Skocz do zawartości

Garaż blaszany do przyczepy.


Mars

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takim rozwiązaniu tracisz kilka cm wysokości. Ja zatopiłem w wylewce betonowej kilka płaskowników zespawanych ze zbrojeniem tak, aby znalazły się na wierzchu wylewki. Do tego przyspawałem profile dolnej podstawy garażu. Można też pomyśleć o nawierceniu profili i przykręceniu z użyciem porządnych kołków do wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiem, że tracę, ale właśnie dlatego wziąłem wysokość "światła" na poziomie 3 m. Stracę kilka cm, a mam zapas kilkadziesiąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 16:44, Mars napisał:

Przymierzam się do zakupu takiego garażu: Link. Koszt: 5730 zł z dostawą. Nie wiem czemu pokazuje inaczej, bo ustawiam bramę z prawej strony garażu i z lewej jest ścianka 0,5 metrowa, a po kopiowaniu wchodzi standardowy układ. Tak czy owak, z prawej strony zaraz przy ścianie będzie przyczepa, a z lewej motocykl. 

Zastanawiam się, czy muszę brać profil zamknięty, bo już mam dwa garaże 6 m x 3 m ze zwykłymi kątownikami i jest OK. Naprawdę warto dopłacić? Wysokość podwyższyłem, aby światło wjazdu było 3 m. Do tego wziąłem filc antykondensacyjny. Jakieś sugestie?

Właśnie z tej firmy tez mam swoj garaż. Przy tych wymiarach to bralbym profil zamknięty. On i tak nie jest jakiś extra mocny (cieknka ścianka). Mój dwa lata jakoś wytrzymał. Sam dorabiałem jeszcze rynny bo po deszczu obie ściany byly upaprane w błocie.

Kotwiłem sam. Zalewałem sobie takie słupki betonowe w formie z wystającym płaskownikiem. Byly one potem zakopane w ziemi pod wymiar garażu i przykręcane do konstrukcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur1983Jed napisał:

Właśnie z tej firmy tez mam swoj garaż. Przy tych wymiarach to bralbym profil zamknięty. On i tak nie jest jakiś extra mocny (cieknka ścianka). Mój dwa lata jakoś wytrzymał. Sam dorabiałem jeszcze rynny bo po deszczu obie ściany byly upaprane w błocie.

Kotwiłem sam. Zalewałem sobie takie słupki betonowe w formie z wystającym płaskownikiem. Byly one potem zakopane w ziemi pod wymiar garażu i przykręcane do konstrukcji. 

Błoto zapewne było bo nie miałeś opaski. Obrzeże i nasypane kamyki robią robotę a ściany czyste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maras napisał:

Błoto zapewne było bo nie miałeś opaski. Obrzeże i nasypane kamyki robią robotę a ściany czyste. 

Co kto woli... Rynna zbierze wodę i odprowadzi gdzie chcę. A sama opaska napewno sprawi że ściany nie bedą w błocie ale całość garażu będzie podmakać. Pozatym w tłuczniu zaraz pojawi sie trawa i chwasty. Jedyne solidne rozwiązanie to kostka. Co będzie sporym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artur1983Jed napisał:

Co kto woli... Rynna zbierze wodę i odprowadzi gdzie chcę. A sama opaska napewno sprawi że ściany nie bedą w błocie ale całość garażu będzie podmakać. Pozatym w tłuczniu zaraz pojawi sie trawa i chwasty. Jedyne solidne rozwiązanie to kostka. Co będzie sporym kosztem.

Za łapaniem wody jestem na tak ,bardzo tak. Deszczówka to skarb :) . Mam opaskę dookoła garażu ( bez wjazdu) i jest sucho. Co do chwastów. Jak dobrze się postarasz to nic nie urośnie. Kostka tak jak napisałeś koszt i roboty dużo więcej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maras napisał:

Za łapaniem wody jestem na tak ,bardzo tak. Deszczówka to skarb :) . Mam opaskę dookoła garażu ( bez wjazdu) i jest sucho. Co do chwastów. Jak dobrze się postarasz to nic nie urośnie. Kostka tak jak napisałeś koszt i roboty dużo więcej.  

U mnie przy garażu jest zbiornik 1m3, który zniera mi wodę do podlewania ogrodu, małej szklarni i kwiatów. Zalet ciepłej i miękkiej wody jest wiele, nawet pomijając kwestie finansowe. Jak ma się wolny czas to ekologicznie mozna sie pozbyć chwastów. Jak nie to zostaje Roundap?

Jak ktoś może zainwestować to tylko kostka pod całoscią z zapasem na opaskę i wjazd. Ja mam tłuczeń u siebie wewnątrz bo byl najtańszy. Ale po 2 latach wyjezdziłem koleiny autem? A i lubi sobie coś urosnąc w srodku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artur1983Jed napisał:

U mnie przy garażu jest zbiornik 1m3, który zniera mi wodę do podlewania ogrodu, małej szklarni i kwiatów. Zalet ciepłej i miękkiej wody jest wiele, nawet pomijając kwestie finansowe. Jak ma się wolny czas to ekologicznie mozna sie pozbyć chwastów. Jak nie to zostaje Roundap?

Jak ktoś może zainwestować to tylko kostka pod całoscią z zapasem na opaskę i wjazd. Ja mam tłuczeń u siebie wewnątrz bo byl najtańszy. Ale po 2 latach wyjezdziłem koleiny autem? A i lubi sobie coś urosnąc w srodku... 

W opaskę dałem  jakiś cement z piaskiem na sucho naprawdę cienko + tkaninę ogrodniczą i na to kamień i mam spokój -jak na razie :) -  z chwastami. Też mam Muazery, nawet dwa :) Tylko na wlocie zrobiłem filtr a bardziej sitko bo obok mam okazałe dwa świerki i szyszki z igliwiem mi wpadały z wodą do zbiorników.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Maras napisał:

W opaskę dałem  jakiś cement z piaskiem na sucho naprawdę cienko + tkaninę ogrodniczą i na to kamień i mam spokój -jak na razie :) -  z chwastami. Też mam Muazery, nawet dwa :) Tylko na wlocie zrobiłem filtr a bardziej sitko bo obok mam okazałe dwa świerki i szyszki z igliwiem mi wpadały z wodą do zbiorników.   

Teraz tez bym tak zrobił. Ale już po fakcie... A nie chce mi sie wybierać tych kilka ton tłucznia. Dokupie jeszcze drobniejszego i pojeżdżę zagęszczarką do kostki. 

Sitko jest obowiazkowe bo dach tyle syfu zbiera że po sezonie ciezko domyć zbiornik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2021 o 09:29, Artur1983Jed napisał:

Właśnie z tej firmy tez mam swoj garaż. Przy tych wymiarach to bralbym profil zamknięty. On i tak nie jest jakiś extra mocny (cieknka ścianka). Mój dwa lata jakoś wytrzymał...

Mam 3 garaże 5m*3m ze zwykłymi kątownikami, ale tylko jeden jest wolnostojący. Nic się z nimi nie dzieje. Ten na przyczepę też będzie wolnostojący i do tego większy, więc na wszelki wypadek dopłacę do profilu zamkniętego. 

Dzięki koledzy za porady! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mars napisał:

Mam 3 garaże 5m*3m ze zwykłymi kątownikami, ale tylko jeden jest wolnostojący. Nic się z nimi nie dzieje. Ten na przyczepę też będzie wolnostojący i do tego większy, więc na wszelki wypadek dopłacę do profilu zamkniętego. 

Dzięki koledzy za porady! 

Niech tam Adria stoi w bezpiecznym garażu?i dobrze służy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mars A jakie planujesz drzwi? Dwa skrzydła otwierane na boki, czy jedno do góry?

Jeśli na boki, to w moim blaszaku ich dolne poziome krawędzie znajdują się ok. 5-10mm (dokładnie musiałbym zmierzyć) nad poziomem, na którym opierają się profile tworzące podstawę garażu. Oznacza to, że o ile możesz "zalać" w całości profile podstawy betonem od wewnątrz, to od zewnątrz nie bardzo ze względu na konieczność zachowania prześwitu na otwieranie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zamówić drzwi otwierane na boki. Tak, wiem, że będę miał próg. Nawet mi na nim zależy, bo przynajmniej nie będę miał powodzi po deszczu. Zalany betonem będzie tylko wewnątrz.

 

W dniu 22.03.2021 o 18:16, Artur1983Jed napisał:

Niech tam Adria stoi w bezpiecznym garażu?i dobrze służy!

Tak jest, jestem tego samego zdania.

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytam:

może ktoś z forumowiczów poleci jakiegoś producenta garaży blaszanych z możliwością wstawienia do nich przyczepy kempingowej, czyli z wysokością wjazdu min. 3 m? Podany przeze mnie producent, w krótkim czasie podniósł cenę do 7 tysięcy. Zanim zamówię, to szukam alternatywy. Napisałem mail'a do kilku producentów z woj. kujawsko-pomorskiego.

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mars napisał:

z wysokością wjazdu min. 3 m?

Nierób tego błędu co ja zrobiłem, też mam garaż 3m wysoki, teraz bym zrobił minimum 330, nie wiesz co będzie w nim jeszcze stało, a czasami zachce ci się kiedyś kampera i będzie płacz, niby 30cm a jak różnica w użytkowaniu.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.