Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.02.2023 o 13:18, Lucek26 napisał(a):

Witajcie w 2023 roku.:winner:

Po analizie cenników za kempingi przy basenach termalnych na Węgrzech zwraca uwagę bardzo duży wzrost opłat za 

korzystanie z prądu w okresie wakacyjnym . Oplata około 35- 40 złotych za dobę korzystania z prądu to przesada, nawet z

uwzględnieniem  całodobowego używania klimatyzacji .:czerwona:

Pozostałe opłaty na kempingach wzrosły około 25-30 procent.

Mimo wszystko czas na planowanie wyjazdów na Węgry.:drive:

 

W temacie Węgier trzeba by jeszcze trochę doprecyzować, może ostrzec ? sam nie wiem.

aktualnie trwa u nich reglamentacja wszystkiego co się da - mleko, jajka, ziemniaki, olej, paliwo itd. Mam znajomych mieszkających od lat na Węgrzech i informacje od nich są trochę niepokojące. Szczególnie jak przyjdzie sezon letni i przybędzie turystów (rocznie teoretycznie 5mln). 

Byłem na weekend listopadowy 2022 - już było czuć, że jest drożej, ale jeszcze poza paliwem nic nie wydzielali w sklepach.

Dla mnie sytuacja z prądem za 40-60zł jest prosta - nie dziękuję :).

Możliwe, że w czerwcu tranzytem nasze koła przetoczą się przez Węgry, ale poza winietą raczej ani forinta tam nie zostawimy.. no chyba, że będą gdzieś Langosze przy drodze z dużym parkingiem sprzedawać :). Dawno nie robiłem trasy do Chorwacji przez Węgry i tego odcinka od Leteney do Zagrzebia, trzeba odświeżyć pamięć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgry ceny sporo w górę, w 2022 osobiście odczuwałem niechęć do Polaków, takie same opinie od znajomych którzy od lat odwiedzają Węgry. Za chwile zaczną szukać winnych inflacji u siebie i padnie na tych co wspierają Ukr. 
Ja im już podziękuje 

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Węgrzech w Lutym . Winieta podrożała do 5500 , kwatery z basenami nieznacznie . W sklepach nie widziałem pustek , lecz normalne zaopatrzenie. Niechęci u Węgrów też nie zauważyłem. Wszystko tak jak było . Na pewno u nas ceny dużo bardziej podskoczyły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 21:09, Dodi napisał(a):

Węgry ceny sporo w górę, w 2022 osobiście odczuwałem niechęć do Polaków, takie same opinie od znajomych którzy od lat odwiedzają Węgry. 

W jaki sposób się przejawia ta niechęć do Polaków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 21:09, Dodi napisał(a):

odczuwałem niechęć do Polaków,

Bzdury opowiadasz ;) byliśmy w zeszłym roku i nie zauważyliśmy żadnej niechęci, wręcz przeciwnie.

 

Edytowane przez elaola (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bywam na Węgrzech niemal co roku, od chyba 2014 roku. Dlatego jestem ciekawy czym przejawia się ta niechęć bo sam osobiście nigdy niczego takiego nie zauważyłem. No ale może nie wiem na co patrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

W jaki sposób się przejawia ta niechęć do Polaków? 

Przynajmniej tam gdzie byłem . Recepcja kempingów., restauracje.  Oczywiście każdy ma wolny wybór, ja tam tylko teraz tranzytem . Z cenami urwali się z choinki.

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dodi napisał(a):

Przynajmniej tam gdzie byłem . Recepcja kempingów., restauracje.  Oczywiście każdy ma wolny wybór, ja tam tylko teraz tranzytem . Z cenami urwali się z choinki.

Możesz podać gdzie byłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

No ja bywam na Węgrzech niemal co roku, od chyba 2014 roku. Dlatego jestem ciekawy czym przejawia się ta niechęć bo sam osobiście nigdy niczego takiego nie zauważyłem. No ale może nie wiem na co patrzeć https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.png

Jeśli tylko odpowiada Ci atmosfera Węgier i nie zauważyłeś różnicy  to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś odwiedził ich kolejny raz. Ja opisałem moje prywatne odczucia .
 

udanych wyjazdów ?

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dodi napisał(a):

Przynajmniej tam gdzie byłem . Recepcja kempingów., restauracje.  Oczywiście każdy ma wolny wybór, ja tam tylko teraz tranzytem . Z cenami urwali się z choinki.

Ja pytałem o to w jaki sposób się przejawiała ta niechęć do Polaków. A jak już wymieniasz miejsca to podaj konkretnie w jakich restauracjach i na jakich kempingach - będzie łatwiej. 

Godzinę temu, Dodi napisał(a):

Jeśli tylko odpowiada Ci atmosfera Węgier i nie zauważyłeś różnicy  to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś odwiedził ich kolejny raz. Ja opisałem moje prywatne odczucia .
 

udanych wyjazdów ?

Oczywiście, że ich odwiedzę :) I gdybyś właśnie opisał swoje odczucia, czyli na czym polegała ta niechęć, jak to się objawiało to byłoby łatwiej.  A tak to mamy same ogólniki i stwierdzenie, że w 2022 roku odczułeś wszędzie niechęć do Polaków. To tak jakbym napisał, że w Chorwacji są niechętni w stosunku do Polaków, próbują nas oszukiwać na rachunku i dają mało jedzenia. A opinię swoją opieram na wizycie w jakiejś tam restauracji na Istri gdzie faktycznie coś takiego miało miejsce. 

Po prostu opisz czym ta niechęć się objawiała (konkretnie) i gdzie (konkretnie).

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacek00 napisał(a):

Ja pytałem o to w jaki sposób się przejawiała ta niechęć do Polaków. A jak już wymieniasz miejsca to podaj konkretnie w jakich restauracjach i na jakich kempingach - będzie łatwiej. 

Oczywiście, że ich odwiedzę :) I gdybyś właśnie opisał swoje odczucia, czyli na czym polegała ta niechęć, jak to się objawiało to byłoby łatwiej.  A tak to mamy same ogólniki i stwierdzenie, że w 2022 roku odczułeś wszędzie niechęć do Polaków. To tak jakbym napisał, że w Chorwacji są niechętni w stosunku do Polaków, próbują nas oszukiwać na rachunku i dają mało jedzenia. A opinię swoją opieram na wizycie w jakiejś tam restauracji na Istri gdzie faktycznie coś takiego miało miejsce. 

Po prostu opisz czym ta niechęć się objawiała (konkretnie) i gdzie (konkretnie).

A niby dlaczego mam to opisywać? Bo Ty tak chcesz? ?

Chcesz to jedź. Ja szanuje swoje pieniądze i chętnie wydaje je w miejscach o pozytywnym nastawieniu .
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dodi napisał(a):

A niby dlaczego mam to opisywać? Bo Ty tak chcesz? ?

Bo w kazdej dyskusji, jesli przedstawiasz jakas teze warto ja poprzec przykladem. Inaczej taka dyskusja zaczyna przypominac rozmowe z obrazona kobieta - "nie bo nie, rob jak chcesz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Analog82 napisał(a):

Bo w kazdej dyskusji, jesli przedstawiasz jakas teze warto ja poprzec przykladem. Inaczej taka dyskusja zaczyna przypominac rozmowe z obrazona kobieta - "nie bo nie, rob jak chcesz"

Ja nie widzę powodu dlaczego miałbym to robić. Takie mam odczucia i moi znajomi również, a jeśli uważasz że jest inaczej to OK nic mi do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.