Skocz do zawartości

W poszukiwaniu ideału a może kompromisu - czy Filipert znajdzie przyczepę dla osoby niepełnosprawnej?


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Filipert. To dobry pomysł z takim brodzikiem ale jakoś tego nie widzę wymiarowo. W swojej przyczepie też miałem brodzik na kole. W sensie łazienkę z brodzikiem. Wszystko fajnie wyglądało ale praktycznie to ta "wysepka" na koło zajmowała prawie połowę i skutkowało to dużą niewygodą. Mycie na jednej nodze? :) dało się żyć ale się męczyłem. Tu ładnie wygląda tylko że w rzeczywistości to ten brodzik (cały prysznic) wystawałby jeszcze na połowę korytarza/przejścia w przyczepie. Tu pewnie jest szersza przyczepa albo... nie wiem jak :) 

Edytowane przez marek230482 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój cukierek czyli Burstner Belcanto 465 ts.... Wcześniej Flippert pisałeś że drzwi można by poszerzyć kosztem kawałka podkowy, otóż to wydaje się słabym pomysłem ponieważ blisko jest okno po prawej  , ale podpowiem, że po lewej strony drzwi też jest trochę  miejsca, a gdyby pozbyć się barku i dolnej szafki to robi się już sporo.  Plusem tej przyczepy jest szeroki korytarz między kuchnią  , a szefami.  Dodam tylko że sama łazienka o ile przestronna, to samo wejście do niej jest wąskie , drzwi otwierają się do małego kąta, więc pewnie tam też by było trzeba coś przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marek230482 napisał:

W sensie łazienkę z brodzikiem. Wszystko fajnie wyglądało ale praktycznie to ta "wysepka" na koło zajmowała prawie połowę i skutkowało to dużą niewygodą. Mycie na jednej nodze?

(...)

Tu pewnie jest szersza przyczepa albo... nie wiem jak :) 

Kąpanie u nas i tak na siedząco ;)

Tak, w tym przypadku jest 2,5m

 

8 godzin temu, Pierzasty napisał:

Dodam tylko że sama łazienka o ile przestronna, to samo wejście do niej jest wąskie , drzwi otwierają się do małego kąta, więc pewnie tam też by było trzeba coś przerabiać.

To będzie kompromis jeśli taki układ ostatecznie się u nas znajdzie.

Twój układ faktycznie wydaje się ciekawy. Mierzyłem Adrię 230 z podobnym układem części kuchnia+podkowa i było OK. 

Edytowane przez filipert
dopisek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, peja76 napisał:

Dziś doszła taka przyczepa, nie wiem czy ją widziałeś, może cię zainteresuje.

Dziękuję za link. 

Niestety budżet zdecydowanie nie pozwoli na taki wydatek. Jednak znów ciekawe rozwiązania można podpatrzeć. Szkoda, że nie ma zdjęcia łazienki, choć wydaje mi się, że jest zwykła ciasna klitka. 

No i zupełnie dyskwalifikujące jest DMC 1290 - tyle to chyba ma MW z solarem, aku i moverem... 

Dzisiaj też pojawiła się inna ciekawa przyczepa ale ta z kolei ma DMC 2000 więc trochę za dużo

https://m.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-wilk-7-5-met-posiadam-ok-20-szt-przyczep-lodz-CID5-IDGmPLx.html?reason=

Jest jednak "mój pomysł na prysznic

 

 

IMG_20200902_222929.jpg

Edytowane przez filipert
Dodane foto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przyczepy dwuosiowe ogólnie są tańsze bo nie każdy chce taka budę i z fajnym układem można wyrwać w bardzo dobrej cenie . Jak masz przerabiać to może warto kupić Angielkę na dwóch osiach zrobić jej nowe uszczelnienie całe i środek zmienić tak jak chcesz ? Jaki żona ma szeroki wózek ?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, byry007 napisał:

może warto kupić Angielkę na dwóch osiach zrobić jej nowe uszczelnienie całe i środek zmienić tak jak chcesz ?

Jak już pisałem wcześniej:

1. nie skreślam 2 ale wolałbym 1 oś

2. skreślam angielki 

12 godzin temu, byry007 napisał:

Jaki żona ma szeroki wózek ?

58cm

zdarzają się przyczepy z drzwiami fabrycznymi 70cm więc to w zupełności by nam pasowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2020 o 20:49, peja76 napisał:

Dziś doszła taka przyczepa, nie wiem czy ją widziałeś, może cię zainteresuje.

dzisiaj dojrzałem, że tam w ogóle nie ma łazienki ;)

 

Ostatnio zwiedziłem kilka przyczep i najważniejsza nauka: nie oceniaj przyczepy pod względem przestrzeni i rozmiarów na podstawie zdjęć.

Widziałem konkretne przyczepy które obstawiałem, że będą OK a po wejściu okazywały się małymi ciasnymi klitkami a jednocześnie przyczepy węższe potrafiły zaskoczyć przestronnością. I nie mówię tylko o odczuciach ale o realnych cm. Podobnie prysznice - na zdjęciach wszystkie podobne a w rzeczywistości największy o 50% większy od najmniejszego...

Największe zaskoczenie z wczorajszej wycieczki to Tabbret "pocygański" z 2011r w którym całe wnętrze nosiło minimalne ślady zużycia a na pewno nie odpowiadało moim wyobrażeniom o przyczepie którą się zamieszkuje cały rok. Gdyby nie mnóstwo kosztownych uszkodzeń zewnętrznych to raczej wątpliwe było by jej domniemane pochodzenie. Rozpisuję się o tym Tabbrecie ponieważ miał idealną dla nas łazienkę. Był to model Verdi 620 z 2011 ale Tabbret cały czas stosuje ten układ w nowych przyczepach.

ktg-tabbert-2017-2018-bellini-620-sd-F-grundriss.png.e93961df41e714d17f17845df8422623.png

Tabbret_620_SD_F_lazienka.thumb.jpg.73185045d502015151b91845476a9e3d.jpg

Oczywiście ten rocznik poza zasięgiem cenowym ale inspiracja marką ciekawa.

Po Tabbrecie poszedłem na tym samym placu do Fendta z dużymi oknami i tam wnętrze oraz zapach nie pozostawiały złudzeń co do formy dotychczasowego użytkowania. Czy to możliwe, że Tabbret ma trwalsze wnętrza, czy tylko przypadek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

dzisiaj dojrzałem, że tam w ogóle nie ma łazienki ;)

 

Faktycznie, chodż są jakieś drzwiczki jak by do wyciągnięcia kasety.

Ostatnio też pisaliśmy w jakiś temacie o prowadzeniu przyczepy, mówiłeś że ten temat też cię interesuje, powiem tak, zwariowałem, jak pisałem w inny  temacie ciągnąłem przyczepę 2.5m szeroką i 5,60m długą, koła 14''C dmc 1600kg i pisałem że powyżej 90km/h czuć ją że prowadza, w poniedziałek targałem taką samą, tej samej marki, te same wymiary, z tym samem układem w środku ale koła 15" ale dmc 1750kg i powiem igła 110km/h nic, byłem pod ogromnym wrażeniem jak się prowadzi i lżej szła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

To pokazuje że ciąganie budy nie jest zero jedynkowe, jest tak dużo zmiennych że nie można powiedzieć, że duże budy są be bo źle się prowadzą...

Dokładnie, muszę przyznać ci racje, niby takie same a inne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, peja76 napisał:

chodż są jakieś drzwiczki jak by do wyciągnięcia kasety.

mnie też to zmyliło, jednak te drzwiczki są otwierane horyzontalnie i najczęściej za nimi widuję zbiornik z wodą.

3 godziny temu, peja76 napisał:

Ostatnio też pisaliśmy w jakiś temacie o prowadzeniu przyczepy, mówiłeś że ten temat też cię interesuje, powiem tak, zwariowałem, jak pisałem w inny  temacie ciągnąłem przyczepę 2.5m szeroką i 5,60m długą, koła 14''C dmc 1600kg i pisałem że powyżej 90km/h czuć ją że prowadza, w poniedziałek targałem taką samą, tej samej marki, te same wymiary, z tym samem układem w środku ale koła 15" ale dmc 1750kg i powiem igła 110km/h nic, byłem pod ogromnym wrażeniem jak się prowadzi i lżej szła.

Czyli loteria ;)

Najbardziej do dwóch osi zniechęca mnie zakup movera, nie jestem pewny czy mocny na jednej osi wystarczy, czy musi być na 4 koła.

Dzisiaj taka ciekawa przyczepa dwuosiowa się pojawiła 

https://www.otomoto.pl/oferta/hymer-eriba-580-nova-bardzo-zadbany-gwarancja-przyczepa-w-super-kondycji-gwarancja-12-miesiecy-ID6Dju4J.html?#map

cena rozsądna, układ akceptowalny, niestety na forum sprzedawca ma nieciekawe opinie i szkoda mi trochę jechać 100km ale może jakąś niedzielną wycieczkę zrobimy w tamte strony bo sporo ma na placu ciekawych modeli.

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

To pokazuje że ciąganie budy nie jest zero jedynkowe, jest tak dużo zmiennych że nie można powiedzieć, że duże budy są be bo źle się prowadzą...

Co spojrzę w Twoją stopkę to wzdycham do tej przyczepy

https://www.otomoto.pl/oferta/lmc-560-mover-isabela-3-m-glebokosci-ID6DaUqZ.html

LMC :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.