Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na ofertę założenia kabiny z Procampu. W zeszłym roku koszt wynosił 1000e
Chcesz montować kabinę? 1000 eu to sporo. To miałby montować procamp? Bo w cenniku dodatków do Sporta nie ma opcji kabiny chyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak jak mówiłem, pierwotnie zainteresowany byłem Sudwindem, głównie z uwagi na kabinę.Niestety waga zweryfikowała moje plany. Kupując założyłem ze na 100% będę montował kabinę. Planowałem na jesień, bo przed wakacjami nie było czasu i materiałów (nawet koło zapasowe mam że ściągnięte ze stojącej na placu przyczepy bo fabryka nie zdołała przyslac ). Po sezonie okazało się że dentka z zaslonka dają radę. Muszę zrobić trochę rzeczy w Procampie, więc czekam na wycenę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, pierwotnie zainteresowany byłem Sudwindem, głównie z uwagi na kabinę.Niestety waga zweryfikowała moje plany. Kupując założyłem ze na 100% będę montował kabinę. Planowałem na jesień, bo przed wakacjami nie było czasu i materiałów (nawet koło zapasowe mam że ściągnięte ze stojącej na placu przyczepy bo fabryka nie zdołała przyslac ). Po sezonie okazało się że dentka z zaslonka dają radę. Muszę zrobić trochę rzeczy w Procampie, więc czekam na wycenę.. 
No ciekawe jak to się fizycznie miałoby odbyć, w sensie taki montaż całej kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał:

No ciekawe jak to się fizycznie miałoby odbyć, w sensie taki montaż całej kabiny.

Ponoć wstawiają w całości ścianę i drzwiczki Dometica (swoją drogą widziałem te drzwiczki.... nie daje im długiego zycia:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja myślałem, że to się odbywa w fabryce Knausa. Cena na to wskazywała.

No ale też wiem że procamp ma jakieś absurdalne ceny dodatków jak chociażby 680 eu za akumulator z montażem więc i ten 1000 eu mnie nie dziwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, w79 napisał:

Byłem pełen obaw, al muszę przyznać że się sprawdza:) Nie ma najmniejszego problemu z przyklejaniem, bardziej ibawiam się o przemakalność szmaty w kierunku ścianek 

Potwierdzam. Mi też się sprawdza. Wiadomo że drzwi lepsze...do 500KD można drzwi podobno dorobić...ale mi to jakoś nie przeszkadza i nie zgłębiam tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jacek00 napisał:

No ja myślałem, że to się odbywa w fabryce Knausa. Cena na to wskazywała.

No ale też wiem że procamp ma jakieś absurdalne ceny dodatków jak chociażby 680 eu za akumulator z montażem więc i ten 1000 eu mnie nie dziwi emoji6.png

Ceny mają takie, jak oryginały w Knausie i też rozliczają w euro. Materiały, jak materiały, ale ta baza serwisowa... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@jacek00 gratki.

 

Sam stoję przed podobnym wyborem. Dethleffs sprzedany na kempingu, na pełnym spontanie tego lata.

 

580QS pasuje mi chyba najbardziej, natomiast z tego co widzę wersja sport ma fajna podkowę, natomiast Sudwind ma kanapę tylko po dwóch stronach.

 

Rozważam tez 573PT . Sprawa się kompiluje ponieważ naplailem się na ALDE...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, infer napisał:

@jacek00 gratki.

Sam stoję przed podobnym wyborem. Dethleffs sprzedany na kempingu, na pełnym spontanie tego lata.

580QS pasuje mi chyba najbardziej, natomiast z tego co widzę wersja sport ma fajna podkowę, natomiast Sudwind ma kanapę tylko po dwóch stronach.

Rozważam tez 573PK . Sprawa się kompiluje ponieważ naplailem się na ALDE...

Zgadza się, w Sudwindzie 580 jest zwykła kanapa, za to fajne jest łózko małżeńskie odddzielone ścianką od reszty z fajnymi schowkami w zagłówkach. Minusem mały blat roboczy przy takiej wielkości no i ta kanapa zamiast podkowy. Nie wiem jak dokładnie wychodzi cenowo 580QS w porównaniu do Adory ale chyba Adora będzie lepiej wyposażona w standardzie - podłączenie do aku, panel sterowania przyczepą, okno panoramiczne - tego chyba w Knausie w standardzie nie ma. Alde akurat możesz wziąć zarówno w Sudwindzie jak i w Adorze. W Knausie za to zdecydowanie lepsza łazienka - fajniej zaaranżowana.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.