Skocz do zawartości

Hermanek Misia


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

I tu ocieramy się o to, że nas Osiołek troszeczkę rozbuchał...

Nie widzę się w vanie klasycznego vanlifersa, więc ma być duża kuchnia, duża lodówka, duża łazienka że sporym prysznicem...a i tak jak przejdę z szoferki Harmana "na tył" - będzie nostalgia za Osiołkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Piotrze - dlatego też kupiliśmy blisko 7m blaszka, mimo że uważamy iż dużo lepszym byłby niespełna 6m, ale uważamy że to byłby za duży dla nas przeskok, szczególnie że nie chcemy zagospodarowywać szoferki...no i chcemy poznać, czy taki van jest dla nas...I z czego moglibyśmy zrezygnować jeszcze, a może coś jeszcze dodać...I stąd ta budowa "prototypu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiemy ?

Dlatego go budujemy, ale i tak zdajemy sobie sprawę że na dłuższy wyjazd, czy też zimową wyprawę nie będzie mógł zaoferować standardu Osiołka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna baza, też bym wybrał Sprintera albo Craftera a dla tego że fajnie jadą, lepszy mają komfort jazdy niż trojaczki.

Zobacz czy nie ma dogrzewacza silnika, może jego wykorzystasz do ogrzewania, fakt pobiera trochę więcej prądu ale przy okazji masz dogrzany silnik, nie startujesz na zimnym, ciszej w środku, i regulujesz sobie cyrkulację powietrza, miałem takie coś zamontowane w VW T6. Dołożyli mi jeszcze pilota i jak w nocy startowałem to najpierw włączyłem dogrzewacz i jak przyszedłem po 20min to i silnik ciepły i w kabinie ciepło.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce parkingowe to jedno, ale manewrowanie ze sporym rozstawem osi, mimo napędu na tył, jest mocno utrudnione...jednak w Osiołku przy podobnej długości mam rozstaw osi blisko metr mniejszy...zupełnie inna klasa auta w ciasnych zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki @Misio 

Ja także o tym myślę ? I też myślę o Sprinterze/Crafterze, choć bliżej mi do merca ? Jednak nigdy nie jeździłem tymi dostawczakami i nie wiem, co lepsze do jazdy ?

Udanej zabawy z klockami Lego dla dorosłych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peja76 niestety nie mam...ale znam - dokładałem do Scenica i bardzo byłem z tego zadowolony - ale Hermanek raczej zimą nie będzie jeździł, chyba że po Portugalii, Grecji, czy Turcji...

Dogrzewacze prędzej w Transporterach czy Szaranach...

 

@lbuster też nie wiem co lepsze do jazdy. Trochę marzył mi się Mercedesowskie 3,0 V6 z hydrokinetykiem...ale Crafter jest tak brzydki że aż piękny, no i mam już kilka aut spod znaczka VW (T4, T5, Caddy...) i mam od nich świetnego mechanika...za to nowy Crafter się nam bardzo podoba (jedyna jego wada - napęd głównie na przód i poprzeczny silnik). Ogólnie w tych latach to były bliźniaczki technicznie VW i Mesio...np mam kolumnę kierowniczą wraz  z stacyjką z Merola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby nie było że nic nie działam...:D

 Hermanek dostał nowe resorki - bo okazało się że jedno było pęknięte

resor.thumb.jpg.20af852da2283fdfab84ba1b881e2c90.jpg

W tym miesiącu mam nadzieję że jeszcze na nowy rozrząd...

A na pace mam kolejne przymiarki. Tak wygląda "łazienka" ?

lazienka.thumb.jpg.ae247912a5f2a51d97b5d49c0abb26f4.jpg

A tak myślę postawić buteleczki z gazem...a nad nimi mini szafeczka z miejscem na expres

butle.thumb.jpg.940fb96634901a34e60402314ab8b96f.jpg

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misio napisał:

Tak - będzie w poprzek - bo to jednak "dziwny" projekt...

Nie klasyczny kamper...bo klasyczny zostanie Osiołek :D

Czyli taka przechodnia ?

w Hobby chyba takie coś widziałem. 

Czy na końcu? Otwierasz drzwi i masz sedes z widokiem na... co tylko chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.