Skocz do zawartości

Statystyki sprzedaży przyczep i kamperów


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.01.2023 o 16:13, Marcin_G napisał(a):

kiedyś byłem na Camp66 i akurat zgadaliśmy się ze Szwagrem, że on też jedzie do Karpacza. Ja na kempingu, on w kwaterze. Zgadnijcie gdzie spędzał popołudnia i wieczory... Podobało mu się, ale za chiny ludowe nie dałby się namówić na wyjazd z przyczepą czy kamperem. On docenia możliwość spakowania walizki, wyjścia z domu i wejścia do hotelu w Grecji 5-6h później. Stać by go było na wynajem kampera. Ale po prostu tego nie czuje i nie poczuje.

I to jest sedno sprawy.

Już to gdzieś pisałem, jako społeczeństwo dopiero się bogacimy na tyle, że jesteśmy w stanie uprawiać karawaning, wielu z nas wyrosło w domach, gdzie rodzice musieli dwa etaty ciągnąć, aby związać koniec z końcem, czasem nie było już nie tyle kasy, co czasu na urlop pod namiotem. Na przyczepę było stać niewielu, zresztą jak i na samochód. Siłą rzeczy, nasze pokolenie nie ma zaszczepionego karawaningu.

Dzisiaj coraz więcej osób stać na tą formę wypoczynku i niektórzy w to idą, jest nas coraz więcej i coraz więcej dzieci będzie miało miłe wspomnienia z dzieciństwa, związane z przyczepą, czy kamperem i wiele z nich powróci do tej formy wypoczynku, albo naturalnie będzie kontynuować, czy wspólnie z rodzicami urlopować.

Druga sprawa to wzorce. Mamy coraz więcej kasy i chcemy zaspokajać swoje wakacyjne marzenia, jakie mamy wzorce luksusowych wakacji? TV karmi głównie hotelami i dla elity są jachty. Widzieliście film w którym spełnieniem luksusowych wakacji jest pobyt w przyczepie? Nic więc dziwnego, że jeździmy po świecie szukając zaspokojenia w allinclusive.

Uczymy się Karawamingu jako społeczeństwo i co pokolenie będzie nas przybywać, bo to niszowy cały czas sport u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

18 godzin temu, filipert napisał(a):

nasze pokolenie nie ma zaszczepionego karawaningu.

Dlatego myślę, że większość z nas wywodzi się z namiotu i widząc obok na polu przyczepę/kampera marzyła o takim "wygodnym" wypoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lbuster napisał(a):

Dlatego myślę, że większość z nas wywodzi się z namiotu i widząc obok na polu przyczepę/kampera marzyła o takim "wygodnym" wypoczynku.

Dokładnie tak podpisuje się obiema rękami patrzyłem z zazdrością i podziwiałem jak mają się fajnie … do dziś pamietam widok w Cro dwóch przyczep stojących na przeciw siebie rozłożone markizy i lampki … a w tle morze … 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dla odmiany - po informacjach z rynku niemieckiego - info ze Skandynawii.

Krótkie podsumowanie za rok 2022 - Szwecja

Cytat

Sprzedaż samochodów kempingowych wyglądała dobrze w 2022 r
Husbil.se 2023-01-03

Chociaż liczba rejestracji nowych kamperów w 2022 r. spadła w porównaniu z 2021 r., sprzedaż kamperów wyglądała dobrze. W Szwecji zarejestrowano łącznie 8 709 pojazdów do mobilnego życia, w porównaniu z ostatnimi 20 latami, rok 2022 będzie piątym rokiem pod względem sprzedaży. Pokazują to nowe dane z Krajowego Stowarzyszenia Przemysłu Przyczep kempingowych i Samochodów Kempingowych – HRF.

Sprzedaż samochodów kempingowych spadła, ale liczby z 2022 r. wyglądają dobrze w porównaniu z poprzednimi 20 latami.

Nowe rejestracje samochodów kempingowych w grudniu 2022 r. były niższe w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r., ale mimo to rok 2022 jest dobrym rokiem dla mobilnego życia. W porównaniu do wyników sprzedaży z ostatnich 20 lat rok 2022 plasuje się na piątym miejscu.

- Kemping i mobilne życie nadal cieszą się popularnością, mimo że jesienią zauważyliśmy reperkusje rosyjskiej inwazji na Ukrainę dla gospodarki, mówi Per Nilsson, prezes Krajowego Stowarzyszenia Przemysłu Samochodów Kempingowych i Samochodów Kempingowych.

W grudniu 2022 roku zarejestrowano 87 nowych domów mobilnych, w porównaniu do 141 domów mobilnych w tym samym okresie w 2021 roku. W sumie w 2022 roku dokonano rejestracji 3523 nowych domów mobilnych, a w analogicznym okresie 2021 roku zarejestrowano 5066 nowych domów mobilnych. Oznacza to, że liczba rejestracji domów mobilnych spadła o 30,46 procent w 2022 r.

- Wielu klientów czeka teraz, co widać w nowych liczbach rejestracji. W latach pandemii dodano wielu nowych klientów i wzrosło zainteresowanie mobilnym życiem. Zainteresowanie mobilnym życiem jest nadal duże, a branża z optymizmem patrzy w przyszłość, podsumowuje Per Nilsson, przewodniczący Krajowego Stowarzyszenia Przemysłu Przyczep kempingowych i Samochodów Kempingowych.

Źródło: Husbil.se

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Tofel said:

Krótkie podsumowanie za rok 2022 - Szwecja

Trochę malowanie trawy na zielono w tym artykule.  ? Tak źle w Szwecji jeszcze nie było od lat. Jest gorzej niż przed pandemią, a nawet gorzej niż w roku 2019, kiedy wprowadzono im wyższy podatek.

2016 r - 6.405
2017 r - 5.321
2018 r - 7.218
2019 r - 4.155
2020 r - 4.011
2021 r - 5.066
2022 r - 3.523

 

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zatem...

6 godzin temu, Slawka napisał(a):

Tak źle w Szwecji jeszcze nie było od lat.

warto może zerknąć w nieco szerszym ujęciu czasowym ale z podziałem na przyczepy i kampery.

1718105091_SwedenRV2002_2022.thumb.JPG.c25db14fa4df74157c3b49b59ac5bef9.JPG

źródło: https://husbilskompisar.se/nytt-i-husbilsvarlden/ett-bra-ar-for-mobilt-boende

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, Tofel said:

warto może zerknąć w nieco szerszym ujęciu czasowym ale z podziałem na przyczepy i kampery

Odniosłam się do kamperów, bo ich dotyczył Twój wpis. Z wykresu wynika, że porównywalny do 2022 roku był 2013. To bardzo dalekie sięganie wstecz. Widać też na nim, że zmienia się w Szwecji rynek karawaningowy i kampery biorą górę nad przyczepami. Ale wciąż na 10.000 mieszkańców więcej jest przyczep niż kamperów 276 v. 110 (statystyki CIVD), więc może tylko rynek się wysycił i o niczym to nie świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Opublikowano statystyki sprzedaży przyczep w okresie styczeń-marzec 2023. Co ciekawego? Generalnie widać spadek wszystkich marek, poza Knausem, który jako jedyny zanotował spory wzrost. Z innych ciekawostek to ciągły spadek sprzedaży Hobby, a przypomnę, że kiedyś mieli ponad 1/3 udziału w rynku

image.thumb.png.94f0fd345484ca8c9b1adb08d2574bf1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka w temacie przyczep pozostając - w styczniu 2023 r zarejestrowano przyczepę marki DUNI wyprodukowaną przez DUNI.PL Włodzimierz Dunikowski ?

A patrząc na ilości rejestracji wszystkich przyczep (nie tylko nowych i nie tylko zarejestrowanych w Polsce po raz pierwszy) to w I kwartale 2023 zarejestrowane więcej przyczep niż w I. kwartale 2022 r.  - 1.977 sztuk v. 1.815.

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Slawka napisał(a):

Taka ciekawostka w temacie przyczep pozostając - w styczniu 2023 r zarejestrowano przyczepę marki DUNI wyprodukowaną przez DUNI.PL Włodzimierz Dunikowski ?

Masz może jakieś zdjęcia tej przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Masz może jakieś zdjęcia tej przyczepy?

W necie można poszukać coś takiego ale czy to aktualne i dotyczy właśnie tego nie wiem:

I jeszcze mieli w ofercie "przyczepę do własnej aranżacji" : https://archiwum.allegro.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-duni-one-i11425069312.html

 

151700108_3706941512721988_3851279804045859344_n.jpg

152486287_3706941299388676_5651337039906511346_n.jpg

152550678_3706941212722018_1556904602911116462_n.jpg

152619836_3706941419388664_8231702500112568967_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kleo77 napisał(a):

ale czy to aktualne i dotyczy właśnie tego nie wiem:

Symbol się zgadza z danymi z CEPiKu Duni One D11. Tylko masa własna jest inna. - 580 kg. Więc pewnie zabudowana wewnątrz.

Zapowiedż produkcji była w 2021 roku https://www.facebook.com/DuniCaravaning/posts/pfbid025hBBGysYyFsfwuJRQ8KpfN6MJVJWyzsmL3LKYMjEFXt2HKSnyR9T9yGWvKCu5XCdl

Ciekawe czy powstało więcej. 

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.