Skocz do zawartości

Nocne ładowanie akumulatorów bez 230V


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Paweł7 napisał:

Jakieś wnioski po sezonowe? Zdało egzamin?
 

Jest na razie podstawowa instalacja 12V z panelem 150W i z uwagi na urlop spędzony w CRO nie było czasu potestować. Tylko kilka nocy jak na razie w tym roku spędziliśmy na dziko, nawet przetwornicy nie kupiłem. 

Test w zasadzie był jeden, spaliśmy na parkingu, czyli wieczór, i cały ranek do południa w deszczu z załączonym trumaventem x2 w zasadzie z ułamkowym ładowaniem dochodzącym do 2A. Po południu zwiedzanie i raczej pochmurno wiec przez cały dzień  doładowanie 120Wh a zużycie dobowe 290Wh ale nic to bo wieczorem  miał być kemping z 230V. Jakież zdziwienie, kiedy się okazało, że wieczorem na kempingu zostało dla nas miejsce na uboczu bez prądu a tu ziąb i znów trumavent 2x,  zaczęliśmy sięgać poniżej 12V. Następnego dnia słońce przebijające przez chmury w 2 godziny dobiło 140Wh a dalej już znalazła się parcela z 230V.

Problemem okazało się, że na ten parking zajechaliśmy po całodziennym zwiedzaniu i następnego dnia brakowało prądu w wózku. Poszliśmy na obiad i w restauracji skorzystaliśmy z 230V a na kempingu gdzie nie było przyłącza, zostawiliśmy wózek w recepcji na nocne ładowanie. Tak, że bardzo sie przyda ładowarka 12/24 aby nie tylko w przyczepie ale podczas jazdy móc doładowywać wózek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie to w Victornie mi się podoba, że można mniej więcej kontrolować zużycie i doładowanie akumulatora. Ja z premedytacją odłączyłem ładowanie akumulatora części mieszkalnej przez alternator w czasie jazdy. I przez dwa tygodnie tylko to co było w aku + to co dostarczył solar. Urlop skończyłem w zeszłą niedziele, wiemy jaka była pogoda. TV ładnych kilka godzin dziennie, ogrzewanie z nadmuchem do łazienki, światło, ładowanie telefonów... I tylko raz mi spadło, według aplikacji, do 11,97V i ten spadek spowodowała pompka ( u mnie układ ciśnieniowy, pompka swoje potrzebuje by nabić ciśnienia ).

To może na teraz tak na szybko jakaś mała przetwornica z 12V na 230V i ładowarka pod nią w czasie przemieszczania się. Nie pamiętam jakiej mocy miałeś te ładowarki ale coś mi świta że nie przekraczały kilkuset wat.

https://allegro.pl/oferta/przetwornica-napiecia-samochodowa-12-24-230v-duo-11135577327
https://allegro.pl/oferta/przetwornica-12v-230v-samochodowa-napiecia-500w-5859562744
 

Jedno spanie na dziko więcej i przetwornica się zwróci ;)  Tylko te wtyczki "zapalniczkowe" trzeba by jakoś lepiej rozwiązać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Paweł7 napisał:

może na teraz tak na szybko jakaś mała przetwornica z 12V na 230V i ładowarka pod nią w czasie przemieszczania się

Dokładnie to najszybsza drogą do potrzebnego efektu, jednak zafiksowałem się na przetwornicę Azo z sinusem i eco mode i ciągle p8lniejsze wydatki. Może jednak skuszę się na tą prostszą, bo za 100 to mi się nie będzie chciało przekładać sprzętu między przyczepą a autem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.