Skocz do zawartości

Nowa przyczepa ale gdzie?


Bob Duży

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, Bob Duży napisał:

Niestety, tąco sobie upatrzyliśmy w pt sprzedali, znaleźliśmy jeszcze lepszy dla nas układ mianowicie FENDT 515 OPAL SF? mega duży schowek pod łóżkiem, na tyle piętrus łazienka nie przy małżeńskim co dla nas ważne. Jedziemy w pn oglądać natomiast wpadły nam jeszcze dwa modele KNAUS 580. Co o Knaus możecie powiedzieć? Równać to na równi z FENDTEM? ten Knaus co układ nam się podoba jest 30cm dłuższy od Opala ale MW ma mniejszą o 100kg. Co o tym myśleć?

Kupiłem takiego w czerwcu z DMC podniesionym do 1700.MW po doposażeniu w klimę i mover, wraz z butla to 1480kg.Pytaj, co Cie interesuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , też zastanawiam się nad zakupem nowej przyczepy.

Usłyszałem opinię że np. przyczepy Weisenberga można w dużo lepszej cenie wyrwać bezpośrednio w Niemczech niż u polskich dealerów. Podobno na targach oferowane są specjalne promocje.

Wybieracie się na rozpoczynające się niedługo targi https://www.caravan-salon.com/ ? Ktoś ma doświadczenia z lat ubiegłych? Czy procedura zakupu nowej przyczepy i przewiezienie jej do Polski a następnie rejestracja z otrzymaną niemiecką fakturą zakupu jest trudne :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, w79 napisał:

Kupiłem takiego w czerwcu z DMC podniesionym do 1700.MW po doposażeniu w klimę i mover, wraz z butla to 1480kg.Pytaj, co Cie interesuje. 

Zastanawiamy się nad Fendt ale wpadł nam w oko knaus który jest w środku dłuższy o 30cm szerszy ale ma prysznic. Jak z jakością wykonania bo cena jest nie wiele nizsza od fendta. Waga własną jest mniejsza o 100kg przy większej budzie. Jak z materiałem jak podłoga bo hobby stosuje wzmocnienia poprzeczne rama rama a Fendt jedno a jak knaus? Jakie grubości ścian podłóg i sufitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:


 

 


Knaus Sport i Sundwind ma ściany i dach o grubości 31 mm natomiast podłogę 38 mm.

 

Tak myślałem że gdzieś jest haczyk w wadzę przy większej budzie i lepszym naszpikowaniu. Ok, zostaje fendt. Jutro ciśniemy go oglądać, jak nam przypadnie to od razu wyposażyć go w to co niezbędne.

Na pewno solar, mover a może i klima, i na pewno dodatkowy zbiornik na wodę bo 24l to dużo za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że gdzieś jest haczyk w wadzę przy większej budzie i lepszym naszpikowaniu. Ok, zostaje fendt. Jutro ciśniemy go oglądać, jak nam przypadnie to od razu wyposażyć go w to co niezbędne.
Na pewno solar, mover a może i klima, i na pewno dodatkowy zbiornik na wodę bo 24l to dużo za mało.
A z Tabbertów nie ma nic ciekawego?

W Knausie mnie dziwi, że i Sport i Sundwind mają dokładnie te same ściany. I też podłoga jest cienka. Co ciekawe to Weinsberg ma lepsze parametry niż Knaus! Ściany i dach po 33 mm a podłoga 40 mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:

A z Tabbertów nie ma nic ciekawego?

W Knausie mnie dziwi, że i Sport i Sundwind mają dokładnie te same ściany. I też podłoga jest cienka. Co ciekawe to Weinsberg ma lepsze parametry niż Knaus! Ściany i dach po 33 mm a podłoga 40 mm

Żonie wizualnie się tabbert nie podoba, a to co znaleźliśmy jest wszystko w bardzo jasnych barwach w środku i to ją dyskwalifikuje przy 2jce dzieci. OPAL  jako jedyny ma potężny kufer na przodzie  co nam się spodobało i piętrus dla dzieci. Najlepsza była by z ukladem SKM i osobną kabiną prysznicową lecz to już 250cm a to na nasze Polskie drogi uważam przesada. Jeżdżę z lawetą 240cm i na bocznych drogach jest ciasno. 230 to optimum i w SKM takich mało i jak są to w jasnych kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bob Duży napisał:

Zastanawiamy się nad Fendt ale wpadł nam w oko knaus który jest w środku dłuższy o 30cm szerszy ale ma prysznic. Jak z jakością wykonania bo cena jest nie wiele nizsza od fendta. Waga własną jest mniejsza o 100kg przy większej budzie. Jak z materiałem jak podłoga bo hobby stosuje wzmocnienia poprzeczne rama rama a Fendt jedno a jak knaus? Jakie grubości ścian podłóg i sufitu?

Zastanawiałem się nad Fendtem j jakość jest porównywalna że wskazaniem na Knausa, nie pamiętam który dokładnie to był, ale układ ten sam. Mogę sprawdzić jak wrócę do domu, stal w Center Campie w maju. Na plus Fendta pełny prysznic, ale brak było możliwości podniesienia DMC i środek jakiś taki... ale o gustach się nie... :). Przesiadłem się z 15 letniego Sudwinda i tutaj widać różnicę, ale to chyba kwestia czasów... Porownywalem z Det. Camper, Adria Adora i Hobby De Luxe - te wykończenia odpadaja w przedbiegach.

Mam pewne doświadczenie bo to już trzecią buda z którą jeżdżę i osobiście myślę że jeśli nie jesteś zainteresowany zima to rozpływanie się nad grubością ścian i podłogi raczej nie ma większego sensu. Jeśli interesuje Cię zimowanie to wersja zimowa i/lub Alde. Ja niestety nie miałem tej możliwości, ale chętnie bym zamówił. 

W innym wypadku pięć, klima dają radę. Zbiornik na wode ma 45 l. Uwięzi że starcza na 2 dni z kapielami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziecie dużo jeździć, zastanowiłbym się nad szerokością. Ja jeżdżę głównie po Europie i nie zawsze jet kolorowo, zwłaszcza że w obecnej dobie Kempy nastawiają się głównie na kamper a y lub kampery. Np dzisiaj rano miałem duże trudności z wyjazdem z kempingu w Gratzu. Niby duży, przy autostradzie, ale musiałem pociągnąć moverem jakieś 100 m:). 

Jestem bardzo zadowolony i wybierając znów, dokonałbym tego samego zakupu. Na początku myślałem.o dokupieniu obudowy prysznica-- kosztów to 1000e. Po tych wakacjach doszedłem do wniosku że raczej jest to zbędne, bo patent z dentka daje rade, nawet przy mnie, a mam prawie 180 cm i chudy nie jestem. Jeśliasz możliwości uderz w Sudwind, nie jest wiele drozszy a m.in ma w standardzie pełny prysznic. Niestety w moim przypadku nie było to możliwe z uwagi na wagi:) 

Dopiero teraz doczytałem że jasne wykończenie odpada., a takie ma. Sudwind. Powiem tak: na ciemnym widać chyba gorzej.... ? Co do szerokosci to tak naprawdę 580qs ma chyba z 240...

Zastanow się jeszcze nad solarem. Jak rozumiem potrzebujesz go do stawania na dziko? W takim układzie nie tylko szerokość się liczy ale i wysokość. Mam mover p1 i widzę że trochę mało miejsca zostaje na offroad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikusy tak al enie jakieś offroadowe wyboje, ta LMC mam na wypasie zrobioną i 7 nocy przetrwam na dziko. Tutaj chce doposażyć tam gdzie kupimy w solar, aku, mover i markiza to warunek konieczny. Jak starczy kasy to i klima. Dla tego jeszcze bedziemy starą jeździć bo jak podejmiemy jutro decyzje o zakupie to za nim będziemy ją mieli z 1 mies minie na pewno. Szerokości się boję 250 dla tego nie myślę nawet o niej. Lawete mam i czasami jest duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bob Duży napisał:

Ok, a jak Ci się jeździ po Polszy z tą szerokością? Czy będziemy jeździć zimą? hmmm ciężko powiedzieć ale myślę że tak, może nie przy -10 ale spokojnie jak będzie  dochodziło do zera tak. Ogólnie będziemy dużo jeździć...

Te kilka stopni poniżej zera ,powiedzmy minus trzy/pięć  to ja w niewiadówce  daję radę :) Te minusy to raczej nad ranem bo za dnia to siedem na  plusie.  Ogrzewanie elektryczne ,spanie w śpiworku i luz.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.