Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze przyczepy


artmen201

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, jacek00 napisał:

To im wmówisz ,że w takim wypadku zaokrągla się w górę, bo nie ma przyczep z DMC rzędu 1492 kg emoji6.png

 

17 godzin temu, KrzysztofCC napisał:

No i pozamiatane :gitara:

 My sobie tutaj żartujemy, a potem przyjdzie klient z płaczem, że przecież na forum mu tak podpowiedzieli hehe. Dobra maksyma: lepiej mniej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

35 minut temu, Mars napisał:

 My sobie tutaj żartujemy, a potem przyjdzie klient z płaczem, że przecież na forum mu tak podpowiedzieli hehe. Dobra maksyma: lepiej mniej.  

No ja pisałem całkowicie poważnie. O ile ktoś do tego 1/33 się w ogóle doczepi, to udawać głupa w takim wypadku i upierać się, że DMC się zaokrągla w górę :D Przecież te kilka kg to wg mnie absurd w tym wypadku i nie robi żadnej różnicy. Ja rozumiem, że kiedy wychodzi komuś z przelicznika, że może ciągnąć 1300 a ciągnie 1500, ale 1492 vs 1500 kg? ?  Oczwyiście jak ktoś ma możliwość obniżenia tego DMC w takim wypadku do 1490 kg to niech obniża, ale jeśli nie ma możliwości to co zrobić? Szukać innej budy a dobrą sztukę odpuścić? Zmieniać auto? Dla tych kilku kg? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

No ja pisałem całkowicie poważnie. O ile ktoś do tego 1/33 się w ogóle doczepi, to udawać głupa w takim wypadku i upierać się, że DMC się zaokrągla w górę :D Przecież te kilka kg to wg mnie absurd w tym wypadku i nie robi żadnej różnicy. Ja rozumiem, że kiedy wychodzi komuś z przelicznika, że może ciągnąć 1300 a ciągnie 1500, ale 1492 vs 1500 kg? ?  Oczwyiście jak ktoś ma możliwość obniżenia tego DMC w takim wypadku do 1490 kg to niech obniża, ale jeśli nie ma możliwości to co zrobić? Szukać innej budy a dobrą sztukę odpuścić? Zmieniać auto? Dla tych kilku kg? 

Popieram Jacka. Jak będzie ogarnięty policjant, to trudno, ale jeśli młody szczaw to wcisnąć mu taki kit i na 90% przejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro chciałbym jechać obejrzeć tą przyczepę jeśli tylko jeszcze będzie dostępna (rano będę dzwonił). Sterckeman 420 De Luxe. https://www.otomoto.pl/oferta/sterckeman-de-luxe-420-cp-2003-ID6DgqtN.html?

Czy rzuca wam się coś w oczy na co zwrócić większą uwagę? Przyczepka ma DMC tylko 1050kg, dla mojego holownika nawet lepiej. Nie znam masy własnej i nie wiem ile można do niej załadować. Może ma ktoś podobną i przedstawi swoją opinię?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, artmen201 napisał:

Jutro chciałbym jechać obejrzeć tą przyczepę jeśli tylko jeszcze będzie dostępna (rano będę dzwonił). Sterckeman 420 De Luxe. https://www.otomoto.pl/oferta/sterckeman-de-luxe-420-cp-2003-ID6DgqtN.html?

Czy rzuca wam się coś w oczy na co zwrócić większą uwagę? Przyczepka ma DMC tylko 1050kg, dla mojego holownika nawet lepiej. Nie znam masy własnej i nie wiem ile można do niej załadować. Może ma ktoś podobną i przedstawi swoją opinię?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 

Radomsko z moich doświadczeń, to zagłębie druciarstwa i krętactwa handlarzy. Nie chce uogólniać, ale zalecam dużą ostrożność. 

Edytowane przez Żonkil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artmen201 napisał:

Jutro chciałbym jechać obejrzeć tą przyczepę jeśli tylko jeszcze będzie dostępna (rano będę dzwonił). Sterckeman 420 De Luxe. https://www.otomoto.pl/oferta/sterckeman-de-luxe-420-cp-2003-ID6DgqtN.html?

 

Sprawdź sobie na stronie tego komisu z Holandii tam jest więcej zdjęć.

https://www.louwdijkcaravans.nl/caravans/sterckeman-star-420-cp-02-vastbed-treinzit/ to chyba to.

Patrzyłem na deltę i znalazłem tam dużo więcej zdjęć.

Przy okazji mógłbyś zerknąć mi na tą? https://www.otomoto.pl/oferta/delta-4-600-fb-2003-ID6DzMm6.html

Edytowane przez Klimator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie na tej stronie bo jakość zdjęć jest lepsza i jest ich więcej.

Jak tyko jutro tam będę to zerknę też na Deltę. Czy interesuję cię coś szczególnego, żeby się przyjrzeć?

Tylko ostrzegam żeby nie kierować się moją opinią za bardzo bo jutro dopiero będę oglądał pierwszą przyczepę w życiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie chcę zakładać nowego tematu i napiszę tutaj.

Stałem się posiadaczem przyczepki Sterckeman 420CP z 2002 roku. Mam jednak pewien problem z DMC tej przyczepy. W holenderskim dowodzie wpisana jest wartość 1050 kg (pole F.2). W Polsce przy pierwszym przeglądzie diagnosta z tabliczki odczytał 950kg. Na tabliczce oprócz numeru VIN, widnieją trzy pozycje bez żadnego opisu tj. kolejno 950kg, 950kg, 100kg. Czy ktoś ma doświadczenie i jest mi w stanie powiedzieć jaka jest rzeczywista wartość DMC?

Czy jest możliwość późniejszej zmiany DMC w dowodzie? Przerabiał ktoś już coś podobnego?

100 kg to jest bardzo dużo ładowności, nie chciałbym tego stracić. Napisałem też do fabryki Sterckemana we Francji wiadomość z VINem, może będą w stanie przesłać jakieś dane techniczne.

Edytowane przez artmen201 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem bliźniaczą Caravelair, w dowodzie miała DMC 1100 kg. Pojedz na wagę, bo tamta goła przekraczała DMC. Być może w Twojej przyczepie ktoś obniżał DMC, zobacz czy tabliczka wygląda na oryginalna. Kwestia zmiany DMC jest szeroko opisywana i znajdziesz wiele wątków w tym temacie. Zacznij od sprawdzenia osi , powinna być tabliczka z dopuszczalny DMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.