Skocz do zawartości

Mercedes kaczka 207 d , 81 alkowa


Dawidosky

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przeczytałem  ze koszt to ponad 100 tys to poszukałem tańszej alternatywy.

i znalazłem takie wynalazki. Chciałem kampera już na te wakacje i stąd  ten pomysł z załączonych obrazków,(?)

natomiast w wolnych chwilach pewnie prace będą trwać długo zrealizowałbym odbudowę „zgodnie ze sztuką „ odwzorowywać starą budę. Tak jak się należy 
a tym czasem Tak jak wyżej ....

Czy tak wogóle można  ?

co na to przepisy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 godzin temu, Commander napisał:

O raju.... Znalazłem i wcale to nie było łatwe ?

Proszę ... https://forum.karawaning.pl/topic/17557-remont-generalny-swifta-challanger-490se/?tab=comments#comment-387759

 

Tu masz wszystko na tacy.... Czytaj i wyciągaj wnioski.

Bardzo dziękuję za tego linka Commander?
tak sobie wyobrażam odbudowę swojej kaczki tyle ze to rzeczywiście potrwa ale  będzie WOW. 
a tym czasem jak myślicie można tak jak powyższe zdjęcia ? Myśle ze to do Maja ogarnę ? ale czy można i co na to przepisy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo polegasz na forumowiczach :) my sobie pogadamy, powróżymy ale to Twoje pieniądze, Twoje marzenia, Twoja kasa. Traktuj to jako wskazówki a nie wyrocznie. Jak tak łatwo zmieniasz zdanie po trzech stronach to co będzie jak w rzeczywistości zabierzesz się za robotę? :lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2021 o 15:10, Dawidosky napisał:

silnik i skrzynia super reszta ....
kupilem za 4 tys i jestem totalnie zapatrzony gdyż kocham klasyki,

Cześć kolego Dawidosky. Nie zrozum mnie źle bo chciałem ci kibicować ale mam obawy, że jak zaczniesz rzeźbić to po spawaniu konstrukcji Mw pojazdu będzie 4t. I tego może ten super silnik i skrzynia nie uciągnąć. Nie lepiej podpiąć tą przyczepę pod holownik jaki posiadasz i spokojnie zacząć karawaning. Może i jesteś złotą rączką ale co mniej więcej 4 posty zmieniasz zdanie co do odbudowy lub wklejenia tej budy na tą starą ramę. Pamiętaj przede wszystkim o bezpieczeństwie twoim i twojej rodziny a także innych użytkowników dróg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dawidosky napisał:

ale czy można i co na to przepisy

Przykręcenie  przyczepy na podwoziu kampera na pewno nie jest zgodne z przepisami. Ja bym nie chciał żeby taka rzeźba mi pofruneła z rodziną w razie wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem wszystkie za i przeciw,

Zobaczyłem zdjęcia od kolegi z forum jak zrobił cepkę od 0.

Miejsca mam dużo i myśle ze to nic trudnego odwzorować” budkę „ trochę czasu zejdzie i tyle. 
Jak długo ? Niewiem nieistotne 

ale przy wariujących cenach kamperow -To i tak się opłaca a o hobby niewspomne.
nie liczę ile wydam, natomiast orginal napewno bedzie przyciągał oko ?
dawca jest kompletny z przyczepki przełożę wszystko . Ktoś pisał ze środek powyżej 30 tysiecy (?) ja zapłaciłem 5 tysiecy za przyczepę która jest sztywna i wszystko w środku działa )nawet kibel z wyjmowane kasetą.Stan mega ?.

o już zaoszczędziłem 25 tysi ??

 Wiec uważam ze ceny przez niektórych są mocno przerysowane.
trzeba szukać okazji .

A będę robił sam.

Ile za  drzewo na budę i styropian ? Myśle ze 5 tysi to z nawiązką.

blacha j 50 m2 wyjdzie maks do 3 tysiecy  Z hurtowni ,okna i reszta mam z przyczepy .... time time time tylko tyle a jak sam zrobie to wiem czym będę śmigał ,
co do normy silnika ... pewnie macie racje ale na razie tylko Polska  na takim silniku Mieszkam 150 km od morza wiec na weekendy -cudo,natomiast zawsze można rozbitego busa z normą 5 kupić i przełożyć  Silnik i reszte robilemnrozne przekładki jest zabawa ale wszystko można info na legalu ,miejsca w mercu ze od traktora silnik wsadzę -to przyszłościowo gdyby była taka potrzeba choć znając realia to niewiadomo może na zabytek zarejestruje i problem z głowy z normą emisji ....
to tyle. Czekam aż będę mógł zacząć troszkę cieplej bo na rozbiórkę zimno jeszcze,

prosze o poradę czy najpierw należy ścianę od dachu  zdemontować ?

chce w całości  ścianę rozbierać jako szablon pod  nowe ściany i elementy budy Położę na ziemi i na podstawie starej zrobie nowe ...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ? na wypadek jakby trzeba było ale  w ta wątpię ? póki  przepisy Pozwolą to wykorzystam tego pancerny 2,4 d nawet tak jak pisałem auto na zabytek można ?

a tak dla was zaraz kilka fotek  z mojego Szaleństwa : co wy na to ?? Auto nie wygłuszone ale zrobie co się da 

029A50F5-18AB-42AB-99AE-89CC9450799C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2021 o 09:22, Cichy56 napisał:

Przykręcenie  przyczepy na podwoziu kampera na pewno nie jest zgodne z przepisami.   Ja bym nie chciał żeby taka rzeźba mi pofruneła z rodziną w razie wypadku.

A przykręcenie nadwozia przyczepy  do ramy przyczepy to co innego ?  Toz to też tylko kilka śrub z podkładkami - jeśli zrobić to z głową to mechanicznie i konstrukcyjnie jest to jeden pies.
Prawnie - dobra kaczucha ma specjalny-kempingowy w DR ale po mojemu ładując na nią tego Knausa bujamy się ze ściemnionym SAMem - a SAMy zdechły - a przecież na początku Kol.  @Dawidosky pisze: 

W dniu 14.02.2021 o 15:10, Dawidosky napisał:

przyjechalem nim niewiedząc że  ma zabrany dowód rejestracyjny ?

No więc trzeba jechać z tą kaczuchą na SKP - zapytam - czy znajdziesz ciemnego diagnostę który klepnie SAMa ?

 

5 godzin temu, Dawidosky napisał:

Ktoś pisał ze środek powyżej 30 tysiecy (?) ja zapłaciłem 5 tysiecy za przyczepę która jest sztywna i wszystko w środku działa )nawet kibel z wyjmowane kasetą.Stan mega ?.

o już zaoszczędziłem 25 tysi ??

Blacha - żaden problem tak jak jeden z  Kolegów napisał - tu nie blacha jest problemem.  Na plus jest również to że są okna i wyposażenie - pytanie czy na pewno całe wyposażenie  jest 100% sprawne ?   Masz szablon w postaci starej alkowy to też plus - pytanie czy masz wiedze, umiejętności  i warunki  aby zrobić ją bezpiecznie i prawidłowo na nowo ?  czy posiadasz również  wiedzę która pozwala Ci wiarygodnie ocenić stan techniczny wyposażenia, okien, elektryki itp... ?
Ja absolutnie Cię nie neguję ale jednak polecam chłodną samokrytyczną ocenę.
Jeśli tak - to myślę że zabawa ma szanse powodzenia i potrzebujesz paru rzeczy: hali lub garażu,  trochę narzędzi,  pomocy drugiej pary rąk, ok roku czasu i  ok 20-25tys zł  ale jeśli nie masz 100% sprawnych wszystkich sprzętów, okien itp itd  - kwoty poszybują w kosmos.  Nie oszukuj się też że odzyskasz wszytko -coś na pewno zniszczysz przy demontażu
Pisze 20-25zł i piszę to z pełna odpowiedzialnością - zakładam tu materiały konstrukcji, blachę i odtworzenie części kempingowej do  stanu fabrycznego, lakierowanie raczej u kumpla - nie zakładam natomiast  tu solarów i innych wodotrysków, złotych klamek, mahoniowej wykładziny wnętrza, super tapicerek, super lakieru na zewnątrz  itp...  oraz zakładam robociznę własna oraz tych dwu pomocnych rąk w cenie 1rbh=0zł
Jeśli cokolwiek będzie trzeba dokupić ponad stan fabryczny lub zlecić wykonanie  - kwoty tak jak pisze poszybują wysoko

5 godzin temu, Dawidosky napisał:

Zobaczyłem zdjęcia od kolegi z forum jak zrobił cepkę od 0.

Miejsca mam dużo i myśle ze to nic trudnego odwzorować” budkę „ trochę czasu zejdzie i tyle. 
Jak długo ? Niewiem nieistotne 

Szybki jesteś a bebeszyłeś już mocno jakąś przyczepę lub kampera ?   Owszem buda czy alkowa to na pewno nie jest prom kosmiczny i każdą budę czy alkowę można naprawić ale......    to jest tak - widzieć, myśleć to jedno - zrobić to drugie i to jest trochę trudniej niż widzieć i myśleć - dalej Cie nie odwodzę od projektu i wręcz kibicuję ale dalej radzę spokój i długie ruchy oraz chłodne realne myślenie

Moja rada - pierwsze rzeczy do zrobienia to samokrytyczna ocena własnych możliwości oraz mocno krytyczna ocena stanu posiadanego wyposażenia oraz zapoznanie się z cenami gratów  do wyposażenia  - nie zaglądam Ci w kieszeń - ale tylko uprzedzam zrób tę analizę naprawdę sumiennie bo możesz wpakować się na mocną minę finansową.

Pomysłu z Knausem i dołożeniem ryja alkowy nie komentuję - szkoda czasu

5 godzin temu, Dawidosky napisał:

prosze o poradę czy najpierw należy ścianę od dachu  zdemontować ?

Sorry za szczerość, dalej nie odwodzę od projektu i naprawdę Ci kibicuję  ale zadając takie pytania potwierdzasz moje obawy o Twoją wiedzę w temacie budowy przyczepy czy alkowy czy remontu - więc odpowiem Ci tak -  najpierw poczytać wątki remontowe na tym forum i na camperteam.pl - troche wiedzy nabyć  która zaprocentuje i dopiero brać się za taką skalę remontu - nie umiąc pływać i skacząc na głęboką wodę są 2 możliwości - albo utoniesz albo popłyniesz  - naprawdę nie odwodzę od skoku na tę głęboką wodę ale po co ryzykować jeśli to ryzyko można zminimalizować :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dawidosky napisał:

o już zaoszczędziłem 25 tysi ??

 Wiec uważam ze ceny przez niektórych są mocno przerysowane.
trzeba szukać okazji .

Gdyby renowacja kamperów się opłacała, robiono by to masowo. Tymczasem takich starych kamperów ludzie się pozbywają, bo ich renowacja jest ekonomicznie nieopłacalna.
Ale... nie ma większej radochy dla złośliwca, gdy bliźniemu dzieje się krzywda, więc chętnie będę obserwował upadek tego projektu i straty ekonomiczne przed którymi Cię wszyscy tu przestrzegają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, renowacja się opłaca ale dlaczego jest taka droga ?firma która to wykonuje zarabia minimum 50% wartości naprawy bo to umie i za to się płaci  

kazdy produkt Do naprawy  podrodze staje sie droższy o marże sprzedawcy min 30% a przez ile osób przechodzi o tyle droższy a potem ze drogo. ??To kup tam gdzie się opłaca . Ja szukałem długo przyczepy aż znalazłem taka co się nada.

ja kupiłem przyczepę mega dobrą i tania za 5tys ale jak ktoś wyliczył to okna za 2 tys. szt.trzeba poszukać to się  znajdzie w dobrej cenie
fakt zero mam wiedzy o odbudowie ale już do mnie pisało i wymieniliśmy się numerami z osobami które chetnie mi posłużą swoim doświadczeniem i wiedzą z tego forum 

ja to robię dla przyjemności I  poprostu szkoda takiego klasyka na żyletki. 
 Dla tego jak ktoś chce zniechęcić to ma pecha .

koszty ? Będą to będą będą pójdą w straty a ja zaoszczędze na podatkach ?
 

Zdjęcia dawcy  - nawet ma sprawny nawiew ciepłego powietrza z piecyka

37ECCEED-8AD8-433C-B8B9-43F4C5E57485.jpeg

ED5055CC-60BA-4599-BBEC-B58926687DDC.jpeg

CBA4E6AE-C502-45B5-BDAA-CAF215EEABB2.jpeg

4B6DF13B-19F4-4C9E-847D-F2FE99BDBDAB.jpeg

2CFF74D8-A678-4F94-A903-11FCF3D37FF8.jpeg

6C25AF9C-05AF-4092-9C62-C8674B702984.jpeg

1DF3BD43-E725-4D12-8D38-FC79336612A7.jpeg

7605C144-9068-4F1A-8DC8-B52ABF124846.jpeg

83FD4CDD-4929-4552-815E-D0EE2285990F.jpeg

8F76067E-50D6-4F9D-ABB5-134B78FB8A4E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dawidosky napisał:

ja kupiłem przyczepę mega dobrą i tania za 5tys

Nie, nie kupiłeś mega dobrej przyczepy za 5k. Po tych kilku zdjęciach, które wrzuciłeś widać, że przyczepa jest prawdopodobnie zgniła i zagrzybiała. Jeśli chcesz faktycznie przyczepę potratować jako dawcę części to ok, ale jeśli chcesz tą budę przyczepić do ramy tego mercedesa to się poważnie zastanów.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na zdjęcia dawcy i biorcy. I tak myślę że zabijasz całką zdrową kobietę, a jej organy chcesz wsadzić do baby która zmarła 15 lat temu i zdążyła już się rozłożyć w połowie. 

Mam youngtimera i widziałem dziesiątki remontów przeprowadzanych przez kolegów , zarówno "jongów" jak i  prawdziwych zabytków. 

Aby to zrobić samemu trzeba mieć czas (masz), pieniądze (nie masz za dużo) i nade wszystko wiedzę (nie masz). Jak brakuje którejś z tych rzeczy, to innej trzeba mieć więcej. Np. jak nie masz czasu i wiedzy, to dajesz specjalistom do zrobienia, ale wówczas musisz mieć o niebo więcej pieniędzy.

Przy remontach wyróżnia się cztery sposoby: 

1. najbardziej pożądany czyli robimy na ORI, najlepiej po vinie.

2. Remontujemy nie w oryginale ale w bliskości. Czyli np. w Golfie I GTI była tapicerka w kratkę, a my wkładamy zwykła z klekota. W naszym E30 były felgi 14 a wkładamy 15. Beczka 4 garowa przed liftem miała reflektory kółko kółko, a wkładamy od 6 garowej prostokąt kółko. Czyli jest porządnie, ale purysta się przywali. 

3. Robimy tuning. Czyli mnóstwo zmian w wyglądzie, swap silnika itd. Ale wszystko jest przemyślane i doskonale wykonane.

4. Robimy dziadówę. Młotek, gumówka, łom, majsel, dynksy, wichajstry, taśma, trytki, co znajdziemy koło śmietnika to włożymy. 

Tych od 4 sposobu nikt nie szanuje.

 

U nas w Wielkopolsce ważnym daniem jest kaczka po poznańsku. Podana być musi z pyzami (kluski na parze) i modrą kapuchą z rodzynkami i sosem własnym.

Ty chcesz nam podać kaczkę z frytkami, sosem czosnkowym i do tego zimną i słabo wyskubaną. A to będzie smakować jak rzygi z piochem. 

 

Nadal kibicuje, ale w pierwszych postach widziałem wizjonera, teraz już tylko szaleńca, chociaż jak najbardziej pozytywnego, bez pejoratywnego zabarwienia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.