Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Tomiy napisał:

No to potwierdza kilka faktów:

1 - uznali (na podstawie zdjęcia?), że pojazd jest kategorii D2, czyli należy sądzić, że tak przyjmują ogólnie i zawsze,

2 - faktycznie naliczana jest opłata uzupełniająca - mniejsza do 60 dni i większa powyżej 60 dni, ale liczonych od dnia doręczenia wezwania,

3 - zdecydowanie większą część (przynajmniej w przypadku mniejszej opłaty) stanowią "koszty administracyjne" i pozostałe.

Znaczy się impreza kosztuje min. 433 zł...

Ciekawe czy udało się komuś zakwestionować takie wezwanie i jego koszty?

Dzięki @Tomiy

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej to bzdura...

No ale nie wiem czy to dla mnie nie jest za droga alternatywa...bo autostrady będzie pewnie 60 max 130km w 1 stronę...pewnie w dwie strony to właśnie te 180km + większe spalanie, a zysk prędkości dla mnie nie taki drastyczny...

Ale decyzje podejmę jak będę jechał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jak jest z tą starą dziurawą drogą od starej granicy do Miszkolca ? Można nią pojechać bez winiety ? Na mapie wygląda jakby ją wykorzystali do expresówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2022 o 23:10, chris_66 napisał:

one w okienkach nie mają się zastanawiać tylko sprzedawać, potem podpisujesz, że wszystko się zgadza i sam jesteś winien

ale sam wiesz co kupić i jak nie dać się .....

Ja jestem pewien, że niestety Pani, która na pięcioosobowego Partnera na siłę chciała mi  sprzedać D2 się myliła ( choć podpierała się danymi z jakiegoś ogólnika kwalifikującego pojazdy)  tylko nie wiem w jakim celu:) chyba, ze chciała swoją postawą zwiększać dochody węgierskiego budżetu. Nie miała żadnych podstaw żeby sprzedać mi D2 więc podziękowałem  kupiłem D1 w kolejnej budzie:) To było chyba w 2016 roku i do tego czasu żaden mandat mi za to nie przyszedł. to fakt, że są partnery 7 osobowe ale w moim dowodzie na 100 % było, że auto jest 5 osobowe:)

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 17:06, Zulos napisał:

Jeśli zakładamy, że kamper to u nich nie jest samochód osobowy, to rzeczywiście wchodzi do wora D2.

Teoretycznie kamper nie jest samochodem osobowym, jest rejestrowany jako specjalny kempingowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - w tym roku będę potrzebował min. jedną miesięczną i jedną tygodniową - to jest prawie 120 zł różnicy.

Znaczy się wychodzi 300 zł taniej niż mandacik do 60 dni... Pod warunkiem, że cyknęli by mnie tylko raz, a nie wiele razy:D

Choć tam jakieś bonusy w razie kumulacji niby mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Voku napisał:

Teoretycznie kamper nie jest samochodem osobowym, jest rejestrowany jako specjalny kempingowy. 

No u nas tak - teoretycznie nie jest ani osobowym, ani ciężarowym. Stąd m.in. teoretycznie obowiązują go u nas limity prędkości 80/70/50 - także dla kamperów <3,5 t.

Nie słyszałem natomiast, żeby gdziekolwiek indziej w UE ktokolwiek stosował się do limitu jak dla TIRów przy kamperach do 3,5 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zulos napisał:

No u nas tak - teoretycznie nie jest ani osobowym, ani ciężarowym. Stąd m.in. teoretycznie obowiązują go u nas limity prędkości 80/70/50 - także dla kamperów <3,5 t.

Ja bym bardziej powiedział że właśnie dla tego to nie obowiązuje. Zresztą nie słyszałem żeby ktokolwiek miał z tym problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

są partnery 7 osobowe ale w moim dowodzie na 100 % było, że auto jest 5 osobowe:)

 

Miałem podobnie z 807 ką. Były 7 i 8 osób.

Tyle że w czasach jak potrafili kontrolować wszystkich np wyjeżdżających ze stacji benz.

Szybki skan rejestracji i w drogę.

"Złapali" mnie i po pokazaniu DR puścili z uśmiechem

 

Wysłane z telefonu

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.