Skocz do zawartości

Adria Aviva 472 PK konfiguracja


Ciapek99

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

5 minut temu, Mandrol napisał:

Moja Adora ma elektryczne...

@vrs To nawet nie wiedziałem.

@Mandrol jak u Ciebie to jest rozwiązane? Masz jakiś włącznik, panel sterowania? Maty są w podłodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mandrol napisał:

Pstryczek elektryczek- naciskasz i grzeje?

Ale jest regulacja temperatury czy nie? Maty rozumiem są wbudowane i ich nie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2020 o 23:53, jacek00 napisał:

 

 

 

 

 

Taki zbiornik jest dodawany:

https://goliat.com.pl/zbiornik-na-kolkach-do-wody-brudnej-fiamma-roll-ta,3,5238,3501

 

Jak widzisz kupić się go da o ponad 100 zł taniej.

 

 

 

Chodzi o markizę workową. Masz do wyboru Fiamma Caracanstore (tańsza i lżejsza) i Thule Omnistor 1200. Do Fiammy są łatwo dostępne części zamienne za grosze

 

 

 

Jaki mover dokładnie? Z Aku? Z ładowarką?

 

 

 

Info zarówno z Elcampu jak i z Cargo. Adria nie przyjmuje już zamówień na 2021 rok. Można natomiast wybierać spośród modeli zamówionych przez Cargo czy Elcamp. Pewnie zamówili kilka sztuk Avivy 472, które można jeszcze skonfigurować.

 

 

Zbiornik faktycznie. Masz rację. Co do markizyt to nie wiem czy Cargo (bo to nie tajemnica że z nimi mam kontakt) mają w zanadrzu Fiamme. Zapytam.
Mover 4900 kosztuje manualny. 5900 automat. Aku w przyczepiue dodatkowo trzeba. Tyle wiem Jacku.
Słusznie zwróciłeś mi uwagę na aku. Jego można samemu dołożyć. Czy jakieś specjalne są zalecane do przyczep?
Wiem, że jest jakaś seria do łodzi i przyczep.

Najnowsze info z Cargo... w poniedziałek można wysyłać konfiguracje do fabryki i zamawiać na najbliższy sezon.
Jak klepne, a czy klepne zobaczymy to się okaże jaka będzie zwrotka od Adrii.
Jeżeli będzie jakiś problem albo kwota wyjdzie kosmiczna poczekam z zakupem i być może skończę na używanej. Nic na siłę.

P.S.
Wielkie dzięki za Twoje uwagi i ogromną wiedzę o Adrii! Doceniam i dzięki.
Innym oczywiście również.
Zakup przyczepy obojętnie jakiej to taka sprawa że głowa boli i wiele dylematów zwłaszcza jak to pierwsza przyczepa.

 

Edytowane przez CiapekTor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CiapekTor napisał:

Zbiornik faktycznie. Masz rację. Co do markizyt to nie wiem czy Cargo (bo to nie tajemnica że z nimi mam kontakt) mają w zanadrzu Fiamme. Zapytam.
Mover 4900 kosztuje manualny. 5900 automat.

5900 to jest cena netto za automat P1 + aku 100 Ah - przynajmniej ja taką cenę dostałem ;) 

4 godziny temu, CiapekTor napisał:

Słusznie zwróciłeś mi uwagę na aku. Jego można samemu dołożyć. Czy jakieś specjalne są zalecane do przyczep?

Można samemu. Jak masz preinstalacje pod aku to wtedy jest to bułka z masłem. Po prostu wkładasz aku do boksa i podłączasz kable i finito. Osobna kwestia to ładowarka do aku. 

4 godziny temu, CiapekTor napisał:

Najnowsze info z Cargo... w poniedziałek można wysyłać konfiguracje do fabryki i zamawiać na najbliższy sezon.

Wiem. Bo też mam czas do poniedziałku aby się zdecydować czy biorę przyczepę czy nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

... Wiem, bo też mam czas do poniedziałku aby się zdecydować czy biorę przyczepę czy nie. 

To decydujcie się, decydujcie! Razem będziemy odbierać, to się spot zrobi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2020 o 00:01, CiapekTor napisał:

A o tym zapomniałem :D Przecież to musi być zasilane prądowo a nie gazowo :) Solar planuje. Aku to pociągnie czy musi być "normalne" napięcie z sieci?

nie zapomniałeś  - wymieniłeś go, moje pytajniki raczej dotyczyły sugestii że trzeba pomyśleć /policzyć moc solara i pojemność akumulatora tak aby zapewnić pokrycie zapotrzebowania na energie -  ja osobiście jestem raczej przeciwnikiem 230v w pojazdach kempingowych

W dniu 14.10.2020 o 01:06, CiapekTor napisał:

-Solar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro się okaże bo faktycznie są jakieś jaja z fabryką :)

Jeszcze 2 pytanka.
Czy ta ładowarka o którą pytałęm to jest jakaś magiczna specjalna? To zwykły prostownik?


Jacek pisał, że nie warto brać drzwi z oknem.
Faktycznie światła to daje tyle co nic i nie jest to warte tej ceny?

O Mover się dowiem. Manual chyba 4900 a automat 5900.

Edytowane przez CiapekTor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

42 minuty temu, CiapekTor napisał:
Jutro się okaże bo faktycznie są jakieś jaja z fabryką

Co masz na myśli?

Cytat

Jeszcze 2 pytanka.

Czy ta ładowarka o którą pytałęm to jest jakaś magiczna specjalna? To zwykły prostownik?

Pewnie jakiś inteligentniejszy prostownik

Cytat

Jacek pisał, że nie warto brać drzwi z oknem.

Faktycznie światła to daje tyle co nic i nie jest to warte tej ceny?

Jeśli nie musisz oszczędzac to weź. Przede wszystkim masz lepszą klamkę zewnetrzną, taką do ciągnięcia a nie przekręcania. Drzwi są też estetyczniejsze i masz to okno. Producentem jest tak samo Hartal. W Hobby możesz zobaczyć jak one wyglądają, albo w Adorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, CiapekTor napisał:


Jacek pisał, że nie warto brać drzwi z oknem.
Faktycznie światła to daje tyle co nic i nie jest to warte tej ceny?
 

Jak nie ma dużej dopłaty to ja bym brał drzwi z oknem, w poprzedniej przyczepie nie miałem a teraz mam i jest wygodniej. To jak byś miał wizjer w drzwiach domowych:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał:

Jak nie ma dużej dopłaty to ja bym brał drzwi z oknem, w poprzedniej przyczepie nie miałem a teraz mam i jest wygodniej. To jak byś miał wizjer w drzwiach domowych:D

ok 1000 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.