Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze przyczepy


artmen201

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, filipert napisał:

Matematyka!

policz albo zobacz co napisał Jacek

 

No to już nie wiem :) bo jak widać powyżej na B zgodnie z konwencją wiedeńską max to 1234.

Edytowane przez Klimator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 minut temu, filipert napisał:

Matematyka!

policz albo zobacz co napisał Jacek

 

Holownik może uciągnąć przyczepę DMC 1300 kg, ale kierowca musi mieć B+E.

Z samą kategorią B, jaką mam, mogę ciągnąc przyczepę do DMC 1234 kg.

Dzięki za odpowiedzi. Już wszystko myślę jest jasne :) 

Teraz musze podjąć decyzje co dalej, szukać innej przyczepy albo zrobić B+E. Zmiana holownika na razie nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Klimator napisał:

No to już nie wiem :) bo jak widać powyżej na B zgodnie z konwencją wiedeńską max to 1234.

Teraz piszesz o kategorii prawa jazdy a ja się odniosłem do Twojego posta poprzedniego

 

39 minut temu, Klimator napisał:

Czyli dla @artmen201max DMC przyczepy przy tym holowniku to 1234  :)

gdzie opisywałeś zależność 1,33 :)

 

Edytowane przez filipert
dopisek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia to jedno, a możliwości auta to drugie ;) 

21 minut temu, artmen201 napisał:

Holownik może uciągnąć przyczepę DMC 1300 kg, ale kierowca musi mieć B+E.

Holownik może uciągnąć i 1650 kg, kwestia spełnienia odpowiednich warunków.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, artmen201 napisał:

Chętnie jechałbym obejrzeć tą przyczepę jak tylko aura za oknem by się poprawiła, ale jestem ze śląska i do Białogardu mam do przejechania całą Polskę. Poczekam jeszcze trochę, może pojawią się jakieś oferty bliżej, jeżeli nie to będę musiał sobie zrobić wycieczkę.

Dla wprawy i żeby mieć porównanie wybierz się do Bierunia tam masz trzech handlarzy na jednej ulicy pooglądaj sobie zobaczysz różnice. A do Pani Oli możesz napisać dostaniesz dużo zdjęć będziesz miał materiał do przemyśleń.

Edytowane przez Smolik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

O1 to MMC (nie DMC) przyczepy z hamulcem. 

Jacek, tyle już razy tłumaczyłeś, że chyba coś tu się przekręciło.

Zawsze sądziłem, ze O1 to właśnie homologowane DMC przyczepy z hamulcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sprawdza w Polsce ten przelicznik ? bo się zastanawiałem nad przyczepą 1500kg :) auto ma w dowodzie 1500kg MW, 1987kg DMC a max DMC przyczepy 1800 kg. 

kurde strasznie dużo tych tematów co trzeba sprawdzać :) 

Mowa o uprawnieniach kat. B

Edytowane przez Klimator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, filipert napisał:

obok masz komis w Białogardzie, gdzie kupiło wielu forumowiczów i jak na razie wszyscy polecają Panią Olę więc tam tez polecam zajrzeć, nie trzeba zagranicznych wycieczek

Jak u każdego sprzedawcy, należy dokładnie oglądnąć z wszystkich stron. To ze w Białogardzie nie kombinują (ukrywają wad) to nie znaczy, że wszystkie przyczepy,  są ich pozbawione i warte zakupu.
Potwierdzam, że podejście do klienta jest nienaganne.
Przy zakupie pierwszej przyczepy polecam wziąć kogoś, kto chłodnym okiem popatrzy i będzie wiedział gdzie patrzeć. @artmen201 Przed zakupem konkretnej marki poczytaj o potencjalnych wadach, aby wiedzieć co sprawdzić. 
Osobiście mogę się wypowiadać co do Hobby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Klimator napisał:

Czy ktoś sprawdza w Polsce ten przelicznik ?

Tak. Szczególnie tutaj na forum ?

Ja mam przyczepę 1800 i mogę zrobić na 2000. W DR auta mam mozliwość 2000 ale po 1,33 wychodzi niecałe 1900 wiec zostawiam.

Jak pojadę lekko przeładowany, to zapłacę mandat i przeładuję sie trochę do auta ale jak pojadę niezgodnie z papierami to zapłacę mandat i już dalej mnie nie puszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Zawsze sądziłem, ze O1 to właśnie homologowane DMC przyczepy z hamulcem.

Nie, to jest MMC przyczepy ;) I w praktyce też tak powinno być, ale u nas się utarło, że przyczepa może mieć DMC takie jak MMC w DR auta

1 godzinę temu, Klimator napisał:

Czy ktoś sprawdza w Polsce ten przelicznik ? bo się zastanawiałem nad przyczepą 1500kg :) auto ma w dowodzie 1500kg MW, 1987kg DMC a max DMC przyczepy 1800 kg. 

kurde strasznie dużo tych tematów co trzeba sprawdzać :) 

Mowa o uprawnieniach kat. B

To raptem 7 kg, aż tak ortodoksyjny bym nie był 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacek00 napisał:

To raptem 7 kg, aż tak ortodoksyjny bym nie był 

@jacek00 stąpasz po cienkim lodzie ? główny obrońca 1,33 pisze takie rzeczy? Przecież to zaraz gównoburza się rozpęta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jacek00 napisał:

To raptem 7 kg, aż tak ortodoksyjny bym nie był 

No właśnie dokładnie 6.02kg o ile dobrze pamiętam, ale przyjdzie jakiś służbista weźmie kalkulator i powie panie zabieramy dowód ? dlatego już sam nie wiem bo jednak co w papierze to w papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie niaciągał bym "papierów"...

Jeszcze jak stracisz dowód to pal licho...gorzej jak będzie kolizja/wypadek nawet nie z Twojej winy...to może być później obrócone przeciw Tobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dokładnie 6.02kg o ile dobrze pamiętam, ale przyjdzie jakiś służbista weźmie kalkulator i powie panie zabieramy dowód dlatego już sam nie wiem bo jednak co w papierze to w papierze.
To im wmówisz ,że w takim wypadku zaokrągla się w górę, bo nie ma przyczep z DMC rzędu 1492 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.