Skocz do zawartości

Zestaw solarny pomoc przy doborze


Adam Rogowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Potrzebuję pomocy w doborze zestawu gotowego do podłączenia, jak patrzę na oferty to są od x do y a ja ciemny jak tabaka w rogu.

Więc postanowiłem was poprosić o dobór gotowego zestawu.

Aku jaki mam w przyczepie to 100ah, korzystam z pompki do wody, czasami nadmuchu ogrzewania, Ciepła woda z LPG,  oświetlenie LED + jarzeniówki, lodówkę używam tylko na LPG, TV i to na tyle.

Bardzo proszę o linki lub jaki zestaw dobrać.

Pozdrowionka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Musisz sobie najpierw wyliczyć przynajmniej w przybliżeniu zapotrzebowanie na energię. Jednemu wystarczy 20W, innemu będzie mało 300W.

I właściwie zestaw tylko z regulatorem MPPT :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, BUMERANG napisał:

Musisz sobie najpierw wyliczyć przynajmniej w przybliżeniu zapotrzebowanie na energię.

Jak bym wiedział jak to wyliczyć to bym to zrobił, niestety przyznaję się bez bicia - po prostu nie wiem....:mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV mam ło ten

https://www.google.com/aclk?sa=l&ai=DChcSEwjjlqqdhuvpAhUNqHcKHVJTB9gYABAHGgJlZg&sig=AOD64_1VnBWwY2REekB24mbW9qG5Z4h1eA&adurl&ctype=5&ved=2ahUKEwja756dhuvpAhXL6aQKHfrhAzAQvhd6BAgBEDQ

Reszta ile pobiera???? sorki ale nie mam pojęcia.

 

Jakieś sugestie co do zestawu tak z delikatnym zapasem, bo z solara raczej rzadko będę korzystał ale zawsze to się może przydać gdzieś na dzikuska.

 

Edytowane przez Adam Rogowski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam Rogowski napisał:

Możliwe, nie przeczę. Reszty nie znam

Jedyne co Ci mogę zasugerować w takim przypadku to panel ok. 100W i mocny regulator MPTT np. 30A. Jeśli okaże się, że będzie za mało dokupisz drugi 100W i połączysz szeregowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wskazówki i pomoc dotychczasową.

Pytanko czy taki regulator będzie ok, ew jaki panel do niego będzie odpowiedni.Myślałem coś powyżej 100W ew 180W tylko jaki wybrać???, wskazówki mile widziane

https://allegro.pl/oferta/solarny-regulator-ladowania-mppt-12v-24v-30a-9264332363?reco_id=fc4b532c-a7dc-11ea-a0b4-b02628cffba0&sid=1cd3d0f84797ee9dbaaf52fac42b60e8c157c38c529f4e34b5162f65fddea227

Pozdrowionka

Edytowane przez Adam Rogowski
edycja tekstu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kristofer napisał:

Wybacz, ale cienko to widzę

No mnie oświeć i podeślij coś fajnego, pisałem nie znam się na tym i tyle. Dla mnie kontroler 30A to 30A....

Chyba że ten zestaw z Juli będzie ok co kolega Thomas  podlinkował???

 

Edytowane przez Adam Rogowski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kristofer napisał:

Wybacz, ale cienko to widzę

Ja też. Niemniej pojawiło się ostatnio sporo skośnookiego sprzętu w "dziwnych " cenach, a sprzedawcy zarzekają się, że to jest mimo wszystko system MPTT.

Prawdopodobnie wpadli na jakiś prosty sposób wymuszenia pracy takiego urządzonka w sposób bardzo zbliżony do MPTT. :)

Osobiście zaryzykowałem i właśnie kupiłem podobny wynalazek. Jak przypłynie to będę go testował i dam znać. Gorszy od PWM raczej nie będzie. Bardziej obawiam się o trwałość :hmm: Moje zapotrzebowanie energetyczne jest znikome więc byle działało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Niemniej pojawiło się ostatnio sporo skośnookiego sprzętu w "dziwnych " cenach, a sprzedawcy zarzekają się, że to jest mimo wszystko system MPTT.
Prawdopodobnie wpadli na jakiś prosty sposób wymuszenia pracy takiego urządzonka w sposób bardzo zbliżony do MPTT.
Osobiście zaryzykowałem i właśnie kupiłem podobny wynalazek. Jak przypłynie to będę go testował i dam znać. Gorszy od PWM raczej nie będzie. Bardziej obawiam się o trwałość :hmm: Moje zapotrzebowanie energetyczne jest znikome więc byle działało


Już nawet nie trzeba czekać na statek bo jest tego na pęczki od ręki na Allegro i w sklepie na każdej ulicy.

Sam kupiłem w sklepie w Katowicach taki teściom. Robi co ma robić i przy okazji ładuje im dwa telefony.

536419209a3eda279861bc6646415433.jpg

Byłem nieufny ale przeżył sezon i widziałem go już w kilku innych przyczepach. Zreszta widać w jakich ilościach sprzedają to na Allegro.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.