Skocz do zawartości

Zestaw solarny pomoc przy doborze


Adam Rogowski

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, witus napisał:

Byłem nieufny ale przeżył sezon i widziałem go już w kilku innych przyczepach

Działać na pewno działa. Pytanie o jego efektywność. Regulatory PWM marnotrawią znaczną część potencjału panela fotovoltaicznego szczególnie przy słabym nasłonecznieniu. Co kto potrzebuje B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, BUMERANG napisał:

Działać na pewno działa. Pytanie o jego efektywność. Regulatory PWM marnotrawią znaczną część potencjału panela fotovoltaicznego szczególnie przy słabym nasłonecznieniu. Co kto potrzebuje B)

Nie wiem, ja mam porządny regulator, nawet przez chwilę chciałem kupić do niego ekran LCD i patrzeć jak produkuje prąd. Przeszło mi. Poprstu akumulator zawsze wieczorem jest pełny, w dzień nas nie ma w przyczepie. U teściów podobnie, za ułamek ceny przy ładnych animacjach na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Tarapukara jak dobrze pamietam. On ci doradzi i ma fajne ceny.

Panel 130W do aku 100Ah do tego Tracer i dasz radę. Ja mam aku 100Ah Jenoxa Hobby głębokiego rozładowania i solar 130W do tego Tracera 10A i jeździłem od kwietnia do września z kilkudniowymi przerwami i nigdy prądu nie brakło. Ładuje komórki, TV 15cali praktycznie idzie non stop, w zimne dni dmuchawa trumy i oświetlenie.

Tu masz Tracera 20A  

https://www.ledats.pl/pl/mppt/4007-kontroler-ladowania-tracer-2210an-12v24v-20a-mppt.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zestaw z  juli 3 sezon i aku 95ah agm sznajder zawsze jest naładowany. aku mam już 7 letni, zapotrzebowanie na prąd - tv, laptok, 4 telefony, tablet, oświetlenie led, radio, nawiew.  Nie polecałbym gdyby był to china-syf. Regulator w zestawie jest ok, jedni go polecają drudzy ganią zależy kto czym handluje. Łapy montażowe są bardzo ok, kable do uzupełnienia, za ten piniondz oferta bezkonkurencyjna. Nie jeden go tutaj zamontował i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adam Rogowski napisał:

No mnie oświeć i podeślij coś fajnego, pisałem nie znam się na tym i tyle. Dla mnie kontroler 30A to 30A....

Chyba że ten zestaw z Juli będzie ok co kolega Thomas  podlinkował???

 

Właśnie dla zupełnie nieobeznanych w tych kwestiach jest co najmniej kilka rozległych wątków na forum, gdzie to wszystko jest szczegółowo opisane, od a - z, łącznie z tym, jak sobie wyliczyć, ile energii się potrzebuje (własne zapotrzebowanie energetyczne), jaki typ, pojemność akumulatora, jaki kontroler, moc paneli itd, itp., a nawet jak to podłączać w różnych układach instalacji. Dobrze by było, gdybyś poczytał i świadomie wybrał sobie to, czego potrzebujesz - to najlepsza opcja i tak uważam.

Ty byś chciał "na gotowe". Co będzie jak ktoś nie trafi w Twoje potrzeby lub upodobania :hmm: Będzie żal :'(

Zestaw z Juli był omawiany przynajmniej w dwóch tematach, więc co nowego można pisać. Odpowiada Ci parametrami, możliwościami montażu, nie przeszkadzają Ci udziwnione uchwyty, to bierz i ciesz się, bo cena jest przystępna. Kolega, który taki zestaw kupił, pisał że jest zadowolony. Ktoś inny, w zupełnie innym wątku, też nie narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kristofer napisał:

Zestaw z Juli był omawiany przynajmniej w dwóch tematach, więc co nowego można pisać. Odpowiada Ci parametrami, możliwościami montażu, nie przeszkadzają Ci udziwnione uchwyty, to bierz i ciesz się, bo cena jest przystępna. Kolega, który taki zestaw kupił, pisał że jest zadowolony. Ktoś inny, w zupełnie innym wątku, też nie narzekał.

Ok. Dziękuję za wszelką pomoc oraz  informację. W takim razie jutro śmigam do Juli. W razie W zawsze regulator mogę dokupić inny. 

Edytowane przez Adam Rogowski
Edycja tekstu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zestaw zakupiony, jak tylko pogoda pozwoli nastąpi montaż. 

Mam trzy pytanka dla obeznanych

1. Czy montaż panelu na tych uchwytach z zestawu będzie ok, zaznaczam że nie mam zamiaru dziurawić dachu

2. Jaki przewód kupić bo ten z zestawu będzie za krótki

3. Czy podłączenie do AKU może być na krokodylkach tych z zestawu czy lepiej zrobić na stałe

007983f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam Rogowski napisał:

No i zestaw zakupiony, jak tylko pogoda pozwoli nastąpi montaż. 

Mam trzy pytanka dla obeznanych

1. Czy montaż panelu na tych uchwytach z zestawu będzie ok, zaznaczam że nie mam zamiaru dziurawić dachu

2. Jaki przewód kupić bo ten z zestawu będzie za krótki

3. Czy podłączenie do AKU może być na krokodylkach tych z zestawu czy lepiej zrobić na stałe

Ten wątek powinien Ci pomóc m.in @Thomas pokazywał jak montował:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i WUJ z montażu panelu na dachu, człowiek nie sprawdził jaki jest dach:mlot:. Co się okazało jest on nie płaski tylko załamany i aby zamontować panel 150 cm długości trzeba by było podnosić na każdym końcu po około 5 cm, więc owszem będzie ale mobilny czyli luzak na glebie lub na dachu podczas dłuższego postoju. A już myślałem że będzie tak pięknie a tu ZONK. Ale plus jest taki że działa i nawet ładuje:yay:

20200610_175706.jpg

20200610_175726.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Adam Rogowski napisał:

No i WUJ z montażu panelu na dachu, człowiek nie sprawdził jaki jest dach

No co Ty. Najpierw kupujesz panel, a potem patrzysz jaką masz przyczepę :mlot: A tak poważnie 66 cm to nie tak dużo, może znajdziesz takie miejsce gdzie jednak uda się sensownie położyć panel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, czyś napisał:

Mnie za to zastanawia co to za "kołderka" na dachu

Nie rozumiem o co pytasz???. Jeżeli chodzi Ci o te plamy matowe to spoko, dach był mokry bo lało u nas

13 minut temu, czyś napisał:

W poprzek go, i już. Jak niby będziesz woził panel 150 cm? Do czasu, potem stłuczkę.

Tylko i wyłącznie miejsce jest ło tu, tylko boję się o jego mocowanie a dziurawić dachu nie chcę

 

20200513_093028.jpg

Edytowane przez Adam Rogowski
edycja tekstu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adam Rogowski napisał:

Nie rozumiem o co pytasz???. Jeżeli chodzi Ci o te plamy matowe to spoko, dach był mokry bo lało u nas

Tylko i wyłącznie miejsce jest ło tu, tylko boję się o jego mocowanie a dziurawić dachu nie chcę

 

Przepraszam, że odbiegam od tematu, ale gdzie masz tą listwę i uszczelnienie?
 

image.thumb.png.b4144f10d019d0071bd09b15eb25bac5.png

 

Brak tej listwy i uszczelnienia + deszcz = kłopoty

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

No co Ty. Najpierw kupujesz panel,

Nooo bo myślałem że ma dach płaski, a tu niespodzianka.

 

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

a potem patrzysz jaką masz przyczepę :mlot:

Człowiek stary to nie myśli czasami, ale szpoko coś się wyduma

 

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

A tak poważnie 66 cm to nie tak dużo, może znajdziesz takie miejsce gdzie jednak uda się sensownie położyć panel.

No ale on ma długości ponad 150 cm. Tak jak kolega Krzysiek napisał jest miejsce ale w poprzek na ukośnej ścianie dachu z przodu. Innego miejsca nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.