Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe - no i sprawa się wyjaśniła:P

Taki właśnie liścik dostałem:

IMG_0202.thumb.jpeg.6fb18bf96d2ffcf42cb7ce5a9d49c410.jpeg

Że też Węgrzy sami nie potrafią sobie poradzić, tylko zatrudniają niemiecką firmę windykacyjną...

Struktura kosztów wygląda tak:

- 98,61 zł (7790 HUF) to opłata dodatkowa za niewłaściwą winietkę,

- 14,70 + podatek 2,80 = 17,50 zł to koszty jak rozumiem wezwania (przesyłki),

- 267,54 + podatek 50,83 = 318,37 zł to koszty firmy windykacyjnej (wychodzi zapewne 60,- EUR netto).

Chyba zabawię się z nimi w ten sposób, że zapłacę opłatę dodatkową 98,61 zł i koszty 14,70 + podatek (17,50 zł), a koszty windykacji oleję.

Zobaczymy, czy będą dochodzić koszty samej windykacji.

Oczywiście straszą BIKiem i Krajowym Rejestrem Dłużników:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Daniel DJR napisał:

Łopatologicznie :)

 

No właśnie gdyby to było takie jasne to nikt nie miałby problemów. Nawet z grafiki, którą załączyłeś odczytać można:

D2 - dla samochodów przeznaczonych dla więcej niż 7 osób i o masie mniejszej lub równej 3,5 t.

Na kilku stronach szukałem wyjaśnień i nigdzie nie ma jednoznacznie, np e-autoplaymatrica.hu, hu-vignette.com i pl.autovignet.hu.

Z żadnego opisu na wszystkich tych stronach, na których możesz kupi winietkę, nie dowiesz się na 100% do której należy kamper do 3,5 t.

1610703244_Zrzutekranu2022-03-5_2.thumb.png.af9bf201b3c821e435a549e714e8be86.png

Zrzut ekranu 2022-03-5_1.png

Zrzut ekranu 2022-03-5_1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się bardzo ciekawie - dostałem kolejne 3 wezwania za niewłaściwą winietkę na Wegrzech, więc mam kolekcję 4:

- 2 z winietki lipcowej,

- 2 z winietki sierpniowej.

Najciekawsze są zapisy o "maksymalizacji" i "obniżonej opłacie":

IMG_0204.thumb.jpeg.40d3b42a8682e58b9c60ce800f84ca08.jpeg

W tej chwili chcą ode mnie:

- 1.774,09 zł - jak zapłacę w ciągu 60 dni lub

- 3.142,57 zł - jeśli zapłaciłbym po tym terminie (albo nie zapłacił w ogóle).

Najfajniejszy fragment o opłacie ulgowej:

"W tym wypadku wysokość ulgowej opłaty dodatkowej wynosi sześciokrotność ulgowej opłaty dodatkowej...".

Taka ulga...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz bardziej dalekosiężne plany i od Węgier, odwiedzanych co roku przynajmniej 2 razy, zamierzałem i tak odpocząć? Poza tym trzeba bojkotować putlera i jego popleczników!???

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zaplacisz --pokłoni się US w PL i doliczy swoją marżę.

Na Forum Camperteam-u szczegółowo było opisane D 1 I D-2.----żadnych wątpliwosci --D 2.

Węgrzy dopracowali system poboru i egzekucji tych opłat perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- 2 z winietki lipcowej,
- 2 z winietki sierpniowej


Chyba nie da rady zastosować maksymalizacji na dwa wyjazdy . Ciekawe. Daj znać

A płacić trzeba bo mają dobry system dochodzenia swojej kasy, niestety.

A tak na marginesie to błąd w numerze rejestracyjnym przy dobrej kategorii to koszt 50€


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, chris_66 napisał:

 


Chyba nie da rady zastosować maksymalizacji na dwa wyjazdy emoji848.png. Ciekawe. Daj znać

A płacić trzeba bo mają dobry system dochodzenia swojej kasy, niestety.

A tak na marginesie to błąd w numerze rejestracyjnym przy dobrej kategorii to koszt 50€ emoji95.png


Wysłane z telefonu emoji12.png

 

Co do maksymalizacji to raczej tylko w obrębie jednej winietki. Ale pokrętne te zapisy są strasznie.

Rozważam teraz dwa scenariusze - w jednym zajęcie rachunku przez US jest dopiero początkiem batalii.

Jeszcze nie wiem, na co się zdecyduję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.