Skocz do zawartości

Adria Aviva 472 PK konfiguracja


Ciapek99

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, jacek00 napisał:

No mi odpisali natychmiast w zasadzie, ale poinformowali, że nie można już niczego zamówić, a przyczep o które pytają nie zamówili. Generalnie kontakt bdb, ale pisałem bezpośrednio do Karola Paszty, z którym już wcześniej miałem okazję korespondować. 

Uderzasz więc do DE? Czy Ci sie nie spieszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, golob napisał:

Uderzasz więc do DE? Czy Ci sie nie spieszy?

Akurat w Cargo mają zamówioną Avivę 563 PT, z odbiorem na styczeń i się nad nią zastanawiam. Rozważałem jeszcze Adrię Altea 552 PK, ale w PL jej nie ma i nie będzie, więc zostaje ewentualnie DE.

Czekam też na ofertę z Procampu na Knausa Sundwinda 500 QDK, i zapytałem jeszcze o Knaus Sport 500 KD (chociaż on mi i żonie się wizualnie w środku zupełnie nie podoba) - już jestem z nimi w kontakcie. Czekam jeszcze na oferty na Weisberga 550 QDK ale tutaj nasi dealerzy mają gdzieś. Zarówno Klaja jak i Centrum Karawaningu z Tomic się nie kwapi aby mi wysłać cokolwiek :D

Czy mi się spieszy? Nie. Przyczepę mam i zobaczymy co się uda wytargować u sprzedawców. Niestety obecnie euro stoi bardzo wysoko, bo 4,55 :( a to winduje ceny przyczep. Za Avivę 563 PT z dodatkami jak rozporwadzanie ciepłego powietrza, stół teleskopowy, koło zapasowe z uchwytem pod podłogą, okno midi heki, smart box one, amortyzatory, uchwyt tv, ogrzewana podłoga, stabilizator, moskitiera na całe drzwi, klasyczne szafki itp krzyczą już sobie około 83k netto przy kursie 4,45, więc przy dzisiejszym kursie to już będzie 2k więcej... czyli prawie 105k brutto się robi. A jeszcze mover, aku i markiza. 

Widzę, że ostro ceny poszły w górę od czasu gdy zamawiałem swoją przyczepę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jacek00 napisał:

Czy mi się spieszy? Nie. Przyczepę mam i zobaczymy co się uda wytargować u sprzedawców. Niestety obecnie euro stoi bardzo wysoko, bo 4,55 :( a to winduje ceny przyczep. Za Avivę 563 PT z dodatkami jak rozporwadzanie ciepłego powietrza, stół teleskopowy, koło zapasowe z uchwytem pod podłogą, okno midi heki, smart box one, amortyzatory, uchwyt tv, ogrzewana podłoga, stabilizator, moskitiera na całe drzwi, klasyczne szafki itp krzyczą już sobie około 83k netto przy kursie 4,45, więc przy dzisiejszym kursie to już będzie 2k więcej... czyli prawie 105k brutto się robi. A jeszcze mover, aku i markiza. 

Widzę, że ostro ceny poszły w górę od czasu gdy zamawiałem swoją przyczepę...

OK, generalnie to wszystko przez 4 lata podrożało, ceny aut tez sporo skoczyły. Czyli na dzień dzisiejszy za budżetową przyczepę (ale jednak dużą i z dodatkami) trzeba dać ponad 100k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, golob napisał:

OK, generalnie to wszystko przez 4 lata podrożało, ceny aut tez sporo skoczyły. Czyli na dzień dzisiejszy za budżetową przyczepę (ale jednak dużą i z dodatkami) trzeba dać ponad 100k.

Spytałem z ciekawości o podstawę Avivy 472 PK. Obecnie baza kosztuje około 13500 eu netto. 4 lata temu, gdy zamawiałem swoją to baza kosztowała 11500 eu netto. Czyli wzrost ceny o 20%. Co ciekawe to ceny dodatków są dokładnie takie same jak w 2016 roku :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jacek00 napisał:

Spytałem z ciekawości o podstawę Avivy 472 PK. Obecnie baza kosztuje około 13500 eu netto. 4 lata temu, gdy zamawiałem swoją to baza kosztowała 11500 eu netto. Czyli wzrost ceny o 20%. Co ciekawe to ceny dodatków są dokładnie takie same jak w 2016 roku :) 

Jeszcze wyjdzie ze kupiłeś, 4 lata pojeździłeś i sprzedasz drożej ? Jak za PRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, golob napisał:

Jeszcze wyjdzie ze kupiłeś, 4 lata pojeździłeś i sprzedasz drożej ? Jak za PRL.

Za więcej papierków nie znaczy że drożej.

W Argentynie obecnie mają tyle pieniędzy że nimi w piecach palą (opał droższy). Mam nadzieję że po koronie u nas tak nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za więcej papierków nie znaczy że drożej.
W Argentynie obecnie mają tyle pieniędzy że nimi w piecach palą (opał droższy). Mam nadzieję że po koronie u nas tak nie będzie.
Dlatego wszelkie oferty przyczep wolę w euro bo wtedy mam bezpośrednie porównanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jacek00 napisał:

Spytałem z ciekawości o podstawę Avivy 472 PK. Obecnie baza kosztuje około 13500 eu netto. 4 lata temu, gdy zamawiałem swoją to baza kosztowała 11500 eu netto. Czyli wzrost ceny o 20%. Co ciekawe to ceny dodatków są dokładnie takie same jak w 2016 roku :) 

Pytanie, czy wyposażenie podstaw jest identyczne? Może teraz coś, co kiedyś było opcją teraz jest w standardzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pjetko napisał:

Pytanie, czy wyposażenie podstaw jest identyczne? Może teraz coś, co kiedyś było opcją teraz jest w standardzie?

Tak identycznie, nic się nie zmieniło przez te 3 lata, no chyba prócz głośników, które doszły bo na początku to w ogóle nie występowało, nawet jako akcesorium dodatkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacek00 napisał:

Drzwi masz dwuczęściowe w standardzie. Samo dodatkowe okno IMO jest zbędne. Ale jeśli chcesz to bierz.

Stopień, jeśli się nie mylę to zwykła najtańsza Fiamma, która w sklepie karawanignowym kosztuje 40 zł i generalnie jej nie polecam ;) Lepiej kupić porządny stopień schodkowy za 150-200 zł.

Za ile Ci oferują markizę i jaką? Za ile mover? 

Nie wiem, miałem w poprzednie i nie użyłem. Mam w obecnej i w tym roku zmieniłem koło jak się okazało, że po jednej stronie mi się opona za mocno już starła. Tak więc przydało mi się koło zapasowe i wolę je mieć niż nie mieć.

Co to znaczy? 

Obecnie już możesz kupić tylko to co zamówili dealerzy. W Adrii nie ma już mozliwości zamówienia niczego na 2021 rok, to samo w Knausie - pewnie u innych jest podobnie.

Te opcje dodatkowe na szczęście aż takie drogie nie są. Z ciekawości ile teraz kosztuje podstawa tej Avivy? Ja mam wycenę Avivy 563 PT i widzę, że ceny mocno poszły do góry w stosunku do tego co było w 2016 roku kiedy zamawiałem Avive 472 PK.

O drzwiach nie wiedziałem. Myślałem, że w podstawie są jednoczęściowe. Dzięki za info!

Stopień to koszt 50 zł netto. A co do zbiornika to 299 zł netto. Za tę cenę można znaleźć coś lepszego? Nie wiem jaki jest dokładnie w Adrii. Wózka pewnie nie ma z tym?

Mariza Thule 1500 brutto - wkładana w specjalną szynę w Avivie. Nie wiem o co dokładnie chodzi.
Mover 4900 zł brutto.
To ceny z montażem.

Koło do przemyślenia.

Dlaczego Elcamp nie jest zainteresowany? Co mam na myśli. Na myśli mam to, że bardzo słabe jest to, że trzeba się dosłownie PROSIĆ o jakikolwiek kontakt. Jak już ktoś się skontaktuje daje znać że mam czekać. I tak czekam chyba 2 miesiące. Starczy. Ja ciesze się że caravanig rozwija się w Polsce i życzę aby monopol niektórych firm się skończył aby wreszcie zaczęli dbać o klienta.
Skąd informacja o tym, że nie można nic zamówić na najbliższy sezon. Jestem w ciągłym kontakcie z CarGo. Byłem tez na targach. Tak - trzeba się spieszyć, ale nie mam takiej informacji, że przyczepy nie będzie przed sezonem letnim o całym roku już nie wspomnę.

Podstawa 472 PK z TRUMA S3004 to 62 000 zł netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A co do zbiornika to 299 zł netto. Za tę cenę można znaleźć coś lepszego? Nie wiem jaki jest dokładnie w Adrii. Wózka pewnie nie ma z tym?

 

Taki zbiornik jest dodawany:

https://goliat.com.pl/zbiornik-na-kolkach-do-wody-brudnej-fiamma-roll-ta,3,5238,3501

 

Jak widzisz kupić się go da o ponad 100 zł taniej.

 

Mariza Thule 1500 brutto - wkładana w specjalną szynę w Avivie. Nie wiem o co dokładnie chodzi.

 

Chodzi o markizę workową. Masz do wyboru Fiamma Caracanstore (tańsza i lżejsza) i Thule Omnistor 1200. Do Fiammy są łatwo dostępne części zamienne za grosze

 

Mover 4900 zł brutto

To ceny z montażem.

 

Jaki mover dokładnie? Z Aku? Z ładowarką?

 

Skąd informacja o tym, że nie można nic zamówić na najbliższy sezon. Jestem w ciągłym kontakcie z CarGo. Byłem tez na targach. Tak - trzeba się spieszyć, ale nie mam takiej informacji, że przyczepy nie będzie przed sezonem letnim o całym roku już nie wspomnę.

 

Info zarówno z Elcampu jak i z Cargo. Adria nie przyjmuje już zamówień na 2021 rok. Można natomiast wybierać spośród modeli zamówionych przez Cargo czy Elcamp. Pewnie zamówili kilka sztuk Avivy 472, które można jeszcze skonfigurować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jacek00 napisał:

... Niestety obecnie euro stoi bardzo wysoko, bo 4,55 :( a to winduje ceny przyczep...

U mnie w umowie jest zapis, że końcowa cena przyczepy zależna jest od kursu euro z dnia wystawienia faktury przez Adrię. 

5 godzin temu, jacek00 napisał:

... Info zarówno z Elcampu jak i z Cargo. Adria nie przyjmuje już zamówień na 2021 rok. Można natomiast wybierać spośród modeli zamówionych przez Cargo czy Elcamp. Pewnie zamówili kilka sztuk Avivy 472, które można jeszcze skonfigurować.

Mi tak samo mówili - jak chcę mieć przyczepę w 2021 roku, to już musiałem decydować o dodatkach, bo potem będzie za późno. Trzeba było szybko się "doktoryzować" w temacie opcji hehe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jacek00 napisał:

Akurat w Cargo mają zamówioną Avivę 563 PT, z odbiorem na styczeń i się nad nią zastanawiam. Rozważałem jeszcze Adrię Altea 552 PK, ale w PL jej nie ma i nie będzie, więc zostaje ewentualnie DE.

Czekam też na ofertę z Procampu na Knausa Sundwinda 500 QDK, i zapytałem jeszcze o Knaus Sport 500 KD (chociaż on mi i żonie się wizualnie w środku zupełnie nie podoba) - już jestem z nimi w kontakcie. Czekam jeszcze na oferty na Weisberga 550 QDK ale tutaj nasi dealerzy mają gdzieś. Zarówno Klaja jak i Centrum Karawaningu z Tomic się nie kwapi aby mi wysłać cokolwiek :D

Czy mi się spieszy? Nie. Przyczepę mam i zobaczymy co się uda wytargować u sprzedawców. Niestety obecnie euro stoi bardzo wysoko, bo 4,55 :( a to winduje ceny przyczep. Za Avivę 563 PT z dodatkami jak rozporwadzanie ciepłego powietrza, stół teleskopowy, koło zapasowe z uchwytem pod podłogą, okno midi heki, smart box one, amortyzatory, uchwyt tv, ogrzewana podłoga, stabilizator, moskitiera na całe drzwi, klasyczne szafki itp krzyczą już sobie około 83k netto przy kursie 4,45, więc przy dzisiejszym kursie to już będzie 2k więcej... czyli prawie 105k brutto się robi. A jeszcze mover, aku i markiza. 

Widzę, że ostro ceny poszły w górę od czasu gdy zamawiałem swoją przyczepę...

ładna sumka się robi. Ogrzewana podłoga - jaki mają patent ? elektrycznie czy Alde czy jaka inna opcja ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, CiapekTor napisał:

O drzwiach nie wiedziałem. Myślałem, że w podstawie są jednoczęściowe.

Nie wiem czy to się da zamówić ale moim zdaniem drzwi jednoczęściowe są lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

ładna sumka się robi. Ogrzewana podłoga - jaki mają patent ? elektrycznie czy Alde czy jaka inna opcja ?

Elektryczne. Alde to od Adory wzwyż. 

9 minut temu, vrs napisał:

Nie wiem czy to się da zamówić ale moim zdaniem drzwi jednoczęściowe są lepsze

Nie da się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.