Skocz do zawartości

Zakup nowej przyczepy: Weinsberg CaraOne 400 LK / Sterckeman Easy 430PE / Dethleffs C Joy 460 LE


luktom

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupy nowej przyczepy kempingowej i mam prośbę o radę która będzie najlepszej jakości oraz jakie są wady i zalety danych przyczep (układ nam pasuje we wszystkich ale oczywiście z naciskiem na łóżko piętrowe):
1. Weinsberg CaraOne 400 LK 
2.  Sterckeman Easy 430PE
3. Dethleffs C Joy 460 LE 

Będziemy jeździli w składzie 2 + 2 (4lata i 1rok) planujemy ją kupić na 3 max 4lata i potem sprzedać - na której będzie najmniejsza utrata wartości ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Brałbym nowego Weinsberga. Oglądałem kila tegorocznych modeli (porównując z Dethleffsem) i wyglądają jakoś porządniej. Sam mam słabość do Caravelair, ale Sterckemana nie widziałem. Weinsberg to słabszy Knaus, jakoś im ufam:). Z tego co widzę do Detka nie ma piętrusa:), natomiast zastanowiłbym się co do ceny. Bo Weinsberg  z reguły jest goły. Pozostaje jeszcze kwestia odległości do serwisu i wagi. Tutaj obstawiam ze Streckeman będzie najlżejszy. Dzieci szybko rosną, wiec piętrusy chyba wskazane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś jak wyglądają ceny po doposażeniu tych przyczep w to co jest Wam niezbędne?  Kiedyś w tych najniższych modelach były różne dziwne oszczędności typu brak rolet/moskitier w oknach. O ile jestem w stanie zrozumieć że ktoś oszczędzi na oknie dachowym, o tyle nie bardzo wyobrażam sobie przyczepę bez rolet.

Tu trochę do poczytania:
https://www.caravaning.de/neuheiten/10-kompakte-caravans-uebersicht-marktcheck-2020/

i to też warto przeczytać:
https://www.caravaning.de/zuehoer-austattung-pakete-extras-wohnwagen-kauf/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odważnego przyszłego "karawaningowca". Dlaczego odważnego? Proszę wejdż na YOU Tube  Rodzinka na Gigancie. Oni kupili nową przyczepę Hobby i pokazują jakie cudeńka ich spotykają. Cena ze wszystkimi dodatkami to ponad 100 tyś.zł. W życiu nie kupiłabym dzisiaj nowej przyczepy - szczególnie kiedy to są pierwsze kroki. A drugie filmiki z przyczepą angielką ale już używaną /też nie dał mało/ to Kiki Świat. Proszę pooglądaj i sam wyciągnij wnioski. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomii napisał:

Patrzyłeś jak wyglądają ceny po doposażeniu tych przyczep w to co jest Wam niezbędne?  Kiedyś w tych najniższych modelach były różne dziwne oszczędności typu brak rolet/moskitier w oknach. O ile jestem w stanie zrozumieć że ktoś oszczędzi na oknie dachowym, o tyle nie bardzo wyobrażam sobie przyczepę bez rolet.

Tu trochę do poczytania:
https://www.caravaning.de/neuheiten/10-kompakte-caravans-uebersicht-marktcheck-2020/

i to też warto przeczytać:
https://www.caravaning.de/zuehoer-austattung-pakete-extras-wohnwagen-kauf/

 

I te  oszczędności są tylko teoretyczne. Bo doposażyć najtańszą budę do " minimum socjalnego" :) pod swoje potrzeby  też pochłonie nie małe koszty . Do tego trzeba doliczyć koszty przesyłki ,montażu , poświęconego czasu oraz dostępności towaru     Sumując to razem może się okazać ,że za tą kasę można było kupić inną już lepiej wyposażoną budę. 

Podobnie ma się taka np. przyczepa podłodziowa Niewiadów .Najtańsza na rynku ale kompletny golas ,że nie jesteś w stanie bezpiecznie załadować i przewieść łódki.  Dokupując do niej dodatkowe rolki boczne ,kilowe ,wciągarkę plus te wszystkie uchwyty montażowe cenowo wychodzi drożej jak innej firmy już kompletnie - no prawie ,zależy co kto lubi mieć-  wyposażonej gotowej do transportu.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weinsberg CaraOne 400 LK i  Dethleffs C Joy 460 LE mają ciepłą wodę / zestaw prysznicowy / moskitiery oraz rolety w oknach / rozprowadzenie ogrzewania - między tymi modelami jest bardzo mała różnica cenowa ok 2000zł 

Steckerman natomiast jest goły :(

Dodatkowo chciałbym zamontować zew wlew wody oraz dokupić przedsionek.

W co jeszcze warto doposażyć przyczepę na początek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeżeli cenowo wychodzi podobnie to C Joy jest nowocześniejszy. Steckerman to wersja budżetowa, Weinsberg raczej też budżetowy. Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie do czego będziesz wykorzystywał przyczepkę, do wypoczynku stacjonarnego czy przemieszczania się. W związku z tym istotnym parametrem jest długość i szerokość. Zakładam, że kwestie DMC przerobiłeś : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC sprawdzone max 1235kg będą ją ciągnął Skoda Kodiaq

Przyczepa będzie służyła do 2 - 3 wyjazdów typowo wakacyjnych po ok 7-10dni oraz wyjazdów weekendowych. Zależy mi na wąskiej i krótkiej przyczepie tak żeby się z nią dobrze jeździło i nie było problemu z przejazdem przez wąskie uliczki i mostki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie jeszcze, bo ja pamiętam jak rozkminiany był wybór mojej to brany był pod uwagę znacznie tańszy o identycznym układzie Weinsberg, ale ostatecznie padło na Knausa. Owszem, znacznie droższy, ale dzięki polityce dealera (pakiet tzw. "polski") w standardzie i bogatszym nawet w najtańszej wersji wyposażeniu, wychodziło całkiem nie dużo drożej, a jakościowo olbrzymia różnica...

Nie uważam, żeby zakup nowej był błędem (zwłaszcza, jeśli budżet na to pozwala). Trzeba tylko bardzo szczegółowo rozkminić co się dostaje w danej cenie.

Jeśli chodzi o Weinsberga to po pierwsze najmniejszy, po drugie zastanów się dobrze, czy na pewno chcesz mieć łóżko główne (rodzicielskie) rozkładane. To NIE jest dobry pomysł. Nie chodzi tylko o konieczność codziennego składania/rozkładania, ale przede wszystkim o wygodę spania - na takich łączonych poduszkach nie wyśpisz się nigdy tak, jak na porządnym materacu. Możesz to odczuć codziennie wstając z bólem pleców. Oczywiście ja mam przetrącony kręgosłup, więc może Ty nie miałbyś żadnych problemów. Można też dopasować dodatkowy materac, no ale gdzie go po złożeniu łóżka trzymać. No i jeszcze kwestia, że masz wówczas ograniczoną powierzchnię na szpeja - pod stałym łóżkiem jest potężny schowek...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z każdym zdaniem w/w, sam miałem podobne przejścia. Zastanowiłbym się jeszcze nad wielkością lodówki... Jedyny minus może okazać się w DMC, gdyż wagi podoawane w oficjalnych materiałach Knausa, sporo różnią się od stanu faktycznego. Z drugiej strony Weinsberg to w sumie też Knaus, więc może być naznaczony grzechem pierworodnym:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, luktom napisał:

DMC sprawdzone max 1235kg będą ją ciągnął Skoda Kodiaq

Przyczepa będzie służyła do 2 - 3 wyjazdów typowo wakacyjnych po ok 7-10dni oraz wyjazdów weekendowych. Zależy mi na wąskiej i krótkiej przyczepie tak żeby się z nią dobrze jeździło i nie było problemu z przejazdem przez wąskie uliczki i mostki. 

 

a ja z tych trzech które podałeś bez wątpienia brałbym Weinsberga  CaraOne 400 LK  :ok:

Sterckeman Easy 430PE układ ma fajniejszy ale jak goły to słabo, a Dethleffs C Joy 460 LE  przy rodzinie 2+2 słabo widzę ten układ.

klika lat temu jak zaczynałem swoją przygodę z karawaningiem miałem niemal identyczne oczekiwania jak Ty  i dzieci niemal w tym samym wieku.

Kupiłem jako pierwszą przyczepę  Eifelanda 395TK. Układ identyczny jak w tym 400 LK.

Układ sprawdził się rewelacyjnie ale z biegiem czasu zaczęliśmy jeździć coraz więcej i w coraz zimniejsze miesiące i z zaczęło nam brakować miejsca w środku , chodziło nam o to żeby był stały stolik bez konieczności składania łóżka,  o ile w ciepłe miesiące nie ma to znaczenia bo i tak praktycznie wszystkie posiłki się je na zewnątrz o tyle w zimne czy deszczowe dni brakowało nam tego stolika w środku a codzienna konieczność składania łóżka zaczęła być męcząca.

Stąd po dwóch latach nastąpiła zmiana na praktycznie ten sam układ tylko powiększony o stolik po środku - Knaus 500 QDK.

materace składane z kilku jak zauważył @Zulos faktycznie nie są tak wygodne jak stały materac ale dla mnie nie jest to problem - zakup nakładki na całość łóżka rozwiązuje to w zupełności. Taką nakładkę kupował bodajże kolega @maarec było gdzieś niedawno link na forum.

jak zamierzasz sprzedać przyczepę po trzech latach to uważam że na początek  będzie to dobry wybór i dużo nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zauważyłem,że chodzi też o utratę wartości.
Moim zdaniem powinieneś szukać przyczepki zbliżonej do 4-4,2 metrów zabudowy i szerokości do 230 max . Jeżeli chodzi o marki nie tracące dużo na wartości to z wymienionych przez Ciebie, to moim zdaniem Dethleffs, inne to przykładowo Fendt, Knaus, Hymer, Burstner. Weinberger, Corrado i inne podobne to są submarki większych producentów, które są tańsze w zakupie, ake też z uwagi na użyte materiały tracą więcej na wartości.Powodzenia.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz też Adrię Avivę 360 DK i 400 DK. Wyjdą ok 10-15% taniej niż te, o których wspomniałeś. Avivy są całkiem nieźle wyposażone "Na dzień dobry", więc lista wyposażenia dodatkowego nie będzie długa, co przełoży się na końcową cenę.

Dodatkowo są krótkie, wąskie, lekkie i mają piętrowe łóżka.

Ja szukałem dla siebie dla rodziny 2+3, która będzie tylko do objazdówek na dzikusa, głównie po Skandynawii. Zastanawiałem się nad kilkoma modelami, ale ostatecznie wziąłem właśnie Avivę 360 DK z opcją potrójnego łóżka piętrowego. Jest wąska (209cm), krótka, lekka i ma spanie dla 5 osób, poza tym ma wszystko, czego oczekujemy od przyczepy na takie wyjazdy. Głośników Bluetooth, ambientnego oświetlenia pod prysznicem, skóry nappa innych wodotrysków nie ma ;)

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jagodek napisał:

Dopiero zauważyłem,że chodzi też o utratę wartości.
Moim zdaniem powinieneś szukać przyczepki zbliżonej do 4-4,2 metrów zabudowy i szerokości do 230 max . Jeżeli chodzi o marki nie tracące dużo na wartości to z wymienionych przez Ciebie, to moim zdaniem Dethleffs, inne to przykładowo Fendt, Knaus, Hymer, Burstner. Weinberger, Corrado i inne podobne to są submarki większych producentów, które są tańsze w zakupie, ake też z uwagi na użyte materiały tracą więcej na wartości.Powodzenia.
 

Hmm skąd wniosek że tracą więcej na wartości? Bo przegląd mobile.de pokazuje coś zupełnie innego. Jak 3-4 lata temu kupowałem swoją "budżetową" i rozważałem używkę do 3 lat to takie Weinsbergi potrafiły kosztowac niemal tyle samo co nowe. IMO przyczepa w dobrym stanie będzie trzymać wartość niezależnie od marki - istotna jest oczywiście cena zakupu. Wiadomo, że za używanego Weinsberga dostaniemy mniej niż za używanego Fendta, ale przy zakupie nowej za Werinsberga też zapłacimy mniej niż za Fendta - natomiast spadek wartości będzie procentowo podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.