Skocz do zawartości

Boiler Truma B10


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że skończyłem. Zmontowałem wszystko, podłączyłem 12V, 230V i gaz. Poskręcałem wszystkie meble. Odpaliłem tylko gazówkę na sucho, słychać że zapalnik strzela.
Co mnie zdziwiło, że włącznik nie ma żadnej lampki led, tak jak ma to miejsce w Trumie TT2. W pierwszej chwili pomyślałem, że 230V mi zwyczajnie nie działa i nawet zacząłem wszystko sprawdzać. Potem pomyślałem, że pewnie to przez brak 12V. Ale po podłączeniu 12V też lampka żadna się nie zapaliła, a piec zaczął strzelać więc uznałem, że włączniki zwyczajnie nie mają żadnej zielonej kontrolki.

Dziwne no była zielona, a jak błąd na przykład przyjmiemy komin - czerwona.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki


Dziwne no była zielona, a jak błąd na przykład przyjmiemy komin - czerwona.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
W moim nie ma zielonej. Jak działa to nic nie świeci, jest tylko czerwona (błąd)

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Suzu4x4 napisał:

W moim nie ma zielonej. Jak działa to nic nie świeci, jest tylko czerwona (błąd)
 

Dokładnie tak, w nowych Trumach nie ma zielonej lampki.

U mnie Jacek jutro walka ;)

Gratki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lbuster napisał:

Dokładnie tak, w nowych Trumach nie ma zielonej lampki.

U mnie Jacek jutro walka ;)

Gratki :ok:

A ja już po robocie. Wszystko zmotnowane, skręcone i przetestowane. Truma grzeje jak głupia, po ok 10 minutach grzania na gazie i prądzie leciał już wrzątek :bzik:. Po testach jeszcze przyszła kolej na zabezpieczenie podłogi, zagluciłem wszystkie otwory, wygładziłem, do tego popsikałem Dekaphonem wszystkie inne miejsca od uchwytów. No i w międzyczasie wymontowałem Trumę TT2.

Można jutro w spokoju jechać na Boże Ciało :D

Z rzeczy, które muszę poprawić to podłączenie 12V. 12V podłączyłem bezpośrednio do aku, a zgodnie z instrukcją każą w takim wypadku zabezpieczyć oba bieguny:

image.png.b9b252d42c33e75a66e808286b3826c2.png

4 godziny temu, witus napisał:

Dziwne no była zielona, a jak błąd na przykład przyjmiemy komin - czerwona.

Ano dziwne, teraz jest tylko czerwona oznaczająca błąd. A jak wszystko ok, to się nic nie świeci. Głupie, ale i tu musieli pobawić się w oszczędności. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

A jak wszystko ok, to się nic nie świeci. Głupie, ale i tu musieli pobawić się w oszczędności

Myślę, że nie chodzi o oszczędności, tylko po co ma się stałe palić ta dioda? Przecież na przycisku widać, czy jest włączona czy nie. Aku nie jest z gumy ;)

IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie chodzi o oszczędności, tylko po co ma się stałe palić ta dioda? Przecież na przycisku widać, czy jest włączona czy nie. Aku nie jest z gumy 
IMO
Może i widać ale jak ktoś przypadkowo wyłączy to gwarantuje Ci, że nie zauważysz. A co do Aku to i owszem, ale przy 230V to co za różnica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lbuster mam kilka przemyśleń odnośnie montażu ramki komina. Wg mnie Truma to schrzaniła po całości. Sam spójrz. Każą robić ramkę, ale zobacz na jakiej wysokości są górne otwory od montażu ramki a jakie na dole. 

image.thumb.png.46b478e2feea49e387385163b3b12781.png

Jakiej grubości trzeba dać kantówkę aby sięgnąć tych otworów? O ile na dole wystarczy kantówka o grubości 2 cm, to u góry chyba musi być 2x większa... I odnoszę wrażenie, że u Ciebie wkręty są wkręcone tylko w blachę, no chyba że dałeś tam wysoką kantówkę. Zresztą u mnie IMO jest podobnie.

Kolejna rzecz to docisk całej blachy komina za pomocą tej plastikowej kratki. Kolejne kuriozum, zwłaszcza że ta kratka jest z lichego materiału i nie można tego za mocno dokręcić bo go połamiemy. Oczywiście całość się będzie trzymać na butylu i się uszczelni, ale dlaczego nie można było zrobić tego w ten sposób, aby tą metalową nkładkę się przykręcało bezpośrednio do przyczepy? Wystarczyło zrobić takie otwory:

image.png.72e7bc5d8307fb3fc28930d75ab6523e.png

 

I na to dopiero kratka na jakiś zatrzaskach. Czy tak nie byłoby lepiej? Sensowniej? Szczelniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jacek00 napisał:

Każą robić ramkę, ale zobacz na jakiej wysokości są górne otwory od montażu ramki a jakie na dole. 

No to było jedną z rzeczy, która mi nie pasowała. O ramce nie pomyślałem. Ja dałem klocki 2,5cm i wydaje mi się, że wkręty w nie wlazły, ale głowy nie dam sobie uciąć ;).

Jednak weź to uszczelnij na samej krawędzi, by butyl nie wyłaził za bardzo :(

36 minut temu, jacek00 napisał:

I na to dopiero kratka na jakiś zatrzaskach. Czy tak nie byłoby lepiej? Sensowniej? Szczelniej?

Też mi się tak wydaje, przekombinowali z tym plastikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truma odpalona. Po 15min ciepła woda :) po 30min parzy :wrrr: No ale test trzeba było wykonać na 70 stopniach.

Wężyki zamontowane bezpośrednio, przez co odstają :( Będę musiał coś wymyślić. 

Na pewno nie kupię oryginalnych za 2x60 PLN

20220615_194147.thumb.jpg.bc326a68b8e04aed209bbe83c1077ed7.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lbuster zamontowałeś zawór zwrotny za pompką? Okazuje się że to przeoczyłem no i teraz mi woda z kranu prycha

:) mi też nie zamontowali … szybko szukałem na pierwszym wyjeździe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wszędzie są paczkomaty default_smile.png .. a może nie wszędzie.
Są. Ale dzisiaj święto. Nawet jak zamówię to jutro dopiero ktoś wyśle, a w sobotę niekoniecznie dojdzie. Nie ma co ryzykować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.