Skocz do zawartości

Mercedes kaczka 207 d , 81 alkowa


Dawidosky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przyczepa kupiona latem nie jest zgniła. Jest bardzo sztywna. Co jeszcze wymyślisz może wystający drut z opony ?

kolego Cathay czy mógłbyś mi zdradzić jak spr twoja propozycje Num 1? Po vinie to niemożliwe w Mercedesie mi mówili ze nie ma możliwości tego sprawdzenia A ja chętnie  Poświęcę czas i środki (auto jest wpisane jako mobilne biuro wiec moge inwestować ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa kupiona latem nie jest zgniła. Jest bardzo sztywna. Co jeszcze wymyślisz może wystający drut z opony ?
kolego Cathay czy mógłbyś mi zdradzić jak spr twoja propozycje Num 1? Po vinie to niemożliwe w Mercedesie mi mówili ze nie ma możliwości tego sprawdzenia A ja chętnie  Poświęcę czas i środki (auto jest wpisane jako mobilne biuro wiec moge inwestować )
Pisze co widzę na podstawie zdjęć. Pomarszczona i odłażąca tapeta, czy ściana, czy grzyb na ścianie nie świadczy o tym, że przyczepa jest w idealnym stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dawidosky napisał:

kolego Cathay czy mógłbyś mi zdradzić jak spr twoja propozycje Num 1? Po vinie to niemożliwe w Mercedesie mi mówili ze nie ma możliwości tego sprawdzenia A ja chętnie  Poświęcę czas i środki

Zwróć się do producenta zabudowy, poszperaj na forach zagranicznych, odszukaj właścicieli podobnych. Może znajdzie się jakaś dokumentacja. Jednak wówczas tak jak mówił @Łza Włóczynutka 100-150 tysiaków to może być mało.

W Wielkopolsce prawie u @peja76 pod domem jest firma która odbudowała BMW 328 z 1937 roku mając ledwie 10% całości. 

Wieść po świecie się rozniosła i dostali zlecenie od muzeum fabrycznego Audi na formę odlewniczą silnika do jednego z przedwojennych modeli Audi. Forma po odlaniu jednego egzemplarza, złożeniu i uruchomieniu została komisyjnie zniszczona. Większość odbudowywanych w Europie Porsche 356, zabiegi te przechodzi w zachodniopomorskim województwie.

Tak więc kaczka przy tym to mały pikuś, Można wszystko. Ale to wszystko kosztuje kosmiczne pieniądze. 

 

Godzinę temu, Dawidosky napisał:

(auto jest wpisane jako mobilne biuro wiec moge inwestować ?)

Jak mataczysz, to chociaż się tym nie chwal. Ponadto z ekonomicznego punktu widzenia to raczej konsumpcja, a nie inwestycja.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, Dawidosky napisał:

ja to robię dla przyjemności I  poprostu szkoda takiego klasyka na żyletki.    Dla tego jak ktoś chce zniechęcić to ma pecha .

Nie przesadzajmy że kaczka to super muzealny okaz klasyka - owszem to stare auto i również darzę je sympatią bo jeździłem nim i przekręciłem licznik wkoło bez większych problemów - natomiast nie jest to obiekt muzealny wielkiej wartości - oczywiście to tylko moje zdanie, dla kogoś może wartość sentymentalna być ogromna.

 

22 godziny temu, Dawidosky napisał:

a kupiłem przyczepę mega dobrą i tania za 5tys ale jak ktoś wyliczył to okna za 2 tys. szt.trzeba poszukać to się  znajdzie w dobrej cenie
fakt zero mam wiedzy o odbudowie ale już do mnie pisało i wymieniliśmy się numerami z osobami które chetnie mi posłużą swoim doświadczeniem i wiedzą z tego forum 

ja to robię dla przyjemności I  poprostu szkoda takiego klasyka na żyletki. 
 Dla tego jak ktoś chce zniechęcić to ma pecha .

Chwalenie się że kupiłeś przyczepę w dobrym stanie zakrawa na kpinę tego właśnie  te foty dowodzą.
Nim zacząłem klecić puszkę myślałem o zmianie przyczepy  szukałem równolegle auta i budy  przez blisko rok - to co piszesz że można kupić budę tej wielkości i z tym wyposażeniem w dobrym stanie za 5tys złotych to kolejna bzdura którą napisałeś - owszem kupiłeś tanio ale najprawdopodobniej szrota za 30% jego wartości co jest adekwatną relacją cena jakość
Reszta Twojej wypowiedzi  jest sensowna. Tak jak pisałem nie zamierzam Cię zniechęcać choć mój pech to mi wisi bo nie wierzę w pecha :)  Natomiast jeśli umiesz liczyć - moja rada licz na siebie - bardzo cenię bezinteresowna koleżeńska pomoc, jestem również wdzięczny Kolegom którzy i na tym i na innych forach pomagali - np. tak powstała elektryka w mojej zielonej puszce  - obietnice super ale różnie z tym bywa w realu a  skoro jesteś "zielony" taka pomoc w realu jest Ci potrzebna a nawet powiedziałbym konieczna - owszem dobra rada, informacja, pomoc  zdalnie to cenne i przydatne ale   nie sklecisz kaczki poradami z meila  czy przez telefon to trzeba klecić łapami i na miejscu gdzie stoi ta buda i kaczka :)  Nadal kibicuję oraz twierdze że to fajny i realny projekt ale  nadal też podtrzymuje że spokój i długie ruchy oraz nabycie wiedzy to droga dla Ciebie.

 

19 godzin temu, jacek00 napisał:

Pisze co widzę na podstawie zdjęć. Pomarszczona i odłażąca tapeta, czy ściana, czy grzyb na ścianie nie świadczy o tym, że przyczepa jest w idealnym stanie.

Tu się zgodzę z Jackiem - ta rzekoma sztywność wcale nie świadczy o braku zgnilizny a foty na pewno nie mówią o super stanie przyczepy a raczej temu przeczą.
Ale trzeba też zauważyć że  w przypadku przeszczepu ma to mniejsze a właściwie marginalne znaczenie - jeśli traktujemy te budę jako dawcę znaczenie ma nie stan techniczny konstrukcji a stan wyposażenia - tu z kolei demolka wnetrza i stan widoczny z fot mówi mi że skoro ta buda tak wyglada to sprawność sprzętów trzeba sprawdzić szczególnie wnikliwie.  kolejnym aspektem jest to że żadnej przyczepy nie sposób w pełni ocenić ze zdjęć. Natomiast ocene stopnia zgnilizny konstrukcji mozna tylko ocenić demontując 100% poszycia zewnętrznego.

 

18 godzin temu, Cathay napisał:

....  kaczka przy tym to mały pikuś, Można wszystko. Ale to wszystko kosztuje kosmiczne pieniądze. 

Przy DIY i przeszczepie absolutnie nie zgodzę sie z Tobą @Cathay co do kosztu i dalej obstawałbym przy tym co wcześniej napisałem, 
Natomiast zgoda teraz nie o tym mowa - przy dokładnym odtworzeniu pierwowzoru oczywiście zgodzę się że podawana przeze mnie kwota znacznie wzrośnie więc tu się z Tobą prawie  zgodzę - 100% wierna rekonstrukcja kosztuje to fakt niezaprzeczalny aczkolwiek 100-150tys też wydaje mi się zawyżona kwotą przy robociźnie własnej,   jasne że nie wchodzę w takie sprawy że każdy kawałek szmaty obicia i każdą śrubkę będziemy odtwarzać orginalną - bo wtedy nawet 150tysi będzie mało
Z tym chwaleniem  w całości  się zgodzę :)

@Dawidosky tak się akurat składa że rozważałem i wrzucenie budy na ramę i również przeszczep z mojej przyczepy ze sprzętami 100% sprawnymi - zrezygnowałem z obu opcji, swoją i parę znajomych bud rozwaliłem i skleciłem - uwierz to nie jest wiedza tajemna ale nie jest to też bułka z masłem zwłaszcza jak chce się to dobrze i trwale zrobić
U mnie sprawę przeszczepu oczywiście komplikowało to ze jest to puszka a nie alkowa - Ty wykorzystasz więcej z przyczepy bo alkowa to w sumie buda wrzucona na ramę dostawczaka i doposażona w ryjek - ale na pewno nie wykorzystasz wszystkiego i coś się zniszczy zwłaszcza dlatego że jak na razie nie umiesz tego rozebrać  - powodzenia ale miej to na uwadze.


 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I super - naprawdę szczerze w pełni to popieram, kibicuję oraz trzymam kciuki za powodzenie - ale hura optymizm jest czasem nie najlepszym doradca - wiedząc o tym staram Ci tylko natłuc do głowy żebyś zrobił to realistycznie i rozsądnie co wg mnie zwiększa szansę zrealizowania  projektu - po cholerę masz się potykać o te same kamienie na których i ja i wielu innych już się potknęło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się o browara, że nie skończy ?

5 godzin temu, smok_wawelski napisał:

zakrawa na kpinę

Ten wątek to kpina, co roku się taki pojawia. Podejrzewam trolling incognito któregoś z forumowiczow-śmieszków ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum po to aby skorzystać  z wiedzy jaką posiadają osoby mające frajdę z kamperowania i mają wiedzę i chcą się z nią podzielić  odnosnie podjetego przeze mnie projektu.

Ja chetnie wczytuje się w wasze rady niechce popełniać błędów które mógłbym popełnić.

 Dlatego grzecznie proszę jak ktoś chce mi pomoc  to chetnie przeczytam i skorzystam a osoby demotywujące-  Nic niewnoszące  nie udzielające praktycznych informacji co do wykonania   Tylko zniechęcają takie jak wypowiedzi jak O trollingu i kpinach Niech zajmą się innymi  Wątkami na forum. Nie mam czasu na bzdety -
jest poważna robota do wykonania i szkoda czasu na czytanie tego czy to się uda czy nie  ile to bedzie kosztowało ...

jest projekt do wykonania i koniec.
jak ktoś ma chęć wyżycia się ze swoich niepowodzeń w tym wątku niech się nie udzielana Lub przy najmniej nie przeszkadza Mi i osobom chętnym do podzielenia się swoją wiedzą. Na 5 stron tego wątku może jedna strona jest praktyczna. Ile czasu mojego i niektórych zostało zmarnowanych na czytanie bezznaczacych wypowiedzi. ????‍♀️?? 
 
Konkretne pytanie. I konkretna odpowiedź 

Chyba po to  jest to forum ?

wobec powyższego decyduje się na odbudowę budki stelaż drewniany.

od czego zacząć ? Zdjąć całą budę w całości ? Jest zgniła ....

czy delikatnie rozebrać poszycie ściany i odwzorować stelaż ?

czytalem na forach że zaczyna się od podłogi ... prosze o sugestie tylko doświadczonych osób bez zbędnych I niepotrzebnych tematów.

pozdrawiam Dawidosky ?


 

 

 

 

Edytowane przez Dawidosky
Zmiana tekstu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dawidosky napisał:

prosze o sugestie tylko doświadczonych osób bez zbędnych I niepotrzebnych tematów.

pozdrawiam Dawidosky ?


 

Mimo powyższego proponuję zapoznać się

Mercedes_Benz FFB rocznik 1979 - reanimacja

 

 

 

Edytowane przez Krzysztof57
błąd. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dawidosky napisał:

Jestem na forum po to aby skorzystać  z wiedzy jaką posiadają osoby mające frajdę z kamperowania i mają wiedzę i chcą się z nią podzielić  odnosnie podjetego przeze mnie projektu.

Ja chetnie wczytuje się w wasze rady niechce popełniać błędów które mógłbym popełnić.

 Dlatego grzecznie proszę jak ktoś chce mi pomoc  to chetnie przeczytam i skorzystam a osoby demotywujące-  Nic niewnoszące  nie udzielające praktycznych informacji co do wykonania   Tylko zniechęcają takie jak wypowiedzi jak O trollingu i kpinach Niech zajmą się innymi  Wątkami na forum. Nie mam czasu na bzdety -
jest poważna robota do wykonania i szkoda czasu na czytanie tego czy to się uda czy nie  ile to bedzie kosztowało ...

jest projekt do wykonania i koniec.
jak ktoś ma chęć wyżycia się ze swoich niepowodzeń w tym wątku niech się nie udzielana Lub przy najmniej nie przeszkadza Mi i osobom chętnym do podzielenia się swoją wiedzą. Na 5 stron tego wątku może jedna strona jest praktyczna. Ile czasu mojego i niektórych zostało zmarnowanych na czytanie bezznaczacych wypowiedzi. ????‍♀️?? 
 
Konkretne pytanie. I konkretna odpowiedź 

Chyba po to  jest to forum ?

wobec powyższego decyduje się na odbudowę budki stelaż drewniany.

od czego zacząć ? Zdjąć całą budę w całości ? Jest zgniła ....

czy delikatnie rozebrać poszycie ściany i odwzorować stelaż ?

czytalem na forach że zaczyna się od podłogi ... prosze o sugestie tylko doświadczonych osób bez zbędnych I niepotrzebnych tematów.

pozdrawiam Dawidosky ?


 

 

 

 

Dawidosky jeżeli faktycznie podchodzisz do tego na poważnie a widzę że tak jest to i tak podziwiam cię że tak długo przyjmujesz na klatę te gówno znaczące wrzuty od niektórych forumowiczów, którzy nie mając o niczym pojęcia udzielają się w prawie każdym temacie. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dawidosky napisał:

Konkretne pytanie. I konkretna odpowiedź 

Chyba po to  jest to forum ?

Czytajac Twój post starałem postawić się w Twojej sytuacji i  zagrać kartami które masz w ręce. Po pierwsze sprawdził bym stan techniczny "kaczki" i przyczepy dawcy. Jeżeli dawca wymaga jedynie niewielkiej kosmetyki a "kaczka" po serwisie spełni Twoje oczekiwania to szybka podmiana budy i po problemie. Ale gdyby się okazało że dawca jest trupem to pomyślał bym o dokupieniu pasującej wymiarami izotermy :  https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.otomoto.pl%2Foferta%2Fkontener-chlodnia-izoterma-stacjonarna-stacjonarka-ID6DcNH5.html&psig=AOvVaw3euBxMS1GIPcNVyh25ZM1c&ust=1613914461859000&source=images&cd=vfe&ved=2ahUKEwiao-yCyvjuAhUTuCoKHVd2CjwQjRx6BAgAEAc  a wyposażenie i meble przeżucił bym z przyczepy dawcy. Myślą przewodnią w moim punkcie widzenia jest : 1.niepowyrywać sobie rękawów i  2. zbudować  coś  z czego będę naprawdę dumny.

Trzymam kciuki Dawidowsky za realiację projektu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za konkretne propozycje ? 

Cały czas myśle jednak o tym co podesłał Krzysztof57.

budke zrobić  tak jak w podesłanym temacie i wszystko co się da przerzucić  z przyczepy... wraz z oknami. Uważam ze wszystko do przerzucenia jest w fajnym stanie a to są najdroższe żeczy przybodbudowie.

Natomiast wdzięczny jestem za pomysł z kontenerem ale wydaje mi się (tylko wydaje) że rekonstrukcja  stelaża drewnianego budki  <propozycja od Pana Krzysztofa57> jest dla mnie chyba najbardziej Przyjemna. (Bliżej orginału i może mniejsze problemy przy rejestracji)
wiem ze dłuzej ale jest zabawa ? przy budowie i wiem co powstanie?

Ale chyba materiały na budkę :drewno i styrodur nie przekroczą  5-6 Tys blacha może kolejne 4. Ale niewiem czy mam racje to tak od czapy ceny podałem wydaje mi się ze trochę mam przybliżoną wycenę.Robocizna cały czas po mojej stronie.

Jeszcze raz dziekuje za konkretne info ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.