Skocz do zawartości

Mercedes kaczka 207 d , 81 alkowa


Dawidosky

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Dawidosky napisał:

Panie Marku -z majsterkowaniem to dam radę ?  Lubie to myśle ze jakbym codziennie z 4 godzinki poświecił to dwa mc się uwinę  ?

Trzymam kciuki !

Czas...Z tego co ja wiem...4h dziennie...6-9miesiecy...O ile nie rok...A pewnie po 2-3miesiącach będzie...dość...

Wymiana poszycia... budżet minimum +10koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Misio, proszę nie straszyć kolegi ,
wystarczy kupować blachę na poszycie bez etykiety "do kampera" i cena robi się normalna.... Ile tego potrzeba - 50m2 razy 50pln w detalu a jak kupi na raz z hurtowni to wyjdzie taniej, osobiście robiąc taka budę dałbym blachę gładką a nie łuski....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś brałem od perforacja.eu, u nich nazywa się to blacha strukturalna matrix, ale czy mają aktualnie najtaniej? Dawno nie sprawdzałem cen....

Poza tym wtedy wymienialiśmy całe poszycie z 2stron budy, więc nie było problemu z dobieraniem wzoru łuski
Taniej wyszło kupić nową blachę na całość bez tej chorej etykiety "do kampera", niż dobrać dolne połowy z obu stron pod wzór zastosowany w budzie, i dostępne tylko w sklepie dla kampera......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej skromnej opinii, to żeby zrobić wszystko ze sztuką, potrzebne będą nakłady finansowe rzędu 100-150 000 zł, a nie wykluczone że więcej + olbrzymia ilość roboczogodzin. Klasyki mają to do siebie że kosztują. Ekonomicznie to się zupełnie nie kalkuluje, ale jak ktoś ma pasję do tego typu pojazdów, to bariery finansowe nie powinny istnieć. (Jedno okno do kampera kosztuje 2000zł, markiza z 5000, ogrzewanie 3000-5000 lodówka też z 3000zł. Generalnie same elementy wyposażenia, które trzeba zakupić, to jest około 30-40000zł.)

Tylko czy potem gdzieś się będize dało nim pojechać? Teraz jest straszna nagonka na stare silniki, coraz więcej krajów wprowadza strefy wolne od samochodów z takimi starymi dieslami - i to nie tylko miasta, we Francji już są całe regiony, gdzie nie można się poruszać takimi starociami, Belgia czy Holandia też się przymierza, że nawet autostradą tranzytem się nie pojedzie takim autem.

Proponuję więc najpierw zrobić dokładną kalkulację ile będą Cię kosztować wszystkie materiały, wszystkie elementy wyposażenia, bo obawiam się że niedoszacowałeś budżet kilkukrotnie. Chyba że celujesz w jakieś ekstremalne druciarstwo, ale skoro masz pasję do klasyków to pewnie nie chcesz jakiejś kupy zrobić, tylko raczej zgodnie ze sztuką?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maniacs99 napisał:

Misio, proszę nie straszyć kolegi emoji3.png,

Wolę postraszyć, by kolega pomyślał - jak zacznie robić, to postaram się pomagać tyle ile będę mógł...a naprawdę wiem co nieco o tym...

4 godziny temu, Dawidosky napisał:

To będzie  blacha metalowa w tej cenie ?

Blacha +  kleje + lakier...ewentualnie jeszcze sklejka...bo drewno konstrukcyjne czy "izolator" (styropian, styrodur czy coś jeszcze innego) to już mniejszy koszt...

3 godziny temu, marek230482 napisał:

Aluminium, ale właśnie gdzie i za ile kupujecie? Nie mówię o gładkiej tylko właśnie tych perforowanych. 

Można kupić tu czy tam...w tym przypadku wydaje mi się że lepsza by była gładka - dużo tańsza...ale sam mam powstawiane elementy z blachy strukturalnej w kamperze (np "zamurowane okno w alkowie")

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

W mojej skromnej opinii, to żeby zrobić wszystko ze sztuką, potrzebne będą nakłady finansowe rzędu 100-150 000 zł, a nie wykluczone że więcej + olbrzymia ilość roboczogodzin. Klasyki mają to do siebie że kosztują. Ekonomicznie to się zupełnie nie kalkuluje, ale jak ktoś ma pasję do tego typu pojazdów, to bariery finansowe nie powinny istnieć. (Jedno okno do kampera kosztuje 2000zł, markiza z 5000, ogrzewanie 3000-5000 lodówka też z 3000zł. Generalnie same elementy wyposażenia, które trzeba zakupić, to jest około 30-40000zł.)

No może nie 100-150...tym bardziej że @Dawidosky pisał że do wnętrza ma rzeczy z przyczepy, które mu odpowiadają...

Ale tak jak pisałem 9 a nawet 12miesięcy to może trwać i kosztować powiedzmy  40-70tyś (+ ogromny nakład własnej pracy - wraz z miejscem gdzie to można robić)...i tak bym widział kalkulacje bliższe realizmu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O raju.... Znalazłem i wcale to nie było łatwe ?

Proszę ... https://forum.karawaning.pl/topic/17557-remont-generalny-swifta-challanger-490se/?tab=comments#comment-387759

 

Tu masz wszystko na tacy.... Czytaj i wyciągaj wnioski.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem albo robić renowacje w pełnym tego słowa znaczeniu albo odpuścić zupelnie tą zabawe Potencjał może i jest ale roboty i kosztów taki ogrom ze nawet strach myśleć A tworząc z tego kampera i przyczepy ulepa byle by był to szkoda czasu i pieniędzy, bo to ani wyglądać ani jeździć nie będzie 

Jeśli już nabyłeś te sprzęty i chcesz robic renowacje zabytku to będę sie przyglądał Ale jeśli plan jest inny to proponuje sprzedać to wszstko, zniwelować straty i kupić  cos sensownego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam prawdziwy obraz sytuacji ??
chyba zrobie jednak stelaż metalowy lub aluminiowy  na całość „Ala klatkę(odtworzę obecny wygląd -Kształt ) na „nową przyczepę Knaus .(czyt dawca)Klatka Wraz z alkową -konstrukcja bedzie całością przyspawam  konstrukcje do widelca a do klatki włożę przyczepę przykręcę ja do widelca i klatki ,całość  obłożę laminatem (Albo dla hecy zrobie na orginał -przykręcę stare poszycie ??????)

Pojeżdżę z 3 sezony i sprzedam 
 ??? Coś z tym zrobie nie oddam mojej kupy złomu  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.