Skocz do zawartości

Boiler Truma B10


witus

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mam ten boiler od nowości (kupiony nowy kilka sezonów temu), używamy codziennie nawet będąc na campingu.

 

W tym sezonie stał się słyszalny, szczególnie jak się ustawi temperaturę powyżej 50C. Prawdopodobnie jak włącza się palnik słychać trzeszczenie jakby rozciągającego się metalu. Nie kojarzę tego z wcześniejszych sezonów.

 

Czy nie powinno się tego boilera poddać jakiemuś serwisowi/oględzinom. Mam go pod głową w kanapie jest zabudowany obudową z PCV, ale może raz na jakiś czas trzeba zajrzeć do środka?

 

Może on przez jakiś zaworek zaczął się lekko zapowietrzać? I dlatego tak dziwnie pracuje.

 

Nalewając więcej wody gorącej np do wiadra zdarza się, że kran ma czasami słabszy strumień jakby wypluwał powietrze.

 

Macie jakieś pomysły od czego zacząć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To urządzenie gazowe i sam nie baw się w naprawę. Konstrukcja Trumy b10 zmieniła się znacznie na przestrzeni kilku lat właśnie z powodu częstych napraw "pierdółek" przez serwis. Montując nowe urządzenie zasięgnąłem informacji  w serwisie Trumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie gazowe i sam nie baw się w naprawę. Konstrukcja Trumy b10 zmieniła się znacznie na przestrzeni kilku lat właśnie z powodu częstych napraw "pierdółek" przez serwis. Montując nowe urządzenie zasięgnąłem informacji  w serwisie Trumy.


To gdzie mogę zrobić taki przegląd, Klaja/CenterCamp w Bieruniu są autoryzowani do tego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na doprowadzeniu wody. Pewnie gdzieś przy pompce. Instalacja ze zwykłą pompką? 


Tak, mam go wygląda na sprawny. Wymianię go profilaktycznie bo w Borach zalewałem wodą ze „źródełka”, a w niej różne pyłki pływają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie to zawsze będzie wyglądać że jest sprawny


Mam przezroczysty wąż za nim i przed nim. Wypełniony wodą, gdyby puszczał woda powinna wrócić do zbiornika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 07:52, witus napisał:

W tym sezonie stał się słyszalny, szczególnie jak się ustawi temperaturę powyżej 50C. Prawdopodobnie jak włącza się palnik słychać trzeszczenie jakby rozciągającego się metalu. Nie kojarzę tego z wcześniejszych sezonów.

Cześć.
Sam użytkuje w/w urządzenie kilka lat. Nie ma w nim nic skomplikowanego - po za elektroniką ?
U mnie też trzeszczy w zależności od tego jaka jest różnica temperatur pomiędzy wodą wypływającą z boilera a wpływającą do niego.
Wydaje mnie się, że to normalne zjawisko jest i nie zawracałbym sobie tym głowy ✌️?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.