Skocz do zawartości

Zakup nowej przyczepy: Weinsberg CaraOne 400 LK / Sterckeman Easy 430PE / Dethleffs C Joy 460 LE


luktom

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, jacek00 napisał:

Jeśli masz na myśli zakupy motoryzacyjne w postaci samochodów to owszem, ale tu mają zastosowanie zupełnie inne przepisy. Przyczepa jest traktowana jak jakiś sprzęt komputerowy, smartfon czy inny podobny przedmiot a nie jak samochód czy zakup związany z motoryzacją. Najnormalniej w świecie kupisz przyczepę za cenę netto i nikt nie robi raczej problemów, ja nie słyszałem a wręcz przeciwnie. Parę osób z forum przecież już tam robiło zakupy przyczep, między innymi ostatnio @Mandrol  - było owszem trochę problemów, ale innego typu :) Zresztą jak kupisz przyczepę w DE to i tak nie wyjedziesz nią bez rejestracji - więc wszystkie formalności pozakupowe jak rejestracja itp musisz załatwić w PL i dopiero ze wszystkimi kwitami udajesz się po odbiór. IMO dla Niemca nie ma żadnego ryzyka.  

 ale czemu nie wyjedziesz bez rejestracji ?

jak kupowałem kilka lat temu swoją pierwszą przyczepę w Niemczech to handlarza nie interesowała rejestracja. zapłaciłem,  zapakowałem na lawetę i tyle.

W przypadku zakupu kampera (grudzień 2019 ADRIA nowa od dilera Adrii) również dilera nie interesowało czy jest zarejestrowany, kasa na koncie , kamper wydany,  powrót na czeskich tablicach tranzytowych.

wg mnie ludzie rejestrują w PL bo nie chcą płacić za tablicę tranzytowe i ubezpieczenie w DE bo to dodatkowe koszta a nie dla tego że nie wyjedziesz bez rejestracji.

przecież równie dobrze możesz kupić bez oglądania przez internet , zapłacić przelewem i zlecić dostawę "pod dom" firmie spedycyjnej, rejestracja nie jest Ci do niczego potrzebna ;)

no chyba tylko do tego żeby odzyskać zwrot kaucji za VAT :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dostałem dzisiaj ofertę na stockow'ą przyczepę Adria Altea 472PK na 14.100€ netto tylko trzeba ją przywieść ze Słowenii z dodatków ma: koło zapasowe / zaczep AKS.

Dopytałem o kwestię podatku vat i bez problemu sprzedadzą netto jeżeli kupujący jest zgłoszony do Vat EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj ofertę na stockow'ą przyczepę Adria Altea 472PK na 14.100€ netto tylko trzeba ją przywieść ze Słowenii z dodatków ma: koło zapasowe / zaczep AKS.

Dopytałem o kwestię podatku vat i bez problemu sprzedadzą netto jeżeli kupujący jest zgłoszony do Vat EU.
Powiem tyle że to drogo. Nie wiem, może ceny znacznie poszły do góry, ale moja bazowo kosztowała trochę ponad 11k euro netto i to z transportem do PL. Nawet po doposażeniu wyszła taniej niż Twoja oferta, a doposażyłem ją fabrycznie nie tylko w koło zapasowe, a duże okno MIDI heki, instalacje pod aku, amortyzatory, moskitierę na całe drzwi, mover, uchwyt do TV, rozprowadzanie ciepła, obniżenie DMC i jeszcze kilka pierdół. Moja oferta po doposażeniu była nawet tańsza niż najtańsza oferta na mobile.de

Z ciekawości patrzyłeś po ile te przyczepy chodzą właśnie w Niemczech?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny na mobile.de nie są cenami transakcyjnymi. To ceny ofertowe, a tak na marginesie kto podał Ci ceny stockowe? One objęte są tajemnicą handlową i są ustalane indywidualnie dla każdego dealera? Dla dużego dealera zamawiającego przed sezonem 500 przyczep ( konfigurację można dobierać dowolnie) cena będzie inna, a dla małego dealerka cena będzie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, luktom napisał:

Tak patrzyłem - najniższa cena na mobile.de to ok 13.800€ netto więc chyba tak poszły ceny do góry.

 

Musisz też liczyć się z tym że US może zrobić ci kontrole jednego miesiąca, kupując netto za granica. Miałem tak nie jednokrotnie przywożąc auto. Jak mieli zwrócić kasiory to najpierw przetrzepali mi dupę, ale tylko jeden miesiąc. Nie było to zawsze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luktom, przejedź się do jakiegoś sprzedawcy przyczep marki której wybrałeś na terenie Niemiec ( nie wiem skąd jesteś), lub napisz do niego maila. Jeżeli to duży sprzedawca to robi takich transakcji wiele i sporo Ci podpowie. Są też olbrzymie place u innych dealerów z przyczepami nowymi z poprzednich lat (wie neu), trzeba poszukać. Reasumując, trzeba ruszyć cztery litery i troszkę obejrzeć zamiast gdybać. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luktom napisał:

Tak patrzyłem - najniższa cena na mobile.de to ok 13.800€ netto więc chyba tak poszły ceny do góry.

 

Czyli nie poszły do góry ;) Jak wspomniałem po doposażeniu w pełno dodatków moja cena wyszła nieznacznie taniej niż ta na mobile.de - a zapłaciłem właśnie koło 13 800 :D

Godzinę temu, peja76 napisał:

Musisz też liczyć się z tym że US może zrobić ci kontrole jednego miesiąca, kupując netto za granica. Miałem tak nie jednokrotnie przywożąc auto. Jak mieli zwrócić kasiory to najpierw przetrzepali mi dupę, ale tylko jeden miesiąc. Nie było to zawsze,

Ale tu na szczęście nikt kasiory zwracać nie będzie, no i nie jest to auto, które ma szereg obostrzeń. Więc jest szansa że nikt się o nic nie upomni, chociaż może bo to będzie dość duża transakcja.  ;) 

59 minut temu, luktom napisał:

Odnośnie kontroli to wiem bo miałem już kilka przez zakupy netto poza PL i wszystkie ok :)

@jagodek cenę taką dostałem od Adria-center.si

Zdecydowanie uderzaj do sprzedawców w DE. I proś o oferty. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, luktom napisał:

Dziękuję wszystkim za pomoc i cenne rady!

Wybór padł na Dethleffs C'go 495FR

Chciałeś przyczepę o DMC max 1235 kg, a C'Go 495FR na pusto waży prawie 1200 kg, a DMC ma 1360 kg. To czym to w końcu będziesz ciągnąć?  

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.