Skocz do zawartości

Mercedes kaczka 207 d , 81 alkowa


Dawidosky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Ten wątek to kpina,

Przycisk ignoruj skutecznie rozwiązuje sprawę :)

21 godzin temu, Dawidosky napisał:

Na 5 stron tego wątku może jedna strona jest praktyczna. Ile czasu mojego i niektórych zostało zmarnowanych na czytanie bezznaczacych wypowiedzi. ????‍♀️??  
Konkretne pytanie. I konkretna odpowiedź     Chyba po to  jest to forum ?

Tak forum jest po to - natomiast również służy do dyskusji i krytyki a zamieszczając na nim post należy się z tym liczyć.
Na Forum również nie ma obowiązku prowadzenia kogoś za rączkę i podawania wszystkiego na tacy  zwłaszcza że w przedmiotowym temacie jest naprawdę sporo materiałów a Ty jakoś masz awersje przed poszukaniem i poczytaniem tego do czego ludzie Cie ukierunkowują na tym forum i na CT  - sorry ale chyba nie tędy droga, poprzegryzawszy te tematy Twoje pytania będą konkretniejsze i łatwiej będzie Ci pomóc oraz sie dogadać

 

4 godziny temu, Peter napisał:

Po pierwsze sprawdził bym stan techniczny "kaczki"

Bardzo słuszna uwaga Piotrek - chałupę budujemy od fundamentów a nie od stropów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2021 o 18:01, Dawidosky napisał:

8F76067E-50D6-4F9D-ABB5-134B78FB8A4E.jpeg

Jeśli to jest mega dobra przyczepa to ja jestem święty...Na prawdę nie widzisz tej pomarszczonej tapety, która świadczy o wilgoci?

Poza tym to masz całkiem ambitne plany. Moim zdaniem aż zbyt ambitne ale będe obserwował i kibicował, bo jeśli Ci się uda je zrealizować to będzie naprawdę fajny i ciekawy projekt.

Edytowane przez KrzysztofCC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dawidosky napisał:

Wilgoci nie ma. Niestety muszę Cię zmartwić Jak ktoś brzydko pomaluje ścianę czy źle położy tapety to odrazu wilgoć ??

To, że nie ma nie oznacza, że jej nie było. Wątpię żeby fabryka źle położyła tapetę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dawidosky napisał:

To nie fabryka wujek Ździsek

Znajdzie mi z takim wyposażeniem sprawnym i kiblem  Oknami całymi to pogadamy ... za 5 tys prosze czekam tez knausa  przypominam to dawca 

To jest praktycznie awykonalne. Staram się tylko tobie uświadomić ze nie kupiłeś igły tak jak to pisałeś w poprzednich postach :) 

Edytowane przez KrzysztofCC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam na budowaniu kamperów ani przyczep. Obejrzałem za to sporo filmów z taśm montażowych w/w i jednego jestem pewien - nie mamy dostępu do drewna konstrukcyjnego o nawet zbliżonej jakości. Nie jesteśmy w stanie w domowych warunkach, nie znając procesu technologicznego, odtworzyć poprawnie konstrukcję budki. Klej, zszywki i wkręty mogą nie wystarczyć na klocki z Castoramy. Wniosek dla mnie jest prosty. Prosty... jak kawałek  kształtownika stalowego ;) . Wbrew wielu głosom rozważyłbym konstrukcję stalową lub mieszaną. Znaleźć drewno bezsęczne, proste i równe to mistrzostwo świata. A stal na każdym składzie jest równa i taka sama. Łatwiej i taniej jest zabezpieczyć kawałek złomu. Dokładniej policzy się wytrzymałość konstrukcji spawanej. Chociażby z tego względu, że wytrzymałość stali jest łatwa do ustalenia. A klocek 2x2 cale waży podobnie jak 30x20 stalowy. Drewno suche i stal sucha :) . Gdzie kupić suche sezonowane i impregnowane (uczciwie) klocki na budkę? Za jakie pieniądze?

Ale ja się nie znam.

Pozdrawiam.

Żeby wykopać studnię, z której będzie pożytek, wołamy na pomoc geologa, albo robimy próbne odwierty. Inaczej cała robota to loteria.

Robiłeś już próbne odwierty w kaczce?

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gregor887 napisał:

Nie znam na budowaniu kamperów ani przyczep. Obejrzałem za to sporo filmów z taśm montażowych w/w i jednego jestem pewien - nie mamy dostępu do drewna konstrukcyjnego o nawet zbliżonej jakości. Nie jesteśmy w stanie w domowych warunkach, nie znając procesu technologicznego, odtworzyć poprawnie konstrukcję budki. Klej, zszywki i wkręty mogą nie wystarczyć na klocki z Castoramy. Wniosek dla mnie jest prosty. Prosty... jak kawałek  kształtownika stalowego ;) . Wbrew wielu głosom rozważyłbym konstrukcję stalową lub mieszaną. Znaleźć drewno bezsęczne, proste i równe to mistrzostwo świata. A stal na każdym składzie jest równa i taka sama. Łatwiej i taniej jest zabezpieczyć kawałek złomu. Dokładniej policzy się wytrzymałość konstrukcji spawanej. Chociażby z tego względu, że wytrzymałość stali jest łatwa do ustalenia. A klocek 2x2 cale waży podobnie jak 30x20 stalowy. Drewno suche i stal sucha :) . Gdzie kupić suche sezonowane i impregnowane (uczciwie) klocki na budkę? Za jakie pieniądze?

Ale ja się nie znam.

Pozdrawiam.

Zapewniam Cię, że świat poza Castoramą istnieje.... Ja tam jadę tylko po wkręty j farbę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gregor887 napisał:

Robiłeś już próbne odwierty w kaczce?    ..... jednego jestem pewien - nie mamy dostępu do drewna konstrukcyjnego o nawet zbliżonej jakości.     .....    Nie jesteśmy w stanie w domowych warunkach, nie znając procesu technologicznego, odtworzyć poprawnie konstrukcję budki.  .....    A stal na każdym składzie jest równa i taka sama. .....

Po mojemu odwierty sa dobre w geologii i owszem gdzie indziej tez pobiera sie tak próbki do oceny ale przy budzie lub alkowie zwala sie poszycie wewnętrzne i sprawdza konstrukcję,
Z drewnem i jego jakością trochę się zgodzę ale nie jest aż tak tragicznie
Z poprawnym odtworzeniem że to niemożliwe -  to chyba żart - jak wiec to zrobiło parunastu o ile nie więcej Kolegów z tego forum których budy po odtworzeniu jeździły wiele lat, jeżdżą do dzisiaj ciesząc użytkowników a się nie rozleciały (w tym moja) ?
Z tą  "takosamościa"  stali to raczej troszkę się mylisz bo potrafi się ona  troszkę różnic nawet  wytop od wytopu  - stal na składach budowlanych to stal której nie stawia się wysokich wymagań jakościowych a widełki dopuszczalnych parametrów  są dość duze  to stal głownie na płoty a nie na jakieś zaawansowane konstrukcje - obrazowo jest  to stal będąca odpowiednikiem właśnie tych krzywych i sękatych klocków które jako drewno negujesz z Casto -  porządnej stali o sensownych porównywalnych i ścisłe określonych parametrach nie kupuje się w GS-sie tam jej po prostu nie ma bo byłaby za droga i by się nie sprzedawała

Ale jakby ktoś bardzo już tak bardzo porobił odwierty i  uparł sie na tę stal oraz chciał ze stali  np w wersji spawanej to spoko  jak niedaleko to mogę podskoczyć mobilnym laboratorium i pobadać tę konstrukcje - metoda do wyboru jaką zleceniodawca sobie życzy buła z masłem robię to na codzień -  składzik chemiczny i własności wytrzymałościowe pobadać może  potrzeba ?  no problem  jesteśmy frontem do klienta - czy certyfikaty i uznanie laboratorium może mam wcześniej  podesłać ?  wg naszych norm EU badamy czy wg amerykańskiego ASME ? :) 

Dobra dość żartów - zejdźmy  na ziemię z ta stalą i konstrukcją mieszaną  - wystarczy pomyśleć jakie parametry wytrzymałości mechanicznej na poszczególne naprężenia ma drewno a jakie stal - te dwa materiały nie będą nigdy razem dobrze pracować w konstrukcji takiej jaką jest pojazd kempingowy - filmy z taśm produkcyjnych zwykle też pokazują niewiele,  nie dajmy sie zwariować  że któryś producent kreci i rozpowszechnia szczegóły technologiczne i udostępnia ogólnie  dla konkurencji - więc ta wiedza z tychże filmów jest jak dla mnie mocno kontrowersyjna.

2 godziny temu, Commander napisał:

....świat poza Castoramą istnieje.... Ja tam jadę tylko po wkręty j farbę....

Istnieje na pewno ale robisz wg mnie błąd :)   ja nawet po wkręty nie jadę - bo jadę Nycza na Rybitwy lub idę do ITS  za płot roboty (zależnie czy metal czy drewno)  są one tam znacznie  lepsze i tańsze niż w Casto  gdzie za byle śrubę czy wkręt z plasteliny ceny są dość wysokie o nierdzewnych albo o podwyższonej wytrzymałosci juz nie wspominawszy  :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.