Twoją, to wiem czego mi brakuje w mojej ;)

Prawie kupiłem Adrię podobnej wielkości i z równie zadziwiającym niskim DMC.

Tutaj zaczyna się śledztwo, poczytaj i pojedź na wagę, życzę Ci aby wszystko było OK.

Spokojnie , te Adrie były lekkie. Ja miałem nie małą- układ 461 ub , dmc miała 1300, a ważyła lekko ponad tonę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, filipert napisał:

Zamieniłbym mojego francuza na Twój pokoik z piętrusem. Podoba mi się, że pomimo podobnego układu u Ciebie jest spora przestrzeń w przyczepie, u mnie łazienka jest pewnie szersza i szafa ubraniowa ma 70cm głębokości co bardzo wyraźnie dzieli przyczepę.

Jaka masz szerokość?

Jak jest tyle gniazd, to zdecydowanie bym też odpuścił.

No mysle ze uklad jest fajny jak na rodzine 2+2,miejsca sporo-a mam awaryjna miejscowke gdyby chcial z nami pojechac zoany tata lub moja mama.

Szerokosc to 2.28 i szczerze mowiac nie wiem jak to sie odnosi do innych przyczep.

11 godzin temu, Pierzasty napisał:

Spokojnie , te Adrie były lekkie. Ja miałem nie małą- układ 461 ub , dmc miała 1300, a ważyła lekko ponad tonę

No moja jest zauwazalnie lzejsza od podobnych przyczep Angielskich-jak juz wspominalem,mam ndosyc slaby holownik i to bylo dla mnie bardzo istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czwartek zostal zamontowany hak,niestety z racji ze musialem montowac u dealera,tanio nie bylo  ?

Dziaj pierwsze podpiecie pod auto,wszystko dziala elegancko.

Przyczepa odholowana na parking.

A tak prezentuje sie zestaw.

 

3NMODY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie mam jakiegokolwiek porównania, punktu odniesienie. 

Myślałem że ten mały diesel będzie miał bardzo ciężko, a holowanie całkiem komfortowe... No ale to tylko 13 minut na parking. 

 

Poki co się uspokoiłem, bo po prostu obawiałem się,jak to będzie wyglądać, a jest po prostu około 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Oizo76 napisał:

Generalnie nie mam jakiegokolwiek porównania, punktu odniesienie. 

Myślałem że ten mały diesel będzie miał bardzo ciężko, a holowanie całkiem komfortowe... No ale to tylko 13 minut na parking. 

 

Poki co się uspokoiłem, bo po prostu obawiałem się,jak to będzie wyglądać, a jest po prostu około 

Auto sobie z tym silnikiem spokojnie poradzi. Towcar.info sobie obczaj, będziesz wiedział w teorii co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oizo76 , tak z ciekawości zapytam bo pewnie jesteś teraz w temacie. Z tego co widać u nas w Kraju nad Wisłą rynek używanych przyczep jest przebrany jak nigdy dotąd. Słyszy się ,że nie ma skąd sprowadzić na handel bo wszędzie  puchy i nic ciekawego nie ma. Powiedz jak to wygląda u Ciebie czy takie zdrowe przyczepy jak np. Twoja są do kupienia. Zapewne takich nie kupują bo nie zarobią i wolą kupić trupa  dużo taniej i sprzedać ją jako : okazja , sucha ,szczelna bez przykrych zapachów i takie tam bla,bla,bla :)      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał:

Auto sobie z tym silnikiem spokojnie poradzi. Towcar.info sobie obczaj, będziesz wiedział w teorii co i jak

Jacek,w teori niby mial sobie poradzic-ale roznie z teoria bywa-ale jak wspomnialem,nie jest zle.Po uplywie gwarancji mala remape zrobie ze 130km na 145,mysle ze wtedy bedzie calkiem dobrze.

4 godziny temu, Maras napisał:

Oizo76 , tak z ciekawości zapytam bo pewnie jesteś teraz w temacie. Z tego co widać u nas w Kraju nad Wisłą rynek używanych przyczep jest przebrany jak nigdy dotąd. Słyszy się ,że nie ma skąd sprowadzić na handel bo wszędzie  puchy i nic ciekawego nie ma. Powiedz jak to wygląda u Ciebie czy takie zdrowe przyczepy jak np. Twoja są do kupienia. Zapewne takich nie kupują bo nie zarobią i wolą kupić trupa  dużo taniej i sprzedać ją jako : okazja , sucha ,szczelna bez przykrych zapachów i takie tam bla,bla,bla :)      

Maras,no tutaj tez ludzie rzucili sie na przyczepy.ceny pszly zauwazalnie w gore,na parkingach dla przyczep malo wolnych miejsc albo cale zajete.

w komisach teoretycznie duzo przyczep,ale wiekszosc sprzedana,tylko czeka na odbior.

Generalnie jak widac na moim przykladzie,mozna cos wyrwac w dobrej cenie.Nie wiem jak ceny przyczep w Polsce odnosza sie do tych w uk,ja za swoja ,z calym wyposazeniem dalem rowne 5 tysiecy funtow,a gdyby typ chcial 6 tysiecy,to tez bym tyle zaplacil(cenil 5.5).

Tylko trzeba szybko reagowac.Ja caly czas wertowalem ebay,marketplace na facebooku,oraz gumtree-nastawialem sie na zakup od prywatnej osoby.

W moim przypadku bylo troche szczescia.Ogloszenie pojawilo sie w srode,zaraz tez zadzwonilem do czlowieka-akurat dobrze sie zgralo,bo tez mial popoludniowe zmiany w pracy i moglem nastepnego dnia jechac obejrzec.odpowiedzial ze juz ktos ma przyjsc na 11,wiec odpisalem ze bede o 10.Pojechalem,obejrzalem i juz bylem pewien ze chce kupic...problemem bylo to,ze nie mialech haka :) On tez nie mial,bo jak wspomnialem,zmienil auto i mial Tesle.Zapytalem czy moge podjechac nastepnego dnia z kolega,na co odpowiedzial ze jezeli czlowiek ktory przyjdzie o 11 nie kupi,to jak najbardziej-bo kolejnych 6 osob ma przyjsc ogladac w sobote,z racji tego ze ma popoludniowe zmiany i tak ludziom pasowalo-wiec tutaj mialem pierwszego farta...

wieczorem dostalem wiadomosc,ze moge w piatek przyjechac po przyczepe. Klient po mnie byl maruda i z racji tego,ze przyczepa nie ma piekarnika ,oferowal 4 tysiace.Pytalem o ta sprawe sprzedajacego-powiedzial ze gdyby chcial 4 tysiace,to taka by podal cene i kazal mu sobie isc ;) pewnie handlarz.

szczerze mowiac ,bylem przekonany ze przyczepa przejdzie mi kolo nosa.

No i przy finalizowaniu,postanowilem sie potargowac-i choc naprawde nie maielm sie o co przyczepic-pokazalem ze zatrzaski od moskitier w oknach dachowych sa wylamane (byly przyklejone tasma) i czy opusci troche,w tym przypadku na 5 tysiecy,abym mial nieco na drobne naprawy...i ku mojemu zdziwieniu sie zgodzil,choc jak wspomnialem,dalbym spokojnie i 6.

naprawde mocowania moskitier to 40zl,bo tyle kosztowaly magnesy neodymowe :)

Tak sie rozpisalem...

wczesniej pytalem o drobne detale dotyczace zakupu przyczepy na grupie Polski karawaning uk,no i na priva jeden z uzytkownikow zaoferowal swoja,przyczepe-za 6200,w doskonalym stanie,sucha i doinwestowana-ale jak dla mnie miala kilka wad,tzn nie do konca podobal mi sie uklad,dodatkowo byla sporo ciezsza od adrii,a trzecia sprawa-mialem do nego kawal drogi-a obecnie bezt potrzeby nie mozna sie przemieszczac  dalej niz 15 mil,co oczywiscie kazdy ma gdzies-no ale jadac sobie radosnie z przyczepa,bylbym ciekawym okazem do sprawdzenia na autostradzie...tak czy inaczej,gdyby sprzatneli mi adrie,bralbym przyczepe od niego.

No i kolejna sprawa.przed adria ,znalazlem do ogladnia dwie przyczepy,ktore mnie zainteresowaly.Jednej nie pojechalem ogladac,bo kiedy rozmawialem z czlowiekiem,zapytalem bardzo wyraznie czy na pewno nie ma przeciekow-zebysmy zaoszczedzili sobie straty czasu,no i powiedzial ze cos tam bylo,ale jest naprawione itd-nawet nie jechalem ogladac.natomiast drugi upieral sie ze przeciekow nie ma-choc jak juz wszedlem ,to poczulem ze cos jest nie tak-szybko w rogu zlokalizowalem przeciek,koles udawal glupka ze nie wiedzial o tym...tiaaa...

Tak wiec sa szanse cos upolowac,ale trzeba szybko reagowac ,no i nie sugerowac sie opisem aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,mam pytanie-ostatnio uzupelniem graty na kamping  ktore znajda swoje miejsce  w przyczepczce,min fajne krzesla,jakie pierdoly....ale dokonalem tez waznego zakupu,a mianowicie zdecydoalem sie na grill gazowy.

Moj wybor padl na CADAC Carri Chef 2,mysle ze fajny grill,bedzie z niego duzo radochy.

Pewnie wiekoszc zna,dla tych co nie znja-tak to wyglada.

Teraz pozostaje mi go podlaczyc,bede chcial uzyc szybkozlaczek-tylko nie wiem jak go najlepiej podpiac.

dac jakis rozgaleziacz gazowy,czy po prostu odpiac jedna butle i uzywac jej (bez wyciagania z batisty) tylko do grilla-wtedy dokupie 3-4 metrowy waz z regulatorem i bym to jakos wypuscil z batisty.

 

Tak wygladaja u mnie przylacza gazu

NnTZNA.jpg
Ah7MKB.jpg

teoretyczniem,moglbym miec jakas mala butle tylko do grilla,no ale kolejna butla???

Edytowane przez Oizo76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.