Skocz do zawartości

Garaż blaszany do przyczepy.


Mars

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, peja76 napisał:

Nierób tego błędu co ja zrobiłem, też mam garaż 3m wysoki, teraz bym zrobił minimum 330, nie wiesz co będzie w nim jeszcze stało, a czasami zachce ci się kiedyś kampera i będzie płacz, niby 30cm a jak różnica w użytkowaniu.

Ale taki kamper, to potrzebuje długości, a tu chcę zamówić 6,5 m. Odpuszczam temat większego garażu. Kupuję 4,5 m szeroki; 6,5 m długi i 3 m wysoki o dachu dwuspadowym. Konstrukcja wzmocniona. Malowany na jasny orzech. 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

43 minuty temu, Mars napisał:

Ale taki kamper, to potrzebuje długości, a tu chcę zamówić 6,5 m. Odpuszczam temat większego garażu. Kupuję 4,5 m szeroki; 6,5 m długi i 3 m wysoki o dachu dwuspadowym. Konstrukcja wzmocniona. Malowany na jasny orzech. 

Jaką masz dł. przyczepę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mars napisał:

Odpuszczam temat większego garażu. Kupuję 4,5 m szeroki; 6,5 m długi i 3 m wysoki o dachu dwuspadowym. Konstrukcja wzmocniona. Malowany na jasny orzech. 

Witam,

Tak się przysłuchuję rozmowie. W odniesieniu do konstrukcji - wg producenta garażu warto dołożyć do profli zamkniętych przy tej wysokości. Potwierdzam. Garaż jest bardziej przez to stabilny. Może to zasługa przygotowanego podłoża. Choć muszę przyznać, że i tak przy silnym wietrze konstrukcja pracuje. Ja wybrałem dodatkowo pełny ocynk.

Nie wiem tylko czemu dach dwuspadowy. Tak sugerował projektant. Pytam, bo to może wpływać na cenę.

I co do szerokości.

Czy dobrze widziałem na prezentacji z Twojego linka? Drzwi dwuskrzydłowe na szerokość 3 m. A garaż szeroki na 4,5?

ps. Konstal tak poszedł w górę z cenami?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maras napisał:

Jaką masz dł. przyczepę?

Długość całkowita z dyszlem, to 595,9 cm.

13 minut temu, Tofel napisał:

... Nie wiem tylko czemu dach dwuspadowy. Tak sugerował projektant. Pytam, bo to może wpływać na cenę.

Po pierwsze potrzebuję stałej wysokości , bo będę wjeżdżał tyłem, a na tyle jest klimatyzator dachowy. Po drugie dach dwuspadowy lepiej pozbywa się śniegu, a wolę uniknąć jego zawalenia.

13 minut temu, Tofel napisał:

I co do szerokości. Czy dobrze widziałem na prezentacji z Twojego linka? Drzwi dwuskrzydłowe na szerokość 3 m. A garaż szeroki na 4,5?ps. Konstal tak poszedł w górę z cenami?

Pozdrawiam

Tak, brama dwuskrzydłowa, ale o szerokości 4 m i przesunięta maksymalnie w prawo. Z lewej strony będzie ściana 0,5 m.

Tak, Konstal. Szukam alternatywnego dostawcę. Zastanawiam się jeszcze nad kolorem drewnopodobnym. Całość kosztuje 9150 zł lub 8440 zł bez malowania dachu. 

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mars napisał:

Całość kosztuje 9150 zł. 

Upss.

Szerkość 4,5 m / brama 4m - będzie OK. Wiem, bo umnie nieco ciasno z jednej strony.

Długość 6,5 m (budka 6 m) - to będzie tak naprawdę przyzwoite minimum.

Całkiem rozsądny projekt (jak dla przyczepy "400"). Ale to tylko moja własna opinia.?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mars napisał:

Długość całkowita z dyszlem, to 595,9 cm.

Po pierwsze potrzebuję stałej wysokości , bo będę wjeżdżał tyłem, a na tyle jest klimatyzator dachowy. Po drugie dach dwuspadowy lepiej pozbywa się śniegu, a wolę uniknąć jego zawalenia.

Tak, brama dwuskrzydłowa, ale o szerokości 4 m i przesunięta maksymalnie w prawo. Z lewej strony będzie ściana 0,5 m.

Tak, Konstal. Szukam alternatywnego dostawcę. Zastanawiam się jeszcze nad kolorem drewnopodobnym. Całość kosztuje 9150 zł lub 8440 zł bez malowania dachu. 

Szerokość 4m i nie symetrycznie to bardzo fajny układ . Będziesz mógł sobie zrobić regały z tej lewej strony ew. jakieś miejsce będziesz miał do wykorzystania. Bardzo fajnie :ok:  

Teraz długość. U mnie buda ma 6,7m a garaż ma 9m dł. Tu celowo było projektowane na 9m aby przyczepa podłodziowa z łódką zmieściła się w poprzek. I jest prawie na styk. Gdybym teraz miał budować to pewnie byłoby 10 -10,5 m po to aby rowery się tam zmieściły między przyczepami. Mimo ,że garaż mam ogromny to naprawdę zrobiło się ciasno :)

Pomyśl o nieco większej długości. Koszty pewnie niewiele wzrosną i jakoś to przełkniesz bo gorzej mieć dyskomfort i ciasnotę -IMO    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maras napisał:

Szerokość 4m i nie symetrycznie to bardzo fajny układ . Będziesz mógł sobie zrobić regały z tej lewej strony ew. jakieś miejsce będziesz miał do wykorzystania. Bardzo fajnie :ok:  

Teoretycznie tak, ale w praktyce to będzie tam stał motocykl.

5 godzin temu, Maras napisał:

Pomyśl o nieco większej długości. Koszty pewnie niewiele wzrosną i jakoś to przełkniesz bo gorzej mieć dyskomfort i ciasnotę -IMO    

Ile długości z dyszlem mają przyczepy o DMC np. 1500? 

Edytowane przez Mars
Literówka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mars napisał:

Teoretycznie tak, ale w praktyce to będzie tam stał motocykl.

Ile długości z dyszlem mają przyczepy o DMC np. 1500? 

Moja ma 7,5 m. +/- 20 cm. Knaus 550FSK. A można spotkać nawet 580-tki z DMC 1500kg.

Ja bym na długości nie oszczędzał, jeśli działka pozwoli.

A co do wysokości, to ktoś wyżej pisał, żebyś robił na 4m, bo może zmienisz na kamper. Jest jeszcze jeden praktyczny argument => mając 4 metry możesz coś zrobić na dachu, choćby dokładnie go sprawdzić, oczyścić, obejrzeć uszczelki itp. Masz klimę, więc też można do niej zajrzeć bez względu na pogodę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mars napisał:

 

Ile długości z dyszlem mają przyczepy o DMC np. 1500? 

Nie ma takiej odpowiedzi. Wszystko zależy od producenta jakie "widełki" przewiduje w DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukson napisał:

Moja ma 7,5 m. +/- 20 cm. Knaus 550FSK. A można spotkać nawet 580-tki z DMC 1500kg.

Ja bym na długości nie oszczędzał, jeśli działka pozwoli.

A co do wysokości, to ktoś wyżej pisał, żebyś robił na 4m, bo może zmienisz na kamper. Jest jeszcze jeden praktyczny argument => mając 4 metry możesz coś zrobić na dachu, choćby dokładnie go sprawdzić, oczyścić, obejrzeć uszczelki itp. Masz klimę, więc też można do niej zajrzeć bez względu na pogodę.

 

Zamykamy temat wielkości garażu, bo to jest działka rekreacyjna i nie chcę stawiać hangaru. Ten blaszak i tak jest duży, więc kombinuję z kolorami drewnopodobnymi, żeby to jakoś wyglądało. Kupiliśmy nową przyczepę , więc ładnych kilkanaście lat posłuży. Jeśli zmienię na coś większego, to i tak będę musiał parkować gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Garaż zamówiony na początku kwietnia z trzytygodniowym terminem montażu. Zadzwoniłem w połowie maja z pytaniem o termin, to się dowiedziałem, że nie ma mojego zamówienia po numerze telefonu, ale je znaleziono po nazwisku - kobieta przyjmująca zamówienie pomyliła ostatnią cyfrę, a oni dzwonili do "mnie" 20 kwietnia. Nowy termin, to koniec maja. W piątek ponownie zadzwoniłem, to się dowiedziałem, że termin na połowę czerwca. Nie ma winnych, no chyba, że sam... zamawiający ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.