Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, golob napisał:

Do czego służy ten pręt przy suficie? Suszarka?

To jest chyba uchwyt na ręcznik

Jak co to mam trochę więcej fotek z targów :)

 

IMG_20200909_132032.thumb.jpg.5de556ceb53d31770a35b0897a65e657.jpgIMG_20200909_132035.thumb.jpg.4cae1f8224697adc78246184f3959710.jpgIMG_20200909_132336.thumb.jpg.e10813eebe63cc8186285dddbe1da1d7.jpgIMG_20200909_132532.thumb.jpg.3497b02c4923f172acd71227d264d066.jpgIMG_20200909_140547.thumb.jpg.793db180683eeadee91429c132dfd4c1.jpgIMG_20200909_140612.thumb.jpg.7b5b79cd05b43b01ff1ab7b626e15dc4.jpg

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

11 godzin temu, Voku napisał:

PS. A tak żartując to już wiemy jaka przyczepą będzie najlepszą i najczęściej  polecaną w 2021r na forum :D 

Koniec ery Adrii na forum :) ?

Jacku super przyczepa! Co id powinien spowodować wzrost układów z wydzieloną kabiną prysznicową. Widać że te układy cieszą się teraz największym wzięciem. 

Rozumiem że 1500 kg ograniczało i z tego powodu tylko Knaus i Adria? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci mogę doradzić, tylko nie wiem jak z gwarancją, to pod tymi siedziskami zrób sobie szuflady, bo ciągłe podnoszenie kanapy to tak se, a tam jest fajne miejsce na ciężkie rzeczy soki, wodę itp. Dużo nie kosztowało bo jedyne 300zł a bardzo ułatwia życie.

 

20201009_175438.jpg

20201009_175454.jpg

20201009_175505.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to grubo, na samą nazwę Sudwind elektryzują mi się włosy :) Myślałem że jesteś tak przywiązany do Adrianny, że nie prędko się z nią rozwiedziesz ?

A swoją drogą ciekaw jestem ile za taką niezbyt leciwą "budżetówkę" można wziàć ? Myślałeś o tym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Jacku. Bardzo dobry wybór. Piękna przyczepa, świetne wyposażenie. Z minusów tylko niskie dmc i mała kaseta wc, ale to teraz standard. 

Sam w tej chwili kupując nową budkę kierowałbym się do Knausa czy Fendta.  Głównie dla odmiany. Na szczęście mi to nie grozi.

Budka wiele na wartości nie straciła. Moja 2016r z doposażeniem może w każdej chwili pojawić się w ogłoszeniach za 70K. Za tydzień mija mi pół roku od wykupu....

A może się okazać, że jeszcze rok ją podtrzymam aby była na zapas podczas poszukiwań nowszego kampera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał:

Koniec ery Adrii na forum :) ?

Z pewnością nie ? ktos na pewno przejmie pałeczkę wychwalania Adrii :D aczkolwiek jak @jacek00 zacznie wychwalać Knausa, to może być trudno go przegadać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to grubo, na samą nazwę Sudwind elektryzują mi się włosy  Myślałem że jesteś tak przywiązany do Adrianny, że nie prędko się z nią rozwiedziesz
A swoją drogą ciekaw jestem ile za taką niezbyt leciwą "budżetówkę" można wziàć ? Myślałeś o tym? 
Mam to szczęście że nowe budy poszły ostro w górę, przez co używane też. No i moja przyczepa jest dość dobrze wyposażona, więc o cenę sprzedaży się nie obawiam.

Takie jak moja, używane ale w zasadzie gole na mobile.de chodzą po około 70k złotych.
Koniec ery Adrii na forum ?
Jacku super przyczepa! Co id powinien spowodować wzrost układów z wydzieloną kabiną prysznicową. Widać że te układy cieszą się teraz największym wzięciem. 
Rozumiem że 1500 kg ograniczało i z tego powodu tylko Knaus i Adria? 
Żaden koniec ery Adrii Chyba że w moim posiadaniu na jakich czas przynajmniej. Ale sama Adria jest i będzie jedną z moich ulubionych marek i tu się niewiele zmieni.

Co do ograniczenia to tak i nie. Nie chciałem przekraczać 1500 kg. To raczej brak prysznica u większości producentów był większym ograniczeniem. Na początku jeszcze brałem pod uwagę Sterckeman Evolution 496PE, ale po obejrzeniu na targach oferty Sterckemana i Caravelaira Ci producenci odpadli całkowicie ze względu na wykończenie wnętrza - zupełnie nie moja bajka.
Co ci mogę doradzić, tylko nie wiem jak z gwarancją, to pod tymi siedziskami zrób sobie szuflady, bo ciągłe podnoszenie kanapy to tak se, a tam jest fajne miejsce na ciężkie rzeczy soki, wodę itp. Dużo nie kosztowało bo jedyne 300zł a bardzo ułatwia życie.
 
20201009_175438.thumb.jpg.5e943ba854bb4a0293e3ab478f217259.jpg
20201009_175454.thumb.jpg.d985c38621e315b1b71b45c599d82185.jpg
20201009_175505.thumb.jpg.cd9416e5b341afeff45b19ad1036e0d6.jpg
Faktycznie minus, że tam jest dostęp tylko przez podnoszenie poduchy. W obecnej Adrii mam tam wygodne schowki dostępne z zewnątrz pod dwoma siedziskami a prócz tego jeszcze zbiornik na wodę, aku itp.Plus u Knausa ze wygodnie się podnosi całe siedzisko i jest dostęp do środka.

Pod jednym siedziskiem na pewno będzie Aku, i instalacją movera itp
Z pewnością nie  ktos na pewno przejmie pałeczkę wychwalania Adrii  aczkolwiek jak [mention=19021]jacek00[/mention] zacznie wychwalać Knausa, to może być trudno go przegadać 
Ej ale nie chwaliłem Adrii bez powodu Nie mam w zwyczaju zaklinać rzeczywistości.

Nadal uważam, że Adria ma jeden z lepszych stosunków jakość do ceny. Gdyby była dostępna Altea 552PK to kto wie czy jednak jej bym nie brał Chociaż Knaus mi się wizualnie naprawdę bardzo podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



"I ty Brutusie przeciwko Adrii" 


W życiu 8 sezonów spędzonych w Adriach się nie da zapomnieć

Gdyby tylko nowe Adory były ciut lżejsze i miały podobny układ do tego Knausa...


Jacku- wielkie gratki!!! Pochwal się zestawem kiedy już będzie podpięta pod Twój holownik 


Oczywiście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, peja76 napisał:

Jak dla mnie to te drzwi nie powinny być w tym miejscu, a dlatego że jak dzieci będą spały to wchodząc i wychodząc nie dość że będzie hałas to jeszcze zimne powietrze na nie  pójdzie.

generalnie jak miałem zmieniać budę w zeszłym roku to właśnie zastanawiałem się nad zakupem SPORTA 500KD lub SUDWINDA 500QDK i jak dla mnie właśnie główną ich wadą było wejście bezpośrednio na łóżko małżeńskie. Nasze dzieci od małego wychowane w warunkach polowych więc hałas im nie przeszkadza a że wstają wcześniej od nas i 100 razy na godzinę wchodzą i wychodzą  to wolę mieć drzwi przy ich łóżku, tak mieliśmy w naszym SPORCIE 500QDK i sprawdzało się bez zastrzeżeń .

Ale wiadomo co kto lubi ;)

15 godzin temu, vrs napisał:

Ty masz kampera wiec się nie odzywaj ;)

ale nie wykluczam jeszcze dokupienia budy do kolekcji więc mam prawo głosu  :-]

14 godzin temu, golob napisał:

Do czego służy ten pręt przy suficie? Suszarka?

myślę że tak. u nas w kabinie prysznicowej też jest taki pałąk, używamy go do suszenia ręczników po kąpieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, golob napisał:

image;s=1080x720

Te duże drzwi są seryjne w 500 QDK czy to jakas opcja dodatkowa?

W serii nie ma w ogóle drzwi serwisowych z tyłu. Małe (te co na filmiku powyżej) kosztują 256 eu brutto, a te wielkie 417 eu burtto. Nie chciałem tych wielkich. 

16 godzin temu, vrs napisał:

Dobrze ze masz odbiór w nowym roku bo się nauczą do tego czasu już ten model robić. 

Nie jest chyba tak źle, bo model QDK robią chyba od roku, więc jest szansa że już potrafią ;) 

26 minut temu, Suzu4x4 napisał:

generalnie jak miałem zmieniać budę w zeszłym roku to właśnie zastanawiałem się nad zakupem SPORTA 500KD lub SUDWINDA 500QDK i jak dla mnie właśnie główną ich wadą było wejście bezpośrednio na łóżko małżeńskie. Nasze dzieci od małego wychowane w warunkach polowych więc hałas im nie przeszkadza a że wstają wcześniej od nas i 100 razy na godzinę wchodzą i wychodzą  to wolę mieć drzwi przy ich łóżku, tak mieliśmy w naszym SPORCIE 500QDK i sprawdzało się bez zastrzeżeń .

Zgadzam się co do układu. Ten z Buernstera jest fajniejszy. Też wolałbym łóżko z tyłu (żona także), no ale niestety większość przyczep z prysznicem ma właśnie taki układ jak QDK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.