Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, jacek00 napisał:

Zgadza się, w Sudwindzie 580 jest zwykła kanapa, za to fajne jest łózko małżeńskie odddzielone ścianką od reszty z fajnymi schowkami w zagłówkach. Minusem mały blat roboczy przy takiej wielkości no i ta kanapa zamiast podkowy. Nie wiem jak dokładnie wychodzi cenowo 580QS w porównaniu do Adory ale chyba Adora będzie lepiej wyposażona w standardzie - podłączenie do aku, panel sterowania przyczepą - tego chyba w Knausie w standardzie nie ma. Alde akurat możesz wziąć zarówno w Sudwindzie jak i w Adorze

Ta ścianka ma też sporo minusów, ciężko przejść przez druga osobę np. do toalety. Do tego instalacja TV jest za tą ŚCIANKA. Sport ma na odwrót zlewozmywak i nie obudowany prysznic... Swoją drogą prysznic można zabudować za 1000e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja chyba zrobię sobie rok przerwy i zobaczę jak wygląda sytuacja na rynku. Aktualnie bardzo ciężko trafić używkę z alde a jeśli już to cena jak nowej. Dodatkowo Adria w nowym roku modelowym zmieniła wzornictwo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, infer napisał:

Ja chyba zrobię sobie rok przerwy i zobaczę jak wygląda sytuacja na rynku. Aktualnie bardzo ciężko trafić używkę z alde a jeśli już to cena jak nowej. Dodatkowo Adria w nowym roku modelowym zmieniła wzornictwo

No jak celujesz w używkę to będzie jeszcze trudniej. Wątpie aby po roku ktoś sprzedawał niemal nową przyczepę jeszcze z konkretnym wyposażeniem. Trafienie takiego modelu może graniczyć z cudem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w nówke to też gorzej bo srednio 8 % ida przyczepy do góry zresztą jak wszystko;) nie ma co liczyć że bedzie taniej bo nie będzie. Tak jak z budową domu. 3 lata temu budowałem dom a teraz kosztował by mnie 30% więcej. Mam porównanie bo brat buduje teraz dom 70m mniejszy a za wszystko płaci drożej. Zanim rynek przyczep się nasyci to potrwa lata. Szukałem przyczepy jakieś 8 miesięcy i wiem że nie ma okazji;) 3 lata temu moj ojciec kupil knausa 580qs za 82 tys a teraz to koszt okolo 102 tys;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w nówke to też gorzej bo srednio 8 % ida przyczepy do góry zresztą jak wszystko;) nie ma co liczyć że bedzie taniej bo nie będzie. Tak jak z budową domu. 3 lata temu budowałem dom a teraz kosztował by mnie 30% więcej. Mam porównanie bo brat buduje teraz dom 70m mniejszy a za wszystko płaci drożej. Zanim rynek przyczep się nasyci to potrwa lata. Szukałem przyczepy jakieś 8 miesięcy i wiem że nie ma okazji;) 3 lata temu moj ojciec kupil knausa 580qs za 82 tys a teraz to koszt okolo 102 tys;)
Zgadza się. Mój obecny model od 2016 roku (kiedy zamawiałem) do dziś zdrożał o około 30%...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jacek00 napisał:

Sudwind to nie jest wersja jubileuszowa

Z tą wersją jubileuszową to trochę ściema bo zawiera dokładnie to co dotychczas zawierała wersja Sudwind Silver Selection ;) Ot, taki marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bw81 napisał:
Z tą wersją jubileuszową to trochę ściema bo zawiera dokładnie to co dotychczas zawierała wersja Sudwind Silver Selection  Ot, taki marketing.

Nie ważne. Istotne że dostajemy coś w cenie zwykłej przyczepy. Ta z linka wygląda na zwykłego Sudwinda a nie wersję specjalną

2 godziny temu, bw81 napisał:
był do 2018  po liftingu (2019) Sport dostał pakiet Silver Selection. 

No własnie. Sudwind ostatnio nie miał wersji specjalnej a jedynie zwykłą. Czyli zarówno model na 2019 jak i 2020 był zwykły. Dopiero 2021 jest jubileuszowym. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

No własnie. Sudwind ostatnio nie miał wersji specjalnej a jedynie zwykłą.

Nie miał bo polityka Knausa jest taka: "nowy model" przez pierwszy rok sprzedaje bez dodatków. W 2 roku zazwyczaj wchodzi wersja jubileuszowa. Od 3 roku zaczyna się pakiet SS lub jak jest oklepany marketingowo to nazywa go inaczej. Schemat działania ten sam. I nie ma to znaczenia - ważne, że kupujący jest zadowolony. Ja lubię wersje jubileuszowe czy to przyczep czy samochodów ( tu akurat przodują amerykanie ). BTW oglądałem 60 YE - fajne kolory  tapicerek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.