Skocz do zawartości

Nowa przyczepa ale gdzie?


Bob Duży

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Bob Duży napisał:

Ile by nie miał, to jest w 520 i 560 DMC maks 1700kg a mw po dołożeniu szpeju trzaby sprawdzić.

Przecież w FENDT Saphir 560 SKM maksymalne DMC to nawet 2000 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

27 minut temu, Bob Duży napisał:

1600 z rozmowy to niska a 1700 podwyzszona

Ale to jest ta sama oś. Ten Fendt fabrycznie ma DMC 1700 kg. Na jakiej zasadzie odbywa się wybór tego DMC? Za 1700 kg każą sobie dopłacić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to AL-KO ma osie w przedziałach:

1300-1500kg

1500-1700kg

1600-1800kg

1700-1900kg

1800-2000kg

Kupując nową przyczepę możesz wybierać pomiędzy przedziałami i tak np. oś 1500kg-1700kg może byc zarejestrowana na 1600kg.

 

 

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2020 o 18:06, bw81 napisał:

Z tego co pamietam to AL-KO ma osie w przedziałach:

1300-1500kg

1500-1700kg

1600-1800kg

1700-1900kg

1800-2000kg

Kupując nową przyczepę możesz wybierać pomiędzy przedziałami i tak np. oś 1500kg-1700kg może byc zarejestrowana na 1600kg.

 

 

Dokładnie tak jest. Mój Tabbert Vivaldi ma 2000 kg DMC, to nie jest tak że podniesiemy DMC na ile chcemy. W Tabbercie podniesienie DMC do 2000 kg to koszt 900 €, ponieważ wiąże się to z zamontowaniem odpowiedniej osi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, DarioM napisał:

Dokładnie tak jest. Mój Tabbert Vivaldi ma 2000 kg DMC, to nie jest tak że podniesiemy DMC na ile chcemy. W Tabbercie podniesienie DMC do 2000 kg to koszt 900 €, ponieważ wiąże się to z zamontowaniem odpowiedniej osi ?

Próbuję w drugą stronę, tzn. chcę obniżyć DMC przyczepy. Czekam na konkretne info od dealera, bo wstępnie podał, że na 90 % da się to zrobić.

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tąco sobie upatrzyliśmy w pt sprzedali, znaleźliśmy jeszcze lepszy dla nas układ mianowicie FENDT 515 OPAL SF? mega duży schowek pod łóżkiem, na tyle piętrus łazienka nie przy małżeńskim co dla nas ważne. Jedziemy w pn oglądać natomiast wpadły nam jeszcze dwa modele KNAUS 580. Co o Knaus możecie powiedzieć? Równać to na równi z FENDTEM? ten Knaus co układ nam się podoba jest 30cm dłuższy od Opala ale MW ma mniejszą o 100kg. Co o tym myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Uważam że Knausa w wersji Sport nie ma co porównywać do Fenda. Miałem Sport 500 QDK i porównanie do aktualnie posiadanego Dethleffsa Nomada bardzo słabo wychodzi. Chodzi mi o jakoś sklejek, drewno, ilość wzmocnień połączeń. Mniejsza masa nie bierze się z niczego.

 

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.