Skocz do zawartości

Idzie nowe - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y ;)


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 893
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mi także udało się po przejściach odebrać Knausa z ProCamp. Aczkolwiek ten przedrostek Pro trochę na wyrost... opiszę swoje przygody ale jeszcze nie teraz... Mam pytanie. Orientujecie sie jak jest z przeglądem/sprawdzeniem szczelności instalacji gazowej? Nie dostałem wlepki ani żółtego certyfikatu czy jak to się tam zwie jak było u Was. W Procampie oczywiście nie potrafili mi udzielić rzetelnej odpowiedzi...

 

fbf41e74c3de4984670a974185358d66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, gekoniasty napisał:

Mi także udało się po przejściach odebrać Knausa z ProCamp. Aczkolwiek ten przedrostek Pro trochę na wyrost... opiszę swoje przygody ale jeszcze nie teraz... Mam pytanie. Orientujecie sie jak jest z przeglądem/sprawdzeniem szczelności instalacji gazowej? Nie dostałem wlepki ani żółtego certyfikatu czy jak to się tam zwie emoji6.png jak było u Was. W Procampie oczywiście nie potrafili mi udzielić rzetelnej odpowiedzi...

 

fbf41e74c3de4984670a974185358d66.jpg

Witamy w rodzinie Knausów. Każdy z nas miał jakieś mniejsze lub większe przygody z PRO...Ale najważniejsze czy finalnie jesteśmy zadowoleni z produktu...My tak:). Do zobaczenia gdzieś w terenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w rodzinie Knausów. Każdy z nas miał jakieś mniejsze lub większe przygody z PRO...Ale najważniejsze czy finalnie jesteśmy zadowoleni z produktu...My tak:). Do zobaczenia gdzieś w terenie:)
Ja zamieniłem ze sporta na sudwinda ale również witam parę poprawek trzeba poczynić po fabryce ale pierwszym tygodniu zadowolenie jest teraz tylko się zastanawiam co z tym gazem.
Kojarzycie może czy ktoś szyję na wymiar osłony na koło? Mam fartuch i ju, w sporcie się bujałem z tą oslona na koło, ale teraz stwierdziłem, że trzeba zrobić tak jak ma być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gekoniasty napisał:

Ja zamieniłem ze sporta na sudwinda ale również witam emoji3.png parę poprawek trzeba poczynić po fabryce ale pierwszym tygodniu zadowolenie jest emoji3.png teraz tylko się zastanawiam co z tym gazem.
Kojarzycie może czy ktoś szyję na wymiar osłony na koło? Mam fartuch i ju, w sporcie się bujałem z tą oslona na koło, ale teraz stwierdziłem, że trzeba zrobić tak jak ma być emoji3.png

No poprawki to konieczność. Właśnie zakończyłem jedną z nich (wzmocnienie środkowego łóżka). Jeszcze mam zawias przedniego schowka do naprawy (połamany). Chyba skończy się wyminą całej ramki bo klejenie nic nie daje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gekoniasty napisał:

U mnie łóżko małżeńskie trzeszczy, bo im sie nie chciało odsunąć stelaża od ramy i teraz przy przewróceniu się na drugi bok wszystko trzeszczy emoji6.png

To nie Automotive. Nawet jak kupujesz nową budę i myślisz że masz spokój to się mylisz. Buda  z automatu staje się twoim Hobby. Zawsze jest coś do zrobienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, gekoniasty napisał:

Ja zamieniłem ze sporta na sudwinda ale również witam emoji3.png parę poprawek trzeba poczynić po fabryce ale pierwszym tygodniu zadowolenie jest emoji3.png teraz tylko się zastanawiam co z tym gazem.
Kojarzycie może czy ktoś szyję na wymiar osłony na koło? Mam fartuch i ju, w sporcie się bujałem z tą oslona na koło, ale teraz stwierdziłem, że trzeba zrobić tak jak ma być emoji3.png

Szycie mija się z celem. Możesz zakupić gotowce. Dostosowane do rozmiaru kół.  Dobry materiał , punkty mocowania itp.

W niemieckich sklepach leży tego do groma. U nas trochę słabo ale popytaj o pokrowce na koła. 

Koszt 8-9 ojro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szycie mija się z celem. Możesz zakupić gotowce. Dostosowane do rozmiaru kół.  Dobry materiał , punkty mocowania itp.
W niemieckich sklepach leży tego do groma. U nas trochę słabo ale popytaj o pokrowce na koła. 
Koszt 8-9 ojro.
Właśnie szukałem w niemieckich sklepach i lipa jest, albo nie umiem szukać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gekoniasty napisał:

Nie dostałem wlepki ani żółtego certyfikatu czy jak to się tam zwie emoji6.png jak było u Was

Nie dostałeś, bo i oni nie mają na to papierów. Musisz szukać gdzieś w swoim regionie - może jest jakiś serwis, który to ogarnia.
Budka ładna, niechaj służy ?
W temacie fartucha może akurat ten podejdzie?
Ewentualnie Obelink, ale nie wiem jak z przesyłką.

Tutaj szyją na miarę różne fartuchy.

 

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałeś, bo i oni nie mają na to papierów. Musisz szukać gdzieś w swoim regionie - może jest jakiś serwis, który to ogarnia.
Budka ładna, niechaj służy 
W temacie fartucha może akurat ten podejdzie?
 
Dzięki, muszę zmierzyć. Znalazłem we frankana.de tylko nie wiem ile wysyłka.
A co do przeglądu gazu nie ma tak, że jak nowa przyczepa to ma to jakby z automatu? Pytanie może z czapy ale poprzednią przyczepę miałem używaną i zrobiłem sam. Teraz myślałem, że jak kupię nową to będzie to zrobione. Chyba naiwny jestem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością fabryka to sprawdza po montażu, niemniej potem już trzeba sobie radzić samemu. Chyba warto, bo instalacja potrafi być też po partyzancku ułożona.
Ostatnio z uwagi na próbę montażu kosza na koło zapasowe musiałem u siebie popuścić przewód gazowy od piecyka. Mało mi oka nie wydłubał tak był naprężony i osadzony w gnieździe na siłę, aby tylko złapać gwint i dokręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglad gazowy robia przy przegladzid gwarancyjnymi. Na poludniu Polski, w Bieruniu, robia slawetny przrglad TUV... Pierwszy ok 300 pln, kazdy nastepny jakies 200.
W Bieruniu robiłem właśnie w poprzedniej przyczepie i zastanawiam się czy przed wyjazdem do Francji robić czy nie ma konieczności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.