Skocz do zawartości

Uszczelnienie kanału samochodowego.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jeszcze pytanko czy te środki do posmarowania muszą mieć suchą powierzchnię ? Bo to osuszyć to chyba będzie problem. Trzeba przeczytać dokładnie opakowanie i instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje za podpowiedzi, z tego wszystkiego mogę zrobić tak że po oczyszczeniu i wysuszeniu podłoża najpierw wysmarować to folią w płynie
do hydroizolacji, a na to zrobić wylewkę z CX5, może nawet z dodatkiem szkła wodnego. Ściany pomaluję szkłem wodnym.
Woda idzie ewidentnie od dołu tak więc ściany ni muszę niczym izolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Cezarr napisał:

Ok dziękuje za podpowiedzi, z tego wszystkiego mogę zrobić tak że po oczyszczeniu i wysuszeniu podłoża najpierw wysmarować to folią w płynie
do hydroizolacji, a na to zrobić wylewkę z CX5, może nawet z dodatkiem szkła wodnego. Ściany pomaluję szkłem wodnym.
Woda idzie ewidentnie od dołu tak więc ściany ni muszę niczym izolować.

Tomek , rozum mi podpowiada abyś jednak też zrobił ściany, przynajmniej albo niewiele wyżej od poziomu  stojącej wody w kanale jaką na co dzień tam widać . Ale czy ten rozum z rana dobrze myśli to już tego Ci nie powiem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maras napisał:

Tomek , rozum mi podpowiada abyś jednak też zrobił ściany, przynajmniej albo niewiele wyżej od poziomu  stojącej wody w kanale jaką na co dzień tam widać . Ale czy ten rozum z rana dobrze myśli to już tego Ci nie powiem :) 

Źle napisałem :P  ściany będą zrobione na jakieś 30 cm, chodziło mi że nie będę robił ich na całej wysokości. :)

Oczywiście na rogach razem z folią w płynie będzie jeszcze taśma uszczelniająca.

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cezarr napisał:

zrobić wylewkę z CX5, może nawet z dodatkiem szkła wodnego.

ha widzisz i tu wchodzisz w kolejny problem 
zwykły beton nie gryzie sie ze szkłem wodnym, cx5 jako mocno modyfikowana zaprawa  może mieć jakieś dodatki które mogą sie gryźć
nie umiem tego powiedzieć na 100% ale może skonsultuj to z producentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, smok_wawelski napisał:

ha widzisz i tu wchodzisz w kolejny problem 
zwykły beton nie gryzie sie ze szkłem wodnym, cx5 jako mocno modyfikowana zaprawa  może mieć jakieś dodatki które mogą sie gryźć
nie umiem tego powiedzieć na 100% ale może skonsultuj to z producentem

Dlatego napisałem że może z dodatkiem szkła wodnego, i dlatego trzeba to sprawdzić tak jak piszesz. Albo zwykła wylewka i dodać szkło. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Miałem taki sam problem.

Kanał zrobiony z bloczków fundamentowych. Była wyłożona folia ale murarzom przeszkadzała i wycieli. No i zaczęła nachodzić woda. Kupiłem szkło wodne wysmarowałem ściany posadzkę i dalej to samo ok 30cm wody po deszczach dłuższych. 2 lata temu kupiłem zestaw mapei w casto taki: https://allegro.pl/oferta/hydroizolacja-mapei-mapelastic-zestaw-a-b-32-kg-8467531379?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_firma_przemys%C5%82&ev_adgr=Budownictwo&ev_campaign_id=1441108459&gclid=CjwKCAjwhaaKBhBcEiwA8acsHBDbaiXv8msrxXuNS4AlSfqzOVLMXlyySUXn0soJrZrMJ5IRW0pdvxoCNlUQAvD_BwE

Do tego oczywiście taśmy na rogi opitoliłem tym posadzkę i ściany do ok 60cm wysokości. wykafelkowałem  i byłem zadowolony . na pocżatku sierpnia po tych deszczach kafelki z podłogi wstały i ch... szczelił wszystko . Odechciało mi się już.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Edytowane przez Kamikadze231 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Kamikadze231 napisał:

Witam.

Miałem taki sam problem.

Kanał zrobiony z bloczków fundamentowych. Była wyłożona folia ale murarzom przeszkadzała i wycieli. No i zaczęła nachodzić woda. Kupiłem szkło wodne wysmarowałem ściany posadzkę i dalej to samo ok 30cm wody po deszczach dłuższych. 2 lata temu kupiłem zestaw mapei w casto taki: https://allegro.pl/oferta/hydroizolacja-mapei-mapelastic-zestaw-a-b-32-kg-8467531379?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_firma_przemys%C5%82&ev_adgr=Budownictwo&ev_campaign_id=1441108459&gclid=CjwKCAjwhaaKBhBcEiwA8acsHBDbaiXv8msrxXuNS4AlSfqzOVLMXlyySUXn0soJrZrMJ5IRW0pdvxoCNlUQAvD_BwE

Do tego oczywiście taśmy na rogi opitoliłem tym posadzkę i ściany do ok 60cm wysokości. wykafelkowałem  i byłem zadowolony . na pocżatku sierpnia po tych deszczach kafelki z podłogi wstały i ch... szczelił wszystko . Odechciało mi się już.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

żadna z powyżej wymienionych metod nie będzie skuteczna gdyż  występuje tu parcie wody od strony negatywnej, normalna hydroizolacja  odejdzie prędzej czy później.

w takim wypadku widzę  jedynie dwie metody:

- wykonanie hydroizolacji poprzez  injekcje ( nawiercenie siatki otworów i zaaplikowanie odpowiedniego żelu lub żywicy  np. https://www.koester.pl/pl_pl/foa-141-564/uszczelnianie+ścian+i+płyt+fundamentowych+w+technice+iniekcji+kurtynowej.html )

- zastosowanie hydroizolacji przeznaczonej do stosowania na parcie wody od strony negatywnej (np. zestaw systemu Kellerdicht KÖSTER KD https://www.koester.pl/files/tds/files/pl_pl/TechDataSheet_W 219_KD pakiet systemu Kellerdicht_pl_pl_2017-03-02_102455.pdf )

injekcja wg mnie lepsza ale raczej  do wykonania tylko przez specjalistów, drugą metodę można spróbować wykonać samemu.

Przy odrobinie szczęścia i zachowaniu wytycznych producenta może nawet się udać .

Oczywiście można zastosować produkty innych firm, podałem tej powyżej bo czasem stosujemy i się sprawdzają ;)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamikadze231 napisał:

Była wyłożona folia ale murarzom przeszkadzała i wycieli.

Na Twoim miejscu zrobiłbym   każdemu murarzowi otwór fi200 i wsadził pompkę.... Nie widziałeś tego podczas budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
...... czasem stosujemy i się sprawdzają

Podpowiedż proszę jak wygląda sprawa z tym grawitacyjnym uszczelnieniem. Czy można robić to np po dwa, trzy lejki jednorazowo i potem zrobić przerwę i kontynuować za dwa tygodnie czy trzeba np całą ścianę przygotować i jechać na raz .
Ta 'woda krzemionkowa " to gdzieś doczytałem że jest do szczelin/porów max 1-2mm. A co z większymi? Bo mam fundament w domu z lat 50tych gdzie jest warstwa cegły od zewnątrz a od środka bloczki wiórowo cementowe. Jak takie coś uszczelnić pionowo


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Kamikadze231 napisał:

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Mój ojciec napotkał problem wody w kanale zaraz po wybudowaniu garażu, gdy zaczął kopać kanał. Przybywało wody dużo i szybko (12-15l/min), a  poziom rósł do ok 130 cm. Nie wiem jak (był 1987 rok), ale załatwił wtedy blachę 8 mm, spawacza i zrobili wannę o wymiarach tego kanału/wykopu. Po opuszczeniu tego kloca w wykopany dół, zakotwiono pod płytą i obspawano u góry do kątownika. W 2021 konstrukcja ma się dobrze.

Pomysł może wydać się komuś idiotyczny, ale u nas okazał się skuteczny. Więc jeśli wydaje się nie być innego wyjścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin T napisał:

zrobili wannę o wymiarach tego kanału

mój mechanik ma w ten sam sposób uszczelniony kanał - ale chyba z cieńszej blachy, bo jak w nim chodzę, to podłoga faluje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.