Skocz do zawartości

Hermanek Misia


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@vrs w pierwszym poście wrzuciłem "zarys szkicu" :D

Nie mam ani zbytnio czasu , ani programu by to ładniej narysować.

Łazienka z prysznicem będzie "na końcu" vana w poprzek a od tyłu pozostanie 50cm będzie garaż z dostępem przez tylne drzwi (bez dostępu z wnętrza).

 

@jacekzoo ja expres w kamperze mam od 3lat czy od 4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jacekzoo napisał:

@Misio spoko, tylko miałem na myśli to, że zulos każdą budę analizuje pod kątem postawienia ekspresu, nie ma miejsca- buda odpada ?

Ma się rozumieć - może być zgnita angielka po francuskich nomadach, ale jak ma miejsce na ekspres - BIERE!!:D:bevil:

Teraz szukam kampera i jest jeszcze gorzej:sciana:

Na oku mam jednego z solarami 2x120W i przetwornicą (już czuję zapach i smak kawki na postoju...), ale miejsce na ekspres trzeba będzie zdrutować, bo ni ma:huh:

tak że @Misio wie co robi - Hermanek musi mieć ekspres i kropka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspres musi być !!!  ?

Poza ekspresem mamy jeszcze awaryjnie zawsze kawiarkę...

 

Co do solarów - początkowo będzie dużo skromniej, ale przygotowany będzie nawet na blisko 1000W na dachu...a kiedyś nawet przejście na LifePo4 i pewnie 24V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena, wydajność...

Prędzej wstawię alternator 24V + 1000V na dachu + LifePo4 a i tak wówczas się jeszcze chyba nie zbliżę do ceny wydajności rzędu 70-100W z EFOY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2020 o 12:36, kit napisał:

Uważnie obserwuje stosowanie webasta w kampevanach bo mam pozytywne doswiadczenia z tymi piecami ... zobaczymy jak przyjdzie odpowiedni czas ?

@Misio trzymam kciuki! to już dużó większe auto niż T5 więc masz pole do manewru. Ale wracając do Webasto. Przedwczoraj byłem na przeglądzie żeby wbić do dowodu Hak, i przyjrzałem się dokładniej temu co tam u mnie jest pod spodem. Mam na szczęście fabrycznie zamontowany dogrzewacz Thermo Top C, który do tej pory uruchamiał się w temperaturze  poniżej 5 stopni celsjusza i służył do dogrzewania silnika.

Ale zamierzam do niego dorobić sterowanie ( również na pilota), żeby można było go wykorzystywać jako ogrzewanie postojowe. Jest zamontowany pod autem. Myslę więc, że najlepszym miejscem na to urządzenie jest jednak spód podłogi. 

Ale jesli montowałbym stricte ogrzewanie postojowe, niezależne od samochodowej instalacji 12 V,  to chyba jednak lepszym rozwiązaniem jest tzw"suche" webasto używane tylko i wyłącznie do ogrzania wnętrza, sterowane z dodatkowego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie u Ciebie jest wodne (bardzo dobrze je znam - miałem takie w Scenicu) - możesz się zastanowić nad rozbudową o ogrzewaną podłogę i dodatkowe nadmuchy - inaczej raczej będzie to zbyt prądożerne by się ogrzewać "długoterminowo".

U mnie będzie właśnie ogrzewanie "powietrzne" - prawdopodobnie wyląduje ono obok zbiornika na wodę na podłodze bagażnika, przy lewej burcie...ale na razie jeszcze nie jestem pewny...

Niestety będzie to "Chińczyk" - ale one też mają już dobre opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Misio napisał:

Ogrzewanie u Ciebie jest wodne (bardzo dobrze je znam - miałem takie w Scenicu) - możesz się zastanowić nad rozbudową o ogrzewaną podłogę i dodatkowe nadmuchy - inaczej raczej będzie to zbyt prądożerne by się ogrzewać "długoterminowo".

U mnie będzie właśnie ogrzewanie "powietrzne" - prawdopodobnie wyląduje ono obok zbiornika na wodę na podłodze bagażnika, przy lewej burcie...ale na razie jeszcze nie jestem pewny...

Tak u mnie jest tzw"mokre" Webasto" ale w takim małym aucie nie będę go rozbudowywał o ogrzewanie podłogowe, bo przecież będziemy mieć też nową przyczepę.  To co jest  nam wystarczy. Ale jesli miałbym coś dołozyć na długie wypady w chłodniejsze pory roku to właśnie suche webasto"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Zulos napisał:

Ma się rozumieć - może być zgnita angielka po francuskich nomadach, ale jak ma miejsce na ekspres - BIERE!!:D:bevil:

Teraz szukam kampera i jest jeszcze gorzej:sciana:

Na oku mam jednego z solarami 2x120W i przetwornicą (już czuję zapach i smak kawki na postoju...), ale miejsce na ekspres trzeba będzie zdrutować, bo ni ma:huh:

tak że @Misio wie co robi - Hermanek musi mieć ekspres i kropka:D

ja mam dla Ciebie małe rozwiązanie  - zakupione w aktualnym kamperze. Pod podłogą - agregat dometic zabudowany, niewidoczny a słyszalny. 2,5kW mocy. Ekspres do kawy też był. Na panelu sterowania dotykasz jeden guzik i za 10 sekund działa ekspres, klima dachowa, suszarka do włosów i inne sprzęty - w trakcie jazdy wcale go nie słychać, zagłusza go silnik. Dodatkowo jest prądnica 230v i ładuje akumulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kit napisał:

Mialem rozbudowany dogrzewacz w V-klasie i śmigał aż miło ? 

Kit, nie brakowało energii przy całonocnej pracy? Miałeś dodatkowy aku czy tylko "silnikowy"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.