Skocz do zawartości

Garaż blaszany do przyczepy.


Mars

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem; ale może masz dość duży (wystarczający) przeciąg i następuje szybka wymiana powietrza zapobiegająca powstawaniu punktu rosy na ściankach i dachu. Pozdrawiam Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 godzin temu, Łuki napisał(a):

@Mars Czy udało się postawić blaszak na przyczepę? Myślę o czymś podobnym na kampera. Czy mógłbyś podzielić się kilkoma fotkami z zewnątrz, w tym w miarę możliwości z pewnego dystansu aby pokazać jak tak duży garaż wpływa na całościowy obraz otoczenia i działki?

Tak, kupiłem ten hangar z Konstalu, ale postawiono mi go dopiero w sierpniu. Oczywiście z podwyższoną ceną. Jeśli chodzi o terminowość i podejście do klienta, to odradzam tę firmę. 

Dach jest z filcem antykondensacyjnym, więc jest sucho. Nawet zaskakująco sucho. 

Dach dwuspadowy na boki - zimowe warunki mu niestraszne. 

Kolor brązowy nie rzuca się w oczy. 

W środku jest baaardzo wysoko nad przyczepą przy "świetle" wjazdu 3 m. 

Profile zamknięte - faktycznie konstrukcja jest stabilna. 

Brama dwuskrzydłowa bez żadnego boku (od ściany do ściany). 

Przy okazji zrobię zdjęcia. 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mars napisał(a):

Tak, kupiłem ten hangar z Konstalu, ale postawiono mi go dopiero w sierpniu. Oczywiście z podwyższoną ceną. Jeśli chodzi o terminowość i podejście do klienta, to odradzam tę firmę. 

Potwierdzam. Kontakt i terminy są problematyczne. Na pocieszenie w innych firmach lepiej nie jest. 

Też chcieli mi podnieść cenę, ale nie zgodziłem się na to i ostatecznie postawili po cenie z zamówienia. 

Po researchu uważam, że i tak ich oferta jest dobra. Na plus elastyczność projektowa, zrobili wszystko tak jak chciałem. Zamawiałem 4 garaże wiosną i ostatecznie z wykonania jestem zadowolony. 

Co do skraplania wody - w żadnym z garaży nie zaobserwowaliśmy. Wszystkie mają filtr antykondensacyjny, stoją na wylewkach, polbruku i ławie z niedokończoną posadzką.  Jest sucho niezależnie od pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2024 o 09:01, Łuki napisał(a):

@MarsCzy mógłbyś podzielić się kilkoma fotkami z zewnątrz, w tym w miarę możliwości z pewnego dystansu aby pokazać jak tak duży garaż wpływa na całościowy obraz otoczenia i działki?

Podaj mail'a na priv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2024 o 09:30, Hermogenes napisał(a):

Nie stawiaj blaszaka woda się skrapla na ściankach przy zmianie temperatury. Chyba że będziesz natryskiwał pianę zamknięto komórkową wewnątrz. Pozdrawiam Hermogenes

Wentylacja musi być dobra, nawiew od dołu, wywiew w okolicach szczytu dachu. Daje sie drugą warstwę blachy, albo pod blachę dachu wykleja warstwę specjalnej tkaniny tkaniny (flizeliny), mniej wody się wykrapla (to też w jakimś sensie izolacja) a jeśli już to tkanina zbiera tę wodę i wysycha jeśli jest wentylacja szybciej niż trwa osuszenie kropel na blasze. I krople nie kapią spod powały. 

Najważniejsza wentylacja, bo kiedy będzi się ochładzał, cieplejsze powietrze w środku musi się szybko wymieniać na zimne (czyli suche) mżliwie o tej samej temp. co  zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.