Skocz do zawartości

Adria Aviva 472 PK konfiguracja


Ciapek99

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w moim temacie, w którym proszę Was o spojrzenie "na to wszystko" z Waszej perspektywy. Doradźcie, a może odradźcie itd. Chętnie skorzystam z Waszej wiedzy i doświadczenia.

Konfiguruje nową Adrię Aviva 472PK https://pl.adria-mobil.com/przyczepy/aviva/472-pk

Zakup z myślą o użytkowaniu przez 2+2 ew. 3 dzieci lub tylko w 2 osoby.
Zależy mi również na "długoweekendowych" wypadach również na dziko.
Skonfigurowałem sobie przyczepę z takim oto wyposażeniem i doposażeniem. Czekam na ostateczną wycenę dealera. Szacuje kwotę na ok. 100 000 zł.

Jeżeli komuś nie chcę się czytać całej listy wyposażenia (za co jednak będę bardzo wdzięczny aby się do tego odnieść) to zadam kilka pytań które budzą moje wątpliwości, ale głównie wynikają zapewne z niewiedzy.

1. Czy podgrzewana podłoga to opcja warta uwagi mimo rozprowadzania ciepła po całej przyczepie?
2. Jest taka opcja wyposażenia jak: MN0403  PREINSTALACJA POD ŁADOWARKĘ, POJEMNIK NA AKUMULATOR.
Czy do tego musi być dokupiona ładowarka? MN0409?
3. Jeżeli ktoś zna Avive to wie o boxach w bakiście. Mamy do wyboru box na jedną lub dwie butle gazowe. To taka sama cena. Nie planuje wielotygodniowych wojaży, ale mam tutaj dylemat czy warto "na wszelki" wybrać box na 2 butle.
4. Czy pozostałe boxy na graty w bakiście Adria daje w cenie? To standard? Nie widzę w cenniku takiej opcji.
5. Aviva ma już kilka dobrych lat. Czy lada chwila nie pojawi się nowa wersja albo mocno po liftingu jak np. nowa Adora? Jak już się ładować w nową to skoro nowa wersja za rogiem to może warto poczekać?
6. Ile taka przyczepa może mieć masy własnej z takim wyposażeniem a ile warto aby miała DMC? Max  może mieć 1350 kg DMC.|
7. Jak nie Adria to co w takim układzie wnętrza, wyposażenia w tej cenie? :) Przewrotnie zapytam.


A teraz wyposażenie:

Fabryczne:

ogrzewanie TRUMA S3004 z rozprowadzaniem ciepła
MN0403  PREINSTALACJA POD ŁADOWARKĘ, POJEMNIK NA AKUMULATOR
MN0902  ZBIORNIK WODY SZAREJ
MN1301  UCHWYT NA TV
MZ2502  AMORTYZATORY SHOCK ABSORBERS
MZ2503  STABILIZATOR TORU JAZDY COUPLING DEVICE ALKO - STABILIZE
MZ2102  MOSKITIERA PRZESUWNA DRZWI WEJŚCIOWYCH
MZ3201  KOŁPAKI
MN3901  KLASYCZNE SZAFKI OTWIERANE DO GÓRY TELESKOPOWO
MZ3001  PRZENOŚNY STOPIEŃ WEJŚCIOWY
MN2205 STÓŁ Z DREWNIANYM PROFILEM, NA NODZE TELESKOPOWEJ
MN2705 BLUETOOTH AMPLIFIER
MN3302 POKRYWA ZLEWU/DESKA DO KROJENIA
MZ1805 OSŁONA NA JEDNĄ BUTLĘ GAZOWĄ, SMART BOX ONE/TWO
MZ2105 DRZWI WEJŚCIOWE 2 CZĘŚCIOWE Z OKNEM
MZ2501 POKRYCIE DYSZLA
MZ2901 OKNO DACHOWE LIGHT MIDI HEKI 700x500
TAPICERKA: ROBYN
 
 
WYPOSAŻENIE DODATKOWE Z MONTAŻEM:
 
-Bojler gazowo elektryczny Truma 10L
-Markiza Thule do Avivy
-Mover manual/automat
-Zabezpieczenie antykradzieżowe ALKO
-Przyłącze zewnętrzne wody
-Antena na dachu
-Solar

Na co warto zwrócić uwagę? Co warto dobrać. Jak to widzicie. Co więcej lub mniej?

Wiem, że terminy gonią aby zdążyć na następny sezon ale ja chcę dokonać świadomego zakupu a nie pod wpływem chwili. Także nic mnie nie goni. No może oprócz chęci wyruszenia w podróż ;)
Dziękuję za każdy wpis!

 

Edytowane przez CiapekTor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tutaj to Ci najbardziej doradzi @jacek00 bo ciąga taką już parę lat. Ale wg mnie

1) jak chcesz jeździć w chłodne dni to must have

3) jeżeli chcesz jeździć w zimie to koniecznie dwie butle, jak weźmiesz jedną to pożałujesz jak pierwszy raz w nocy braknie Ci gazu i w gaciach będziesz leciał przekładać butle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się odniosę do 1 i 3, bo o reszcie nic nie wiem.

1. Super sprawa, stoisz cieplutką stopą w przyczepie, jest po prostu miło w chłodniejsze dni. A jak masz małe dzieci to już w ogóle

3. Ja mam jedną butlę, ale jeżdżę blisko i ogrzewam się prądem, gdyby było inaczej na pewno woziłbym dwie. Za granicą ciężko kupić naszą butlę to lepiej jednak mieć swoje dwie. Jak nie będziesz korzystał to przecież przestrzeń nie przepadnie. Ja tam trzymam wiaderko z gratami przypięte tym samym paskiem co do butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka tak - zakładam że elektryczna piszesz dlugoweekendowe wypady na dziko trzeba pomyśleć o zasilaniu tego ustrojstwa zasoby energii w Aku pokładowym nie są wieczne - solar ???

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacekzoo napisał:

jeżeli chcesz jeździć w zimie to koniecznie dwie butle, jak weźmiesz jedną to pożałujesz jak pierwszy raz w nocy braknie Ci gazu i w gaciach będziesz leciał przekładać butle

To jest prawda ale jak nie będzie miał DuoControla to i tak będzie musiał wyjść i przełączyć waż od butli. 

Moim zdaniem (poza powyższym):

mover automat

DMC jak największe. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

1. Czy podgrzewana podłoga to opcja warta uwagi mimo rozprowadzania ciepła po całej przyczepie?

Wg mnie warto. Jeśli teraz zamówię przyczepę to tylko z podłogówką.

Cytat

2. Jest taka opcja wyposażenia jak: MN0403  PREINSTALACJA POD ŁADOWARKĘ, POJEMNIK NA AKUMULATOR.
Czy do tego musi być dokupiona ładowarka? MN0409?

Nie. Preinstalacja pod ładowarkę i pojemnijk oznacza tyle, że pod siedziskiem będziesz mieć wyprowadzone gniazdo 230V i kable od energobloku no i pojemnik. Ładowarkę możesz podłączyć swoją, nawet taką z Jula za 70 zł.

Cytat

3. Jeżeli ktoś zna Avive to wie o boxach w bakiście. Mamy do wyboru box na jedną lub dwie butle gazowe. To taka sama cena. Nie planuje wielotygodniowych wojaży, ale mam tutaj dylemat czy warto "na wszelki" wybrać box na 2 butle.

To bierz Smart Box One - mam taki u siebie i nie widzę (w moim przypadku) konieczności posiadania drugiej butli.

Cytat

4. Czy pozostałe boxy na graty w bakiście Adria daje w cenie? To standard? Nie widzę w cenniku takiej opcji.

Te boksy są w opcji Smart Box one/two - w przypadku nie wzięcia tej opcji boksów nie będzie.

Cytat

5. Aviva ma już kilka dobrych lat. Czy lada chwila nie pojawi się nowa wersja albo mocno po liftingu jak np. nowa Adora? Jak już się ładować w nową to skoro nowa wersja za rogiem to może warto poczekać?

Aviva obecna została wprowadzona na rynek 3 lata temu. Premierę miała w Duseldorfie w 2016 roku. Tak więc wątpie aby w najbliższych latach ją zmienili. Następną przyczepą w kolejce będzie albo Alpina albo Altea. Sama Adora miała już z 10 lat na rynku zanim doczekała się zmian. 

Cytat

6. Ile taka przyczepa może mieć masy własnej z takim wyposażeniem a ile warto aby miała DMC? Max  może mieć 1350 kg DMC.|

Sama Aviva 472 PK jest dość lekka. Moja po doposażeniu w mover, aku, markizę i masę dodatków fabrycznych ważyła około 1030 kg. Teraz mając dodatkowo klimę, antenę, rowery itp nie przekraczam 1300 kg.

Cytat

ogrzewanie TRUMA S3004 z rozprowadzaniem ciepła

MN0403  PREINSTALACJA POD ŁADOWARKĘ, POJEMNIK NA AKUMULATOR
MN1301  UCHWYT NA TV
MZ2502  AMORTYZATORY SHOCK ABSORBERS
MZ2503  STABILIZATOR TORU JAZDY COUPLING DEVICE ALKO - STABILIZE
MZ2102  MOSKITIERA PRZESUWNA DRZWI WEJŚCIOWYCH
MZ1805 OSŁONA NA JEDNĄ BUTLĘ GAZOWĄ, SMART BOX ONE/TWO
MZ2901 OKNO DACHOWE LIGHT MIDI HEKI 700x500
MN1301  UCHWYT NA TV

IMO zdecydowanie warto

Cytat

MN0902  ZBIORNIK WODY SZAREJ
MZ3001  PRZENOŚNY STOPIEŃ WEJŚCIOWY

IMO nie warto. Kupisz to dużo taniej w sklepie karawaningowym i wybierzesz co Ci odpowiada. 

Cytat

MN2205 STÓŁ Z DREWNIANYM PROFILEM, NA NODZE TELESKOPOWEJ

Obawiam się, że to występuje tylko w Avivach z wolnostojącym stołem. W Avivie 472 PK stół jest mocowany do ściany i nie widziałem jeszcze opcji ze stołem wolnostojącym.

Cytat

MN3901  KLASYCZNE SZAFKI OTWIERANE DO GÓRY TELESKOPOWO
MN2705 BLUETOOTH AMPLIFIER

Do zastanowienia się. Standardowe szafki są całkiem ok. BT wg mnie zbędny, ale co kto lubi.

Cytat

MN3302 POKRYWA ZLEWU/DESKA DO KROJENIA
MZ2105 DRZWI WEJŚCIOWE 2 CZĘŚCIOWE Z OKNEM
MZ2501 POKRYCIE DYSZLA

Dla mnie zbędne

Cytat

MZ3201  KOŁPAKI

Po co?

Z wyposażenia, które można dobrać zastanowiłbym się jeszcze nad kołem zapasowym z uchwytem pod podłogą. 

Cytat

-Bojler gazowo elektryczny Truma 10L
-Markiza Thule do Avivy
-Mover manual/automat
-Zabezpieczenie antykradzieżowe ALKO
-Przyłącze zewnętrzne wody
-Antena na dachu
-Solar

Ale to już chcesz zakładać poza fabryką?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał:

Ja bym na to spojrzał przez pryzmat cen. Jesteś w stanie podać ile za każdy dodatek sobie dodatkowo liczą? 

Plus, do tego co napisał @Tomii . Z fabryki to z fabryki, a dołożone to dołożone. Czasem gwarancja jest inna albo niektóre elementy są inaczej zamontowane. Po trzecie,  można sobie samemu coś dołożyć i mieć z tego frajdę. Oczywiście po uzgodnieniu z Dilerem żeby potem nie było jakiegoś ale gwarancyjnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Bardzo dziękuję za odzew!
Postaram się odpowiedzieć wszystkim :)
Więc tak...
Wiem na pewno to, że ogrzewana podłoga bezapelacyjnie mile widziana :)
 

16 godzin temu, jacekzoo napisał:

Tutaj to Ci najbardziej doradzi @jacek00 bo ciąga taką już parę lat. Ale wg mnie

1) jak chcesz jeździć w chłodne dni to must have

3) jeżeli chcesz jeździć w zimie to koniecznie dwie butle, jak weźmiesz jedną to pożałujesz jak pierwszy raz w nocy braknie Ci gazu i w gaciach będziesz leciał przekładać butle

 

Rozumiem, że 2 butle to niegłupia sprawa, a sprawa Trumy duo control też była poruszana. Do przemyślenia. Na pewno można wziąć boxa na 2 butle myśląc przyszłościowo. Truma duo control to ponad 1000 zł.
Na ile średnio starcza jedna butla? Na dziko i na kempingu? Średnio....
 

 

15 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Podłogówka tak - zakładam że elektryczna piszesz dlugoweekendowe wypady na dziko trzeba pomyśleć o zasilaniu tego ustrojstwa zasoby energii w Aku pokładowym nie są wieczne - solar ???

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

A o tym zapomniałem :D Przecież to musi być zasilane prądowo a nie gazowo :) Solar planuje. Aku to pociągnie czy musi być "normalne" napięcie z sieci?
 

 

15 godzin temu, vrs napisał:

(...)

mover automat (...)

ok :)
 

15 godzin temu, jacek00 napisał:

 

(...)

Z wyposażenia, które można dobrać zastanowiłbym się jeszcze nad kołem zapasowym z uchwytem pod podłogą. 

Ale to już chcesz zakładać poza fabryką?

Jacku Tobie dziękuję za szczegółową odpowiedź. Wszystko do przemyślenia aczkolwiek rzeczy typu drzwi dwuczęściowe i np. stopień za 50 zł uważam że to dobre opcje. Być może kwestia gustu.
Rzeczy wymienione przez Ciebie w formie cytatu - TAK to są te rzeczy które chcę wziąć u sprzedawcy. Np. markiza jest wiele tańsza. Niektórych opcji Adria nie ma w fabryce.
Koło zapasowe... na prawdę to takie potrzebne? Jeżdżę od kilkunastu lat autem i nie przebiłem nigdy koła (wiem, że to nie argument) :) Bardzo rzadko przyczepy sprzedają się z takim wyposażeniem z tego co wiem.
 

 

14 godzin temu, KrzysztofCC napisał:

Cześć

Przyczepę chcesz zamówić w Elcampie? Jeśli tak przygotuj się na mniej więcej roczny czas oczekiwania. 

Elcamp nie jest niestety (albo stety) zainteresowany sprzedażą przyczepy także jest dla mnie opcją rezerwową. Nic dodać nic ująć bo jak zamawiać u kogoś przyczepę jeśli nie jest zainteresowany sprzedażą :)
Dla mnie to nie jest mała kwota więc nie chcę aby moja decyzja była spowodowana presją czasu itp. Nie da rady w przyszłym sezonie? Trudno. Nie ma tragedii. Chce być pewien zakupu.

 

11 godzin temu, Tomii napisał:

Ja bym na to spojrzał przez pryzmat cen. Jesteś w stanie podać ile za każdy dodatek sobie dodatkowo liczą? 

Bez problemu mogę wszystko opisać cenowo. Kopiuj/wklej. Pozycje pod nazwą "WYPOSAŻENIE DODATKOWE Z MONTAŻEM:" to opcje u dealera. Te rzeczy bym brał w Polsce.
Wszystko opisać? :) Niestety Adria jako budżetówka liczy sobie za wiele opcji. Stąd też padło moje pytanie - jak nie Adria to co? Chociaż szczerze powiem, że leży mi bardzo ten układ i rozwiązania od Adrii.

Edytowane przez CiapekTor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butla wystarczy na jedną dobę ale może też wystarczyć na miesiąc. Wszystko zależy od ilości urządzeń, sposobu wykorzystywania jak i od pogody. 

 

Podlogówka z solara/aku nie zagra. No może na jeden wieczór.... 

Zapasówkę możesz dokupić później jeśli ta opcja jest droga. Czy warto? Ja zawsze miałem i mieć będę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CiapekTor napisał:

Jacku Tobie dziękuję za szczegółową odpowiedź. Wszystko do przemyślenia aczkolwiek rzeczy typu drzwi dwuczęściowe i np. stopień za 50 zł uważam że to dobre opcje. Być może kwestia gustu.

Drzwi masz dwuczęściowe w standardzie. Samo dodatkowe okno IMO jest zbędne. Ale jeśli chcesz to bierz.

Stopień, jeśli się nie mylę to zwykła najtańsza Fiamma, która w sklepie karawanignowym kosztuje 40 zł i generalnie jej nie polecam ;) Lepiej kupić porządny stopień schodkowy za 150-200 zł.

Cytat

Rzeczy wymienione przez Ciebie w formie cytatu - TAK to są te rzeczy które chcę wziąć u sprzedawcy. Np. markiza jest wiele tańsza.

Za ile Ci oferują markizę i jaką? Za ile mover? 

Cytat

Koło zapasowe... na prawdę to takie potrzebne? Jeżdżę od kilkunastu lat autem i nie przebiłem nigdy koła (wiem, że to nie argument) :) Bardzo rzadko przyczepy sprzedają się z takim wyposażeniem z tego co wiem.

Nie wiem, miałem w poprzednie i nie użyłem. Mam w obecnej i w tym roku zmieniłem koło jak się okazało, że po jednej stronie mi się opona za mocno już starła. Tak więc przydało mi się koło zapasowe i wolę je mieć niż nie mieć.

Cytat

Elcamp nie jest niestety (albo stety) zainteresowany sprzedażą przyczepy także jest dla mnie opcją rezerwową. Nic dodać nic ująć bo jak zamawiać u kogoś przyczepę jeśli nie jest zainteresowany sprzedażą :)

Co to znaczy? 

Cytat

Dla mnie to nie jest mała kwota więc nie chcę aby moja decyzja była spowodowana presją czasu itp. Nie da rady w przyszłym sezonie? Trudno. Nie ma tragedii. Chce być pewien zakupu.

Obecnie już możesz kupić tylko to co zamówili dealerzy. W Adrii nie ma już mozliwości zamówienia niczego na 2021 rok, to samo w Knausie - pewnie u innych jest podobnie.

Cytat

Bez problemu mogę wszystko opisać cenowo. Kopiuj/wklej. Pozycje pod nazwą "WYPOSAŻENIE DODATKOWE Z MONTAŻEM:" to opcje u dealera. Te rzeczy bym brał w Polsce.
Wszystko opisać? :) Niestety Adria jako budżetówka liczy sobie za wiele opcji. Stąd też padło moje pytanie - jak nie Adria to co? Chociaż szczerze powiem, że leży mi bardzo ten układ i rozwiązania od Adrii.

Te opcje dodatkowe na szczęście aż takie drogie nie są. Z ciekawości ile teraz kosztuje podstawa tej Avivy? Ja mam wycenę Avivy 563 PT i widzę, że ceny mocno poszły do góry w stosunku do tego co było w 2016 roku kiedy zamawiałem Avive 472 PK.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KrzysztofCC napisał:

Miałem to samo w przypadku Avivy 360. Zerowe chęci do sprzedaży. 

No mi odpisali natychmiast w zasadzie, ale poinformowali, że nie można już niczego zamówić, a przyczep o które pytają nie zamówili. Generalnie kontakt bdb, ale pisałem bezpośrednio do Karola Paszty, z którym już wcześniej miałem okazję korespondować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.