Skocz do zawartości

Mercedes kaczka 207 d , 81 alkowa


Dawidosky

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze 

jestem w posiadaniu kampera Mercedesa kaczki 207 d z 81 r.z alkową

do kompletnego remontu.

przyjechalem nim niewiedząc że  ma zabrany dowód rejestracyjny ?

silnik i skrzynia super reszta ....
kupilem za 4 tys i jestem totalnie zapatrzony gdyż kocham klasyki,

jestem umówiony na remont blacharski  blacharz wycenił naprawę na 5 tys zł kompletny remont tylko kabiny.
Reszta po mojej stronie ?
Ale zażyczył sobie ściągnięcie części kamperowej , niema problemu chetnie to zrobie.

1) rzeczą    która zrobiłem to zakup wspomagania działa idealnie założyłem sam ?,  20 lat temu miałem praktyki na mechanika i coś tam czasem pomajstruje ?

2)rzeczą był zakup przyczepy kempingowej 
stara  buda jest w opłakanym stanie ledwo się trzyma na samej blasze 

Przyczepę założę na ramę oczywiście pozostawię alkowe .Nie wiem jeszcze jak ale dla chętnego nic trudnego ?,

wiec ogólnie projekt jest chęci są czas i środki też w miarę rozsądku .

jak zrobić ? ?‍♀️ Proszę kochani o sugestie a tym czasem zapraszam do obejrzenia zdjęć i filmów. 

Dwa zdjęcia kampera ,a pozostałe zdjęcia kupionej już przyczepy

pozdrawiam Dawid 

950BF920-F011-4BF8-B7D0-76CC4701DC49.jpeg

FC0B1630-C139-414E-85B1-04D221D30A1B.jpeg

C7EE8589-5415-423F-85E8-15D89FFE12F6.jpeg

C74335A2-E7F9-4B6C-B194-217187254A06.jpeg

6D51F2AC-571C-49FC-A7DB-04A2CA32F399.jpeg

F0E3193A-EC34-4FE3-A4D4-84E830743396.jpeg

41A3A667-A533-4BFB-9874-578E3057DD5E.jpeg

7C073E93-85C8-448E-9AB5-5FB0BDABA194.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak rozumiem, zdejmiesz zabudowę z widelca, odetniesz alkowę, założysz przyczepę i "doszczepisz" alkowę do przyczepy... . . Obawiam się, że może być to najsłabszy element układanki... jeśli już, to zostałbym przy samej cepce, bez dodatków...

 

 Edit. ...zwłaszcza, że - sądząc ze zdjęć - alkowa bardzo wiele już przeżyła i sama nadaje sie do kapitalki - o ile jest tam co ratować... 

Edytowane przez jarekvolvo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? wyzwań się  nie boję a mam wielkie chęci ? narazie takie mam wyliczenia :

kamper 4 tys
wspomaganie 1 tys

przyczepa 5  tys W pełni wyposażona i sprawna  -już kupiona a szukałem z 6 mc i z 50 widziałem 

blacharz 5 

to 15 tys  plus jeszcze 10  tys na wykończenie dookoła (Swoją pracę)

Zrobienie alkowy i jakieś pcv na całość z przyczepą żeby całość stanowiło jak z fabryki ?i obkleić  ....to 25 tys wątpię żebym kupił do tej kasy z taka przyczepą.

a jeździ się Super ? dla mnie bomba 

Czasu mam dużo wiec trzeba go zorganizować dla przyjemności 


 

Dotyczy alkowy :

nie wiem jak się za nią zabrać ??
ale chce żeby była bo mi się niepodoba bez niej ?.

macie jakieś pomysły ?

jakiś szkielet Alu ?

Metalowy ?

Jak wykonać ?

Edytowane przez Dawidosky
Zmiana tekstu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tak zrobić jednak  stara  jest całkowicie zgniła ,ciężka a środek ?????? Syf do potęgi N, nowa buda jest nowocześniejsza i przyjemna. 
Będzie napewno taniej na zakupionej już przyczepie potrzebuje tylko sugestii jak to wykonać ...to ze jest to szaleństwo to wiem ale w to się piszę i koniec .. czas I środki nie są istotne liczy się pasja do starych samochodów .?


Po co mi remontować i mieć kamper ?Po to żeby wiedzieć jak To jest . 
Realizować marzenia i do  przodu ?
 To jest bezcenne i nie będę tego przeliczać na czas  kasę. Szczęście z realizacji  projektu i jego realizacja jest bezcenne choć nieraz to istne szaleństwo?

Proszę o konkrety ,pomysły jak coś wiecie i jak dokończyć   ,wykonać WIELKIE  dzieło ? to proszę o komentarze reszta niech się zamknie w marzeniach których  nigdy niezrealizuje .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grzeje Cię kaczka (mi też się podoba) , to kup double cub z paką którą zrzucisz, postaw na ramie przyczepę i już. Nie będzie to ori, ale to co Ty wymyśliłeś też nie będzie ori.  A najgorsze to zachowanie starej alkowy. To tak jakbyś kolesiowi po amputacji nogę wykopaną na cmentarzu przyszył. 

Oczywiście najlepiej odremontować to w całości i oryginalny sposób, ale stówa by pękła.  

Oczywiście kibicuje Tobie.

 

A jak bym chciał się bawić w starego mercedesa, to bym takie coś kupił

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-709-814-614-512-611-vario-mercedes-t2-vario-709-814-straz-pozarna-strazacki-idealny-na-kamper-ID6DBGVW.html#c2d96da9a5

 

 

 

 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Lubię takie tematy. Będę kibicował.

Jednakże też uważam, że łączenie psa z kotem się nie uda. Nie rób tego.

Całość odbuduj normalnie ze sztuką albo od środka, albo jeśli masz miejsce to zdemontuj całe ściany i odbuduj je na płasko na ziemi. Jest mnóstwo tematów na forum. Zobacz na remonty angielek. To cenne źródło wiedzy i sposobu wykonania. W trakcie takiego remontu można urządzić wnętrze pod siebie.

Jeszcze raz podkreślam, że połączenie z alkową się nie uda. 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cieszy mnie Twój zapał i pozytywne myślenie :) Serio. W tych czasach to ważna sprawa. Ja stoję przed podobnym dylematem, tylko skala mniejsza - Hiace jest mniejsza od Żuka - ale nie o tym.  Masz już kompletną i suchą, jak mniemam - przyczepę na dawcę zabudowy. Jeżeli jeszcze ma kwity - widzę tablice - to kolejny + - papiery - towar zbywalny, około kafla ;)

 Jeżeli ogarniesz widelec pod względem mechanicznym i blacharskim - jesteś w połowie drogi. 

 Jeżeli też przyczepa jest naprawdę cała, sztywna i szczelna - NIE PSUJ TEGO.  To naprawę duży plus. 

 Posadź ja na widelcu, podłącz, wejdź i "pomieszkaj" chwilę. Dopiero wtedy odpowiedz sobie na pytanie, czy naprawdę chcesz wchodzić w kapciach na pole minowe i wykonywać przeszczep alkowy. Rozumiem - jesteś pozytywnie zakręcony co do "image" tego dzieła, ale przemyśl, czy naprawdę chcesz dziurawić porządną skorupę cepki tylko w imię "ideałów" i "poprawności" optycznej.  Pozostawiając nieruszona cepkę, masz gotowe i sprawne prawdziwe auto. Jak zaczniesz dziurawić budę, walczyć z wrakiem alkowy - może okazać się, że w pewnej chwili będziesz miał dość i zostawisz to w diabły - albo wydasz kosmiczne pieniądze na wątpliwy efekt.

 Tego Mietka ustrzeliłem we Francji, w Hyeres... pikny to on raczej nie jest, ale nie wiem, czy byłby ładniejszy z "dorobioną" alkową :

81bace484c6c1bb2med.jpg

3f21223e1f538488med.jpg

 Ewentualnie nasz rodzimy Żuczek z Żubryna :

c471d3d683ea3408med.jpg

Raczej w formie żartu, ale obrazuje formę.... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Commander napisał:

Cześć.

Lubię takie tematy. Będę kibicował.

Jednakże też uważam, że łączenie psa z kotem się nie uda. Nie rób tego.

Całość odbuduj normalnie ze sztuką albo od środka, albo jeśli masz miejsce to zdemontuj całe ściany i odbuduj je na płasko na ziemi. Jest mnóstwo tematów na forum. Zobacz na remonty angielek. To cenne źródło wiedzy i sposobu wykonania. W trakcie takiego remontu można urządzić wnętrze pod siebie.

Jeszcze raz podkreślam, że połączenie z alkową się nie uda. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.