Skocz do zawartości

Mercedes kaczka 207 d , 81 alkowa


Dawidosky

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę   ze najwiecej głosów jest za odbudową starej.I bardzo Wam dziekuje za pomoc ????

Nie mam żadnego doświadczenia dlatego   myślałem  że „przeszczep” będzie  szybszy i bardziej komfortowy bo nowocześniej i wszystko już jest....
Na pewno  starej Alkowy nie wykorzystam Ale ją zrobie ....Myślałem żeby osadzić przyczepę na widelcu, zrobić stelaż dla alkowy przyspawac do ramy i połączyć ją z przyczepą..odcinając przód przyczepy . potem w całości zgłosić się do firmy produkującej płyty pcv żeby na wymiar docieła mi płyty na boki wygięła pcv na alkowe i całość obkleić . 
co zatem zrobić ? Czy moja propozycja jest niewykonalna ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A od kiedy pieniądze mają wpływ na stopień trudności :lol: 

Dawidosky..... kwestia gustu i umiejętności. Kwestię pieniędzy to może zostawmy na deser bo tak czy siak spora sakwa pęknie :)

Projekt swapu może się wydawać prostszy bo teoretycznie z jednego zdejmujesz i stawiasz na drugie ale.... punkty mocowania, dopasowanie, wchodzenie, połączenie z kabiną i jeszcze ta alkowa..... to nie jest P&P :) będzie rzeźba w gów..... do tego wyjdzie to jak..... no poczwara :)

Remont to więcej roboty ale że tak ujmę mniej rzeźby, kombinacji, zgadywania...... będzie oryginał, będzie tak jak miało być. Wolałbym jednak demontować deskę po desce, szafkę po szafce i to po kolei odtwarzać. Całe know how odkryjesz demontując stare. Uzyskasz świetny efekt, nie będzie wstyd tym jeździć i będziesz spokojny że nic nie odpadnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dawidosky napisał:

Widzę   ze najwiecej głosów jest za odbudową starej.I bardzo Wam dziekuje za pomoc ????

Nie mam żadnego doświadczenia dlatego   myślałem  że „przeszczep” będzie  szybszy i bardziej komfortowy bo nowocześniej i wszystko już jest....
Na pewno  starej Alkowy nie wykorzystam Ale ją zrobie ....Myślałem żeby osadzić przyczepę na widelcu, zrobić stelaż dla alkowy przyspawac do ramy i połączyć ją z przyczepą..odcinając przód przyczepy . potem w całości zgłosić się do firmy produkującej płyty pcv żeby na wymiar docieła mi płyty na boki wygięła pcv na alkowe i całość obkleić . 
co zatem zrobić ? Czy moja propozycja jest niewykonalna ? 

Sztywność ramy + stelaża alkowy będzie zupełnie inna, niż sztywność konstrukcji samej cepki. To się nie zgra i po prostu rozleci dość szybko. Jeżeli alkowa "ma być", to musi być tworem jednolitym z zabudową, nie z ramą auta. A tego raczej nie widzę.  Szkielet niosący taki "nawis" musiałby sięgać głęboko - jeśli nie do końca cepki.  Moment siły w punkcie połączenia budka/alko będzie tak ogromny, że doprowadzi do zniszczenia konstrukcji... . Jeżeli miałbym na siłę dodawać jeszcze jakieś miejsce sypialne nad szoferką, to najwyżej dołożyłbym "kurnik" taki, jak na rejsowych busach. Stoi toto na dachu kabiny i nijak nie wpływa na "resztę".. ale to tylko moja fantazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba macie racje . Orginal wyjdzie ładnie a i wstydu nie będzie ?  i miej rzeźby?

dawca jest wszystko przezuce ze starej ale wynika z tego ze muszę jedną ścianę choćby całkowicie zdemontować albo położyć na ziemi i odbudować według wzoru.czy jednak od środka deska po desce ....

Myślicie ze moge troszkę pozmieniać wymiary odbudowywanych ścian żeby np okna przerzucić z przyczepy bo w kamperze wszystkie są pęknięte ?

Albo ściany przyczepy wstawic pod oryginalne blachy ?

Edytowane przez Dawidosky
Zmiana tekstu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to przy demontażu kampera rozkminisz budowę. Konstrukcję, istotne miejsca, newralgiczne węzły. Porobisz zdjęcia, zbierzesz wymiary. Potem przy budowie nowego to już jest wtórne gdzie będzie okno. Możesz przecież nawet meble z przyczepy przerzucić. Ale zasadnicza konstrukcja i jej węzły powinny być takie same. Po prostu przy demontażu zdobędziesz wiedzę "jak". A potem zgodnie z tą wiedzą zbudujesz nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czad ?dzięki za podpowiedzi .
Robie remont na starej konstrukcji przerzucając co się da z przyczepy .

od czego zatem zacząć ? Od demontażu 1 ściany czy robić wszystko od środka?

Czy ewentualnie można ściągnąć całą starą konstrukcje kampera z widelca i dać ja na palety zeby zawieźć kabinę do remontu ? Jak tak to od czego zacząć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radzą koledzy, odbudowa budy kampera z wykorzystaniem elementów z przyczepy - chyba najrozsądniej
Jednak nie widzę tutaj obudowy deska po desce bez całkowitego rozebrania, znajdź jakąś hale i rozbierać do zera, a potem "makietować" plus ew jakieś zmiany dla wykorzystania okien itp.....
Robota na długi dystans, ale na końcu efekt i zadowolenie ......

Ps
Jeśli nie wykorzystasz, to tylny zderzak od knausa w rozsądnej cenie z chęcią odkupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie bardzo niepokoi...

jak kolega nie ma doświadczenia, wiedzy o budowie kamperów, to jak rozłoży (o ile rozłoży a nie rozerwie) to później złożenie będzie bardzo kłopotliwe - drugi problem, jak się ruszy takie stare ściany...to okaże się że trzeba je zreanimować a może nawet taniej i prościej wybudować od nowa...koszt kolosalny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie czeka RZEŹBA ???? 

Dzieki  wam za pomoc,na bieżąco będę dodawał zdjęcia z prac ?o zderzaku jak zostanie to dam znać ?i czekam na linka remontu Angielki ???? 

gdyby ktoś potrzebował jakieś rzeczy ze starego kampera to wyposażenie jest ale nie wiem czy działa ...

22 godziny temu, Misio napisał:

Jedno mnie bardzo niepokoi...

jak kolega nie ma doświadczenia, wiedzy o budowie kamperów, to jak rozłoży (o ile rozłoży a nie rozerwie) to później złożenie będzie bardzo kłopotliwe - drugi problem, jak się ruszy takie stare ściany...to okaże się że trzeba je zreanimować a może nawet taniej i prościej wybudować od nowa...koszt kolosalny :(

ściany to próchno ...

Z rozbiórka to sobie poradzę ?gorzej ze złożeniem wszystkiego ??
może to głupota ale może posadzić przyczepę tego knausa na widelcu pomiędzy  nowymi ścianami które zrobie ?ona jest troszkę węższa ,zachowa się oryginalny kształt i „rama części mieszkalnej wraz z alkową bedzie stanowić jedno, a kamper bedzie miał dodatkowe ściany ?będzie zimowy ?  Jak Myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ktoś się porywa na taki plan to zakładam że ogarnia młotek, piłę, potrafi majsterkować i obsługiwać narzędzia. A jak tak to raczej ogarnie odtworzenie konstrukcji. Kamper/przyczepa to proste konstrukcje. Szkielet z drewna wypełniony styropianem i poszycie (wew/zew). 

To nie lot w kosmos. Ale jeżeli faktycznie autor nie ma zaplecza "zaawansowanego majsterkowicza" i smykałki do tego to może być problem.

Dawidosky rób jak chcesz. Może wystarczy że przełożysz budę przyczepy na ramę kaczki i nic więcej. Poza walorami estetycznymi to się może udać. Ja osobiście szedłbym w odtworzenie. Demontaż (nie zniszczenie) i rozkminka budowy da Ci też pogląd z czym się mierzysz. Ja bym szedł w odbudowę. 

Co oczywiście "globlanie" jest maga przedsięwzięciem czasowym i finansowym. Nie wielu się na to porywa a jeszcze mniej tych co kończą z dobrym efektem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Misio napisał:

Jedno mnie bardzo niepokoi...

jak kolega nie ma doświadczenia, wiedzy o budowie kamperów, to jak rozłoży (o ile rozłoży a nie rozerwie) to później złożenie będzie bardzo kłopotliwe - drugi problem, jak się ruszy takie stare ściany...to okaże się że trzeba je zreanimować a może nawet taniej i prościej wybudować od nowa...koszt kolosalny :(

 

Panie Marku -z majsterkowaniem to dam radę ?  Lubie to myśle ze jakbym codziennie z 4 godzinki poświecił to dwa mc się uwinę  ?
to raczej mało skomplikowane odtworzyć ramę drewnianą plus styropian raczej będę miał kłopot z Wykonaniem poszycia zewnetrznego , niewiem jaki materiał Teraz jest Aluminium  ,stary się nie nada tylko wymiary ściągnę zamontuje z okna z przyczepy drzwi tez przełożę ... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie dzieki WAM DRODZY KOLEDZY  decyduje się na odtworzenie. Na bierząco będę informować o przebiegu prac,gorąco liczę na wasze sugestie gdyż niewiem praktycznie nic o tym ale mam chęci i tak mi się wydaje umiejętności które teraz wykorzystam ?.

Zaczynam od odśnieżenia  ? i robienia zdjęć ,praktycznych notatek z wymiarami potem auto do blacharza jak zdejmę czesc mieszkalną  a potem odwzorowywanie ścian.
Dobranoc ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.